Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Negocjacje "Umowy Społecznej" w TP na finiszu

Negocjacje "Umowy Społecznej" w TP na finiszu

WitekT 11 Grudnia 2006 17:18

0 0

Zarząd Telekomunikacji Polskiej zakończył negocjacje z organizacjami związkowymi działającymi w TP w sprawie warunków Umowy Społecznej na lata 2007- 2009. Większość organizacji związkowych podpisała już dokument; część poinformowała o potrzebie skonsultowania go z władzami swoich central związkowych. Zarząd TP liczy, że podejmą one decyzję jeszcze w tym tygodniu.

Umowa Społeczna jest zbiorem zasad, które będą regulować najważniejsze kwestie pracownicze w ciągu najbliższych trzech lat, tzn:
regularne podwyżki wynagrodzeń od 1. czerwca każdego roku; w 2007 roku wyniosą one nie mniej niż 3% środków przeznaczonych na wynagrodzenia z umowy o pracę,
mobilność zawodową jako główne źródło naboru pracowników - w szczególności tam, gdzie zmiana stanowiska i roli zawodowej nie wymaga długotrwałego, specjalistycznego przygotowania,
rekrutację zewnętrzną na poziomie nie wyższym niż 750 osób rocznie; pracownicy TP będą mieć pierwszeństwo przy promocji i rekrutacji na stanowiska kierownicze.
W porozumieniu określony został także maksymalny pułap odejść w ramach pakietu odejść dobrowolnych, który w ciągu trzech lat nie przekroczy 5,7 tys. pracowników. Dokładne plany zatrudnienia będą uzależnione od potrzeb i zainteresowania pracowników ofertą, a przede wszystkim od poziomu zainteresowania naszych klientów coraz bogatszą paletą usług oferowanych przez TP - powiedział Jacek Kałłaur, członek zarządu Telekomunikacji Polskiej ds. zasobów ludzkich.

Szczególną ochronę finansową TP zapewni długoletnim pracownikom firmy (ze stażem pracy powyżej 20 lat), którzy w przypadku odejścia z firmy w 2007 roku zyskaliby - łącznie z odprawami wynikającymi z zapisów PUZP - równowartość od 21 do około 24 wynagrodzeń miesięcznych.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Ktos  2006-12-11 19:20:41  host: bnl220.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Uruchamiajcie to jaknajszybciej tyle ludzi czeka zeby zwiac

 • 0

  2. ~maca  2006-12-12 10:08:53  host: host230.emitel.pl

  Ktos- lepiej się wyśpi bo piszesz brednie,jeszcze raz przeczytaj art. a potem spróbuj coś pisać,bo od zawiści do TP zlasował ci się chyba mózg.....

 • 0

  3. ~Ktos  2006-12-12 11:21:47  host: 194.204.151.190

  maca ja wiem co pisze :) Moze w emitelu sa inne odczucia :) Kto wie :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet