Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nawigacyjne Toshiby wkrótce trafią do Europy

Nawigacyjne Toshiby wkrótce trafią do Europy

LuiN 19 Stycznia 2008 17:51

0 0

Toshiba Portege G710 i G910 oparte zostały o system operacyjny Windows Mobile. Urządzenia oferują szereg funkcji komunikacyjnych, wspieranych pełnymi klawiaturami QWERTY i modułami GPS.

toshiba g710 Toshiba Protege G710 to typowy aparat jednobryłowy, zaopatrzony w klawiaturę QWERTY na kształt urządzeń BlackBerry. Urządzenie pracuje w oparciu o system operacyjny Windows Mobile 6 Standard. Telefon posiada aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 Mpix, wsparcie dla transmisji GPRS i EDGE oraz wbudowany GPS. Ekran o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli) ma przekątną 2,46 cala i wyświetla 65 tys. kolorów. Przewidywana cena urządzenia to 300 euro, telefon trafi na półki sklepowe w marcu.




toshiba g910 Od Toshiby Protege G910, zgodnie z numeracją, należałoby wymagać nieco więcej. I rzeczywiście, mamy do czynienia ze sprzętem z górnej półki. Urządzenie zachwyca przede wszystkim dotykowym ekranem o rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli), o przekątnej 3 cali. Telefon ma rozkładaną konstrukcję, na kształt komunikatorów Nokii. Prócz obsługi WiFi, urządzenie łączy się z Internetem za pomocą modułu HSDPA. Pracą aparatu zarządza Windows Mobile 6 w wersji Professional. W 20 mm grubości i 145 g wagi udało się jeszcze zmieścić moduł GPS i aparat 2 Mpix. G910 trafi do sprzedaży w kwietniu, w cenie około 600 euro.

Źródło tekstu: IntoMobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Templariusz  2008-01-19 17:55:36  host: 212.160.172.70

    Toshiba wkracza do Polski :D

  • 0

    2. ~PLANET  2008-01-19 19:00:43  host: 217.116.110.190

    Toshiba byla od dawna w Polsce... nie tylko na rynku laptopow, ale i urzadzen mobilnych - i nie tylko zreszta. Ciezko wiec mowic tutaj w wejsciu na ten rynek, chyba, ze ktos sie zupelnie nie orientuje :)

  • 0

    3.  2008-01-19 19:15:28

    Ale jednak ciężko było znaleźć jakiś produkt Toshiby w ofercie operatorów GSM. Teraz przynajmniej Play umieścił je w swojej ofercie, nigdzie indziej jak na razie nie znalazłem.

  • 0

    4. ~PLANET  2008-01-19 19:46:48  host: 217.116.110.190

    Jasne, ale operatorzy nigdy nie mieli i miec nie beda calego spektrum urzadzen na rynku - zarowno sposrod firm znanych, jak i takich, o ktorych przecietny uzytkownik nie slyszal. A do tego czesto ceny w wolnej sprzedazy (i nie mowie tutaj nawet o aukcjach) sa duzo lepsze. Zwykle najbardziej oplaca sie wziac umowe na rok bez telefonu z rabatem - nawet 50 % - albo dodatkowymi minutami/zlotowkami w pakiecie (i tutaj tez nawet 50-60 % wiecej, czasami nawet wiecej - i wtedy tez mozna wziac o oczko/dwa oczka nizszy abo), a telefon kupic na wolnym rynku (np. w sklepie netowym, promocji w markecie, aukcji u pewnego sprzedawcy i przy okazji na raty 0 %, czasami takze 0 % ORAZ bez ubezpieczenia kredytu, czyli realnie bezplatne raty w ogole - przewaznie 10 rat). I najczesciej jest wtedy w perspektywie 2 lat umowy taniej o pareset zl w stosunku do umowy z operatorem. Oczywiscie umowy lojalnosciowe bywaja duzo lepsze (tani telefon, duzy rabat i jeszcze do tego jakies uslugi), ale porownujac do ogolnych umow praktycznie zawsze lepiej nie decydowac sie na umowe 24 m.

  • 0

    5.  2008-01-19 21:06:55

    Bądźmy poważni, to że można kupić coś Toshiby w necie (wyślą do Polski?) czy na aukcji coś sprowadzonego z zachodu nie znaczy, że dany producent jest obecny na polskim rynku gsm. A w markecie to jak żyję nie widziałem żadnego telefonu Toshiby. Widać u mnie inne markety są.

  • 0

    6.  2008-01-19 22:56:28

    r - Toshiby masz np w salonach Playa :]

  • 0

    7.  2008-01-19 22:58:40

    r: a kto mowil o kupowaniu z zagranicy ? Wystarczy znac sklepy zajmujace sie sprzedaza palmtopow. Poza tym moj ostatni komentarz nie ograniczal sie tylko i wylacznie do Toshiby, czego takze nie zdazyles zauwazyc.

  • 0

    8. ~  2008-01-19 23:53:59  host: nat-pra.aster.pl

    tera tylko trzeba czekac......kiedy sie pojawia w ofercie Play'a :)))

  • 0

    9.  2008-01-20 00:29:32

    *olek_skype: teraz tak ale niejaki *PLANET twierdził, że Toshiba jest obecna z telefonami u nas od dawna. A w Playu to chyba niedawno weszła.

  • 0

    10.  2008-01-20 00:33:53

    *PLANET: co mnie obchodzą sklepy z palmtopami? Tu jest mowa o telefonach komórkowych i sądzę, że to właśnie miał *Templariusz na myśli mówiąc, że Toshiba wchodzi do Polski czego oczywiście nie zdążyłeś zauważyć :-P

  • 0

    11.  2008-01-20 02:15:08

    r: Czy ty potrafisz czytac ze zrozumieniem, czy musze podtykac ci kawalki zdan, ktore napisalem ? Cytuje: "Toshiba byla od dawna w Polsce... nie tylko na rynku laptopow, ale i urzadzen mobilnych - i nie tylko zreszta." Gdzie tu mowa o telefonach komorkowych ? W komentarzu #4 pisalem ogolnie, co juz wspomnialem powyzej. Nie wciskaj mi za przeproszeniem kitu, ze cos napisalem jesli tego nie uczynilem, bo kiepsko ci idzie z takim insynuowaniem. A palmtopy Toshiby powinny cie obchodzic o tyle, ze na samym poczatku przygody z ta nisza firma ta wydawala wlasnie tego typu terminale (bez funcji telefonicznych, skoro juz o nich mowimy), pozniej wspierajace VoIP, a z czasem moduly telefoniczne. Potem zaprzestala badan, produkcji i ogolnie rozwoju w tej niszy (nie liczac ocierajace sie o nia UMPC z modulami telefonicznymi, ale to produkty dla znikomego promila zaawansowanych konsumentow) - i wrocila dopiero niedawno. A to, co mial na mysli #1, to juz jego sprawa - ja moglem to sobie zinterpretowac to zupelnie inaczej, szczegolnie, ze napisano tam AZ jedno zdanie, lakoniczne do bolu zreszta. I ostatnia rzecz - to, ze nie potrafisz czegos znalezc, albo ze cos cie nie obchodzi, nie znaczy, ze takowa rzecz nie istnieje. EOT ?

  • 0

    12.  2008-01-20 02:27:51

    Z tego wszystkiego nie odnioslem sie do spekow jednego z modeli - konkretnie G910 (zapowiadany jest rowniez G920 ; dane m.in. z PDADB.net ; moga ulec zmianie (narzuca sie slowo "oby" - w przypadku niektorych spekow przynajmniej). Ta sama pomylka, co przy G900 - 800x480 (384k pixeli) na powierzchni 3". Smiech na sali, bo to powinno byc 3,5" przynajmniej. Pamieci jest wystarczajaco (256 ROM/128 RAM), ale procek to Qualcomm 520 Mhz - jak sadze zbyt wolny do komfortowej pracy na tej rozdzialce. Bateria... uwaga - hit: 1320 mAh :D Jeden dzien trzymania baterii to cale pieniadze w przypadku tego modelu. Nie wiadomo, czy bedzie obecny host USB, skaner biometryczny (jak w poprzedniku) i jaki bedzie typ/chipset GPSa, co do ostatniego mozna sie jednak spodziewac GPSoneXTRA Qualcomma (zintegrowany w ukladzie procesora), a wiec co najmniej bardzo dobry. Generalnie poprzez kontrast spekow ( 1] bateria, procesor i rozdzielczosc ; oraz 2] rozdzielczosc i wielkosc ekranu) jest to kolejne urzadzenie niejako skazane na raczej kiepska funkcjonalnosc ( 1] wolne dzialanie, 2] nieczytelne fonty - skonczy sie na ich powiekszaniu i wroci sie tym samym do punktu wyjscia. Gdyby dali te minimum 3,2" (a najlepiej 3,5"...). Moze jednak tym razem Toshiba nie popelni tylu bledow, jak w przypadku G900 (mowa o ROMie/firmwarze... - tutaj dali ciala po calosci - nie zorientowanych odsylam do poczytania testow na necie, w razie czego sluze adresami) i poprzez to zrehabilituje sie wychodzac niejako na prosta... oby.

  • 0

    13.  2008-01-20 02:32:37

    A skadinad - Toshiba sie rozkreca: www.unwiredview.com/2007/12/18/toshiba-pda-roadmap-portege-g920- portege-g800-portege-g710-720-pda-phones-and-g450-usb-modem-comi ng-in-2008/ Skadinad ciekawe, czy dzisiejszej nocy Golota odejdzie w zapomnienie czy tez nie ;)

  • 0

    14. ~  2008-01-20 09:36:07  host: wipemy.info

    Wiadomo że bendom najsamprzód w Play bo TYLKO TA SIEC ma najnowsze i najtansze telefony w nickich kosztach wraz z płaskom taryfom gdzie minuta kosztuje 0,49 grosza!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    15.  2008-01-20 09:43:34

    #11: drogi PLANET. Odniosłem wrażenie, że w poście nr 4 odpowiadasz koledze *wiklef o tym, że operatorzy nie mają całego spektrum urządzeń na rynku. Mam rozumieć, że miałęś na myśli, że nie mają palmtopów, laptopów napędów masowych pamięci RAM, telewizorów czy innych rzeczy? No teraz faktycznie rozumiem. I zgadzam się. Operatorzy gsm faktycznie długo jeszcze nie będą prowadzić sklepów wielobranżowych :-D

  • 0

    16.  2008-01-20 12:17:42

    Sorry ale trudno powiedziec o G910 jako idealnym rozwiazaniu na potrzeby nawigacji GPS, nie przypuszczam zeby zamiarem konstruktorow i przeznaczeniem tego modelu byla inna nawigacja niz samochodowa. Wedlug mnie za te pieniadze mozna z powodzeniem kupic znacznie ciekawsze i poreczniejsze urzadzenie klasy telefon+gps.

  • 0

    17.  2008-01-20 16:32:23

    Dobry jest nawet telefon ale Nokia jednak ma lepsze telefony jedyna korzyść to że Toshiba będzie tańsza. Jedno wiem pracując w UK miałem ten telefon GPS jest bardzo mało dokładny, często się zawiesza, telefon jest nawet łatwy w obsłudze i wyświetlacze mają bardzo dobre. Ale i tak SE lepszy. Pozdro.

Dodaj swoją opinię