Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nawigacja satelitarna w wydaniu Nokii

Nawigacja satelitarna w wydaniu Nokii

LuiN 27 Maja 2008 14:15

0 0

nokia maps 2.0 Równolegle z wypuszczeniem na rynek Nokii N78 (o czym pisalismy w tej wiadomości), światło dzienne ujrzała finalna wersja Nokia Maps 2.0. Nowa wersja aplikacji śmiało może konkurować z pakietami nawigacyjnymi AutoMapa i Tom Tom.

O testach wersji beta aplikacji pisaliśmy w tej wiadomości. Od kilku dni dostępna jest wersja finalna programu, która oferuje zupełnie nowy, przebudowany interfejs użytkownika, szybsze wyznaczanie tras i tryb pieszej wędrówki.

Nowa wersja Nokia Maps jest ukłonem w kierunku osób, które częściej przemierzają miejskie labirynty dróg pieszo aniżeli autem. Program pokaże za ile czasu dotrzemy spacerem do wyznaczonego celu, a także postara się o to, by jeśli tylko to możliwe trasa prowadziła przez tereny zielone, a nie była tylko kopią wersji dla kierowców.




Nokia Maps 2.0 z pakietu do nawigacji satelitarnej rozrasta się także do miana przewodnika multimedialnego. Aplikacja bez trudu odnajdzie najbliższą restaurację, pub, pomoże zidentyfikować zabytki, a nawet zaprezentuje dodatkowe zdjęcia, nagrania audio i wideo.

Jako, że nie zawsze prostą rzeczą jest zidentyfikowanie tego co widzimy na mapie z wyglądem rzeczywistym danego miejsca, Nokia dodaje do swojego pakietu obsługę map satelitarnych. Zdjęcie satelitarne może zupełnie zastąpić konwencjonalną mapę, lub ją jedynie uzupełnić tworząc tryb hybrydowy.


Źródło tekstu: Nokia, allaboutsymbian.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2008-05-27 14:24:23

    A pokrycie PL wynosi...?

  • 0

    2. ~piokuk  2008-05-27 14:47:03  host: 82.160.57.42

    Wynosi 100 procent terytorium.

  • 0

    3. ~adr7  2008-05-27 15:19:29  host: adnq98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie smialo bo za nokia maps trzeba placic za transfer + licencja na 3, 6 lub 12 miesiecy a automapa placisz raz i masz spokoj, taka sie sklada ze mialem do dyspozycji auto mapę 4.5 na HTC TyTNII a obecnie zaktualizowalem sobie nokia maps do wersji 2.0 na N82BK i przyznam szczerze - mozecie wierzyc lub nie - ale auto mapa nie ma sobie rownych, zebym tylko mogl ja zainstalowac na N82 to by byla bajka:)))

  • 0

    4. ~mack  2008-05-27 15:47:53  host: host-9-101.ksknet.pl

    przy zwyklym nawigowaniu trzeba placic za transfery w nokia maps?

  • 0

    5. ~mateo  2008-05-27 15:49:13  host: aafb181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3: nie placisz za transfer (jezeli nie chcesz), ale za licencję owszem.

  • 0

    6. ~mateo  2008-05-27 15:55:11  host: aafb181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    4: co to znaczy zwykłe nawigowanie ? Mapy + patrzenie gdzie jesteś i śledzenie kursorem po mapie jest za darmo. Ściąganie na bieżąco map jest płatne zgodnie z Twoim transferem (lub opcja wifi), natomiast WSKAZÓWKI GŁOSOWE i ustawianie mapy (jej orientacja względem położenia) są płatne.

  • 0

    7. ~mack  2008-05-27 18:33:22  host: host-9-101.ksknet.pl

    chodzi mi o to ze jak gdzies jade i mam wykupiona licencje to nie musi ciagle pobierac danych. adr7 napisal ze TRZEBA palcic za transfer!

  • 0

    8. ~boy  2008-05-27 19:05:55  host: apn-77-112-72-182.gprs.plus.pl

    nie trzeba placic za transfer, mapy mozna sobie wgrac z komputera do telefonu

  • 0

    9.  2008-05-28 08:17:29

    poczytajcie chłopaki o Nokia Maps więcej... Jest po polsku, więc bez problemu dacie radę ;-) O jakości nawigacji się nie wypowiadam, bo nie nawigowałem z Nokia Maps. Wiem jednak, ze to jeszcze bardziej zwiększy kkonkutrencję na rynku nawigacji, że tak powiem on-line (mam na mysli bardzo dobrego NavuExperta). Bo rzeczywiście obsługa programu jest daleka od oczekiwań. Chociaż jak ktoś nie ma problemu z pamięcią, będzie wiedział, jaka funkcja jest pod klawiszem "3" a jaka pod "5" ;-)

  • 0

    10. ~adr7  2008-05-28 19:41:49  host: 87-205-148-187.adsl.inetia.pl

    *boy kolego jak bys byl laskaw to podaj mi link skad moge sobie pobrac kompletna mape Polski do NokiaMaps2.0 bo bardzo chętnie bym to zrobil zeby nie placic za transfer

  • 0

    11. ~tymis  2008-05-28 21:59:23  host: user32.195.udn.pl

    *wlo: mógłbyś rozwinąć swoją myśl o "bardzo dobrym Naviexpercie"? Generalnie czytam strony producentów jednak nie dają one odpowiedzi na wszystkie pytania. Dlatego w newsie (id=11369) zapytałem o pewne kwestie związane z samą eksploatacją tej nawigacji w połączeniu z LD-3W. Wtedy odpowiedziała tylko jedna(!) osoba. Zawsze to lepiej mieć dwie opinie zamiast jednej...

  • 0

    12.  2008-05-29 13:09:38

    ~tymis - pytaj... Używam NaviExperta od wersji 1 - zacząłem z Nokią 6230i, potem półtora roku z 6233 i od pół roku z E51.

  • 0

    13.  2008-05-29 13:14:00

    Telefon mam w uwycie zamontowanym na desce - czy jak to się nazywa a samochodzie. Sięgając ręką mam bliżej (wyżej jednocześnie) niż do przycisków w radiu. Wyświetlacze jakie są wiesz. Do nawigowania w mieście, biorąc pod uwagę komunikaty głosowe pojawiające się kiedy trzeba i skalowalną mapą, nie ma problemu. Pewnie, ze to nie wyświeltacz 4 czy 6 calowy, ale naprawdę jeśli nie jeździ się z nawigatorem non stop a sporadycznie czy nawet częściej niż sporadycznie - nie ma różnicy. Dowodzi tego opinia człowieka, który na codzień korzysta z nawigatora Garmina z szerokim wyświetlaczem 4,5-calowym chyba. Oczywiście obsługa - trzeba pamiętać klawisze - jakie mają funkcje. Ale to też nie problem.

  • 0

    14.  2008-05-29 13:18:44

    odbiornik - LD-3W - nie wytrzymuje 15 godzin. Może włączony wytrzyma ale nie w czasie aktywnej nawigacji (przy połączeniu bluetooth). Na pewno w pełni naładowana bateria (już ponad 3-letnia) wytrzymała mi ponad 6-godzinną podróż z włączoną non stop nawigacją. Telefony nie wytrzymają takiej podróży na pewno. Trzeba mieć w samochodzie ładowarkę. Nowe wersje NaviExperta mają co prawda inteligentne wygaszanie ekranu, ale jednak żre to prądu sporo...

  • 0

    15. ~tymis  2008-05-29 22:14:29  host: user32.195.udn.pl

    *wlo: dzięki.

  • 0

    16. ~miruś  2008-07-03 22:11:10  host: 86-98-n1.acn.waw.pl

    Ja jednak zostane przy nawigacji TomTom.Teraz nawet zastanawiam sie czy nei skorzystac z promocji Vobis i nei kupic tej nanowszej z mapani Europy Zachoniej za 2 tys?

  • 0

    17. ~  2008-09-08 21:55:36  host: nat-tar.aster.pl

    ,

  • 0

    18. ~Jacek  2008-09-08 21:59:45  host: nat-tar.aster.pl

    Dla mnie to telefon,ja potrzebuje tylko nawigatora,wiec wybiore Mio,byc moze nawet model Moov 200PL.

Dodaj swoją opinię