Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nawigacja samochodowa w Ovi Maps będzie darmowa

Nawigacja samochodowa w Ovi Maps będzie darmowa

WitekT 21 Stycznia 2010 13:03

0 0

Nokia udostępnia darmową nawigację samochodową i pieszą w ramach Ovi Maps. Na razie dla wybranych 10 modeli telefonów, do których stopniowo będą dołączać kolejne.

Nowa wersja Ovi Map będzie zawierać wszystkie niezbędne funkcje nawigacji samochodowej i pieszej, takie jak wskazówki głosowe na każdym zakręcie w 74 krajach i 46 językach oraz informacje o ruchu drogowym w ponad 10 krajach, a także szczegółowe mapy ponad 180 państw.

Chcemy, by nawigacja w telefonie stała się tak rozpowszechniona jak przesyłanie SMS-ów czy robienie zdjęć. Jesteśmy przekonani, że bezpłatne udostępnienie najlepszych map z głosową nawigacją stanie się katalizatorem tego trendu. Nie warto używać telefonu komórkowego i osobnej nawigacji samochodowej, która działa tylko w jednym kraju lub regionie. Lepiej połączyć obie funkcje, udostępnić je bezpłatnie na całym świecie i mieć coś naprawdę przydatnego, co pomoże znaleźć właściwą drogę w niemal każdym mieście na świecie — zarówno pieszo, jak i samochodem — mówi Anssi Vanjoki, wiceprezes Nokii.

Nowa, darmowa wersja Ovi Maps jest w tej chwili dostępna dla Nokii N97 mini, 5800, E52, E55, E72, 5230, 6710 navigator, 6730 classic oraz X6.




Od marca w nowych telefonach Nokia będzie instalować nową wersję Ovi Maps z darmową nawigacją samochodową i pieszą oraz pełnymi mapami danego kraju.

Ovi Maps jest dostępne do ściągnięcia za strony www.nokia.com/maps.


Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 63
  • 0

    1. ~super  2010-01-21 13:06:04  host: 94.254.200.172

    Znakomita promocja produktów Nokia.

  • 0

    2.  2010-01-21 13:17:43

    promocja niezla ;) dziwi mnie tylko, ze na liscie jest e55 i 5800 (reszta to stosunkowo nowe telefony), a brak jest np. n97 (tej normalnej), bo polityka nokii zawasze byla taka, zeby nie uwzgledniac starszych modeli, a promowac te nowe. co wiecej w takim razie 5800 navigation edition straci racje bytu, bo raczej dla samego uchwytu z napisem nokia nikt nie bedzie placic 300zl wiecej za ten telefon ;)

  • 0

    3. ~Jacob  2010-01-21 13:24:20  host: rybnicka.gl.digi.pl

    Do kedy promocja na darmową nawigację będzie obowiązywać. Czy to już będzie na stałe.

  • 0

    4.  2010-01-21 13:27:30

    Zainstalowałem już na E55. wyglad troszkę inny od poprzedniej wersji. Dodatkowo dodane są fajne gadżety:Pogoda, Michelin(inforacje o restauracjach, hotelach i miejscach turystycznych), Wydarzenia - info o kinach, muzeach i wycieczkach. Wydzielona jest część na nawigacje pieszą i samochodową. Ostatnia rzecz to udostępnienia swojej lokalizacji na Facebooka. Teraz mi się podoba. Tylko jezyk nawigacji - na razie nie ma Polskiego.

  • -2

    5. ~pisul  2010-01-21 13:38:02  host: kwiatkowskiego.res.pl

    A wiecie czemu robia promocje?A jechal ktos kiedys z wlaczona nawigacja nokii?Najgorszemu wrogowi niepolecam.Owszem mapy w 100% pokrycia kraju ale lektor mowi sekunde za pozno o manewrze skretu!Zdazymy przejechac krzyzowke nim karze skrecic.Na Slasku gdzie krzyzowka goni krzyzowke to totalne nieporozumienie.A druga sprawa w menu niema wyboru tras -GLOWNYMI!!!!Jechalem z Warsiawki przez Radom do Krakowa.Ludzie pokierowalo nas przez las nieutwardzona lesna droga!Co innego polski nawiexpert.Do nokii to tak jak mercedes do syrenki.Komunikaty glosowe idealne,pokrycie mapy 100%,mozliwosc jazdy TYLKO glownymi i aktualizowana mapa radarow.Nawigacja nokii dobra jest do chwalenia sie przed laskami a do nawigacjii tylko nawiexpert!

  • 3

    6. ~  2010-01-21 13:41:40  host: 109.243.43.2

    Rewolucja i rewelacja. Używałem kiedyś Nokia Maps na N95(także na śląsku) i nie zauważyłem, żeby spóźniała się z komunikatami głosowymi. Wszystko działało idealnie, a denerwujący był tylko głos lektora. Teraz może to naprawią i będziemy mieli kawał świetnej nawigacji za darmo! Czekam na pojawienie się nowej Ovi Maps dla N900 :)

  • -3

    7. ~Nick  2010-01-21 13:47:12  host: apn-77-112-118-193.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak ktoś pisze że nawigacja Noki jest świetna to oglądał ją albo na prezentacji albo czytał o niej na stronie www. W praktyce nie życzę największemu wrogowi korzystać z tego. Straszna lipa, szczególnie w wytyczaniu trasy.

  • 0

    8. ~Raf  2010-01-21 13:48:23  host: fgl138.internetdsl.tpnet.pl

    Po Polsce fakt Naviexpert jest świetny, ale na wypad na narty na Słowację, albo latem do Chorwacji to już trochę drogi interes, a taka darmowa Nokia Maps świetnie się sprawdzi na wakacyjne wyjazdy, poza granicę kraju.

  • 2

    9.  2010-01-21 14:00:48

    Mapy Ovi z bezpłatną nawigacją dostępne za pomocą aktualizuj oprogramowanie w nokii 5800 ;)

  • 2

    10. ~  2010-01-21 14:09:08  host: chaos.tpnet.pl

    Jakby nie było, będzie za free dla 180 krajów.. Moim zdanie super akcja. Oby też została udostępniona do wcześniejszych modeli.

  • 0

    11. ~e55  2010-01-21 14:19:48  host: 77-253-93-127.adsl.inetia.pl

    thonka e55 to jeden z nowszych modeli nokii http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1510#

  • 0

    12. ~Colo  2010-01-21 14:20:44  host: public51971.xdsl.centertel.pl

    Screenshoty z nowych ovi map v3.3 są na smartnokia.pl Fajnie to nawet wygląda i będzie już na zawsze za darmo! Wielki plus dla Nokii!

  • 0

    13. ~TOM  2010-01-21 14:29:29  host: hek186.internetdsl.tpnet.pl

    A KIEDY E66 ???

  • 0

    14. ~Qwerty  2010-01-21 14:56:35  host: ip-89-174-83-111.multimo.pl

    A kiedy w N900 !!

  • 0

    15.  2010-01-21 15:00:00

    @11 fakt moj blad... e55 jest z sierpnia 2009, ale taka 5800 miala premiere w listopadzie 2008, niewiele wczesniej byly chocby e66; e71 (lipiec 2008), n79; n85 (pazdziernik 2008), a pozniej byly tez takie modele jak e75 (kwiecien 2009), n86; 5730 (czerwiec 2009). jak widac jest wiele modeli nokii z gps'em ktore wyszly po 5800, a jednak darmowej nawigacji nie maja z miejsca. troche dziwne podejscie - wyglada jakby 5800 zostala specjalnie uwzgledniona, bo jest popularnym modelem. co ciekawe symbianow z gps'em jest ok. 30 wiec ilosc ta nie jest jakos specjalnie duza.

  • 0

    16. ~Raf  2010-01-21 15:02:01  host: fgl138.internetdsl.tpnet.pl

    inne modele będą dostępne poźniej

  • 0

    17.  2010-01-21 15:07:33

    "Aplikacja Ovi Mapy jest już dostępna do pobrania dla 10 telefonów Nokia, w tym popularnych Nokia N97 mini, Nokia 5800 XpressMusic i Nokia E52, a w ciągu najbliższych tygodni zostanie dodanych więcej smartfonów Nokia." czyli nietylko nowe, stare tez dodadza ;) zeby tylko te tygodnie, byly przed wakacjami, bo u nokii potrafia zakrzywiac czasoprzestrzen :P

  • 0

    18. ~tarko  2010-01-21 15:13:55  host: dpw77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hmm... Dzis wszystko sie minitaryzuje i laczy ze soba. Telefony z nawigacjami i samochodami (mam na mysli aspekty bardziej techniczne, niz cos a'la loteria orange-bmw), komputery z telefonami itp. Myslicie, ze za kilkadziesiat lat bedziemy miec wszystko w jednym urzadzeniu? W sumie juz jest blisko do tego.

  • 0

    19.  2010-01-21 16:14:42

    Ta nawigacja wymaga połączenia z Internetem?

  • 0

    20. ~  2010-01-21 16:36:07  host: 77-255-219-185.adsl.inetia.pl

    możesz ściągnać mapy bezpośrednio z internetu (czy to gsm, czy wifi), a także załadować mapy do telefonu z komputera /dr184

  • 0

    21.  2010-01-21 16:37:08

    @19 jak wgrasz mapy na telefon i nie korzystasz z a-gps to nie.

  • 0

    22. ~galileo  2010-01-21 17:23:40  host: 188.147.181.23.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Także miałem nawigację na swojej starej N95 i działała bardzo dobrze. Po ruchu Google było tylko kwestą czasu kiedy Nokia udostępni darmową nawigację. Niestety na moją N900 długo nie będzie takiej opcji.

  • 0

    23.  2010-01-21 17:35:45

    ja używam nawigacji sporadycznie i dlatego wlasnie jest mi potrzebna w telefonie, wczesniej mialem tomtoma, ktory ma o wiele wygodniejszy interfrejs, jednak nie wydaje kolejnych wersji na symbiana i pokrycie bylo bardzo kiepskie. Garmin mi sie nie podobal. Kupilem (tanio, razem z GPS) licencje Nokia Maps na 3 lata, rozumiem, ze teraz bede mial dozywotnio. Pokrycie niezle, choc korzystaja z Navteqa'a, ktorego zreszta Nokia kupila. Najnowsza wersja 3 jest o wiele lepsza od poprzedniej, choc do tomtoma duzo jej brakuje. Co do mankamentow - wiele razy prowadzila mnie rownolegle do drogi i nagle kazala skrecac w lewo na dwupasmowce.

  • 0

    24. ~  2010-01-21 17:49:09  host: 188.33.193.42

    Skąd wiesz, że długo nie będzie na N900? Ostatnia aktualizacja firmware wprowadziła juz nowsze Nokia maps - narazie dodali tylko komunikaty tekstowe, ale to juz malutki krok do glosowych. Mysle, ze w nadchodzacym firmware bedzie Ovi Maps za darmo i z glosem dla N900 :)

  • 0

    25. ~Majestic12  2010-01-21 17:51:19  host: 77112.algo.radman.pl

    Dla Nokii N900 ma być w marcu...

  • 0

    26. ~rz  2010-01-21 18:01:22  host: 91.198.246.10

    Nawigacja działa off-line. Mozesz uzyc Ovi Suite'a zeby sciagnac najswiezsze mapy na karte pamieci. Dlatego jest o wiele lepiej niz w Androidzie, gdzie mapy sa pobierane z netu, co kosztuje w cholere.

  • 0

    27. ~arek  2010-01-21 18:10:29  host: k3-ip209.antsatgor.pl

    Czekam na wersje do noki n82 :)

  • 0

    28. ~pisul  2010-01-21 20:39:21  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Nawiexpert niejest taki drogi.Na tydzien co 10 zl.I nie zajmuje mi na karcie pamieci miejca.Bo po co mam karte obciazac mapa np.Suwalk jak ja tam nigdy niepojade.Juz wole wydac na neta 50 do 2 zlotych i pobrac tylko potrzebne w trakcie nawi konkretne mapy.Dlaczego ma nokiowska nawigacja za darmo?Widzialem sadaze pism branzowych.Dopiero na 4 miejscu.Podobnie bylo z n-gage tez nokia dala sobie wreszcie spokoj i odposcila bo niemiala szans z konkurencja.A i wazne nawiexpert wyszedl na omnie HD :)

  • 0

    29. ~kranu  2010-01-21 20:53:25  host: 87-205-45-82.adsl.inetia.pl

    Włączyłem na chwilkę i zeżarł mi tyle transferu co NaviExpert przez miesiąc.. taaaa, hybrydowe mało zajmujące mapy.. Co z tego, że program bezpłatny skoro będę musiał zainwestować w płatne pakiety danych (teraz mi starcza darmowy mBanku). Wiem, że można sobie powgrywać mapki ale jakoś nie chce mi się bawić później w aktualizacje i po co zawalać telefon miejscami które nie wiadomo czy się przydadzą.. Ale ogólnie na plus - większy wybór i konkurencja to zawsze korzyść dla nas :)

  • 0

    30. ~patafian  2010-01-21 21:09:01  host: acke52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no i zamówił ja n900 bo niby nowy i dobry model a tu taki szczał w kolano? niby to całe memeo miało być takie debest i co ja mam nie mieć navi w fonie za 2500zeta bo ma system memeo i nie ma na to navi? no to hiba sie rozmyśle sie i se kupie mini n97 i bende se miał navi w fonie a jesczek se mogie zrezygnować bo sie w cale w sklepie enternetowym nie spieszom

  • 0

    31.  2010-01-21 21:27:53

    @28 za granica juz taki rozrzutny nie bedziesz, a to jest glowna zaleta ovi maps, nie potrzebujesz polaczenia internetowego. jakos nikt na tomtoma i garmina nie narzeka, ze zajmuja po 100mb.

  • 0

    32.  2010-01-21 21:33:34

    @29 masz wybor, albo wgrywasz mapy na telefon (cala mapa Polski to ok. 100mb wiec nie az tak strasznie duzo, gdy karte 4gb za 30zl mozna kupic), albo sciagasz je live z internetu (co kosztuje krocie, bo nie jest to program przewidziany do typowej nawigacji internetowej jak np. naviexpert w ktorym placi sie dwa razy - raz, za licencje, a drugi za dane) przy czym program pyta przy pierwszym uruchomieniu czy ma domyslnie laczyc sie z internetem i jest opcja do wyboru 'zawsze pytaj'. nie wiem co lepsze, bo naviexperta nigdy nie uzywalem (mam garmina i wlasnie ovi maps), ale wiem ze aktualnie pod wzgledem kosztow bardziej oplaca sie ovi maps, gdzie jedynym kosztem to sciagniecie danych na komputer i wgranie na telefon, ew. wieksza karta pamieci i to sie chwali, bo nokia tez cenila swoja nawigacje glosowa i to baaardzo...

  • 0

    33. ~  2010-01-21 21:34:44  host: 188.33.193.42

    patafian, na Twoim miejscu najpierw bym się zastanawiał jaki kupic słownik ortograficzny, a dopiero potem bawil sie w telefony. Natomiast widać, że konkurencja chętnie się udziela w komentarzach ;] Co drugi komentarz to informacja jaka Nokia Maps jest tragiczna i ze sporo lepszy NaviExpert ;> Malo wiarygodne macie te informacje - Ovi Maps wcale nie pozera transferu - mapy mozna wrzucic na komorke i nie placic kompletnie nic za transfer! Tego w NaviExpercie nie znajdziecie.

  • 0

    34. ~Colo  2010-01-21 21:35:21  host: public57357.xdsl.centertel.pl

    Oprózz Nokii, również Orange dowalił fajnymi telefonami. Na smartnokia.pl czytam że z końcem stycznia wchodzi Nokia E72, BB 9700 Bold i HTC HD2. Mam akurat wymianę to się na coś chyba skusze. Pozdro!

  • 0

    35.  2010-01-21 22:12:53

    Na razie dla wybranych 10 modeli telefonów??? Ja na liscie doliczyłem sie 9!

  • 0

    36.  2010-01-21 22:33:40

    no normalnie dostali za free navi na caly swiat a paszcza ze i tak zle...co za ludzie... :(

  • 0

    37.  2010-01-21 22:53:49

    @36 jest ok, ale zawsze mogloby byc lepiej ;) osobiscie nie rozumiem jaki jest sens dania takiego prezentu posadaczom 5800 podczas, gdy jest wiele nowszych telefonow na symbianie z gps'em, ktore tez powinny sie zalapac. naliczylem ok. 30 telefonow symbianowych z gps'em (a ok. 40 wogole) podczas, gdy udostepnili za free te aplikacje tylko 9 modelom. czemu nie odrazu calemu portfolio skoro to tylko jakies 4 razy wieciej? zmusic ludzi nie zmusza do zakupu konkretnego modelu, bo sami juz na wstepie napisali, ze sukcesywnie bede dodawac nastepne telefony, conajwyzej przekonaja niezdecydowanych do konkretnego wyboru. sam mam e71 i nie pali mi sie do zmiany telefonu tylko ze wzgledu na darmowa nawigacje, aczkolwiek nie twierdze, ze byloby milym dodatkiem dostac taki gratis rowniez w moim modelu.

  • 0

    38.  2010-01-22 00:02:09

    Dlaczego nie dać prezentu posiadaczom 5800, a posiadaczom N900 czy innego N86 tak? Bo więcej zapłacili za telefon? Bo na mój telefon musi być pierwsze? Takie myślenie jest co najmniej dziwne. To tak jak mieć pretensje, że wyszedł soft poprawiający coś na jeden telefon, a na drugi jeszcze nie. Dajcie na luz! Przygotowanie Ovi maps na różne telefony i zintegrowanie ich trochę musi nokii zająć, co innego jakby napisali, że "dajemy tylko na E52, bo tak nam się podoba". Jakby dali za darmo od razu wszystkim to też byłoby narzekanie, bo dlaczego nie ma na SE i Samsungi z symbianem? A w ogóle to darmowa nawigacja musi być kiepska i trzeba wybulić dużo, żeby mieć lepszą. Mapy dużo zajmują, trzeba płacić za ściągnięcie, a do tego ja nie mam miejsca na karcie. Polska...

  • 0

    39.  2010-01-22 00:19:04

    @38 spojrz kiedy mialy premiere telefony z obecnej puli. wszystkie sa maksymalnie z lipca 2009 (a wiec maja max. po pol roku), tylko 5800 grubo ponad rok, a w miedzyczasie bylo kilka modeli z gps'em, jednak nie doczekaly sie darmowej nawigacji w pierwszej kolejnosci. lekko niezrozumiala polityka nie uwazasz?. i nie chodzi o to kto wiecej zaplacil za telefon - dla mnie 5800 wcale nie jest lepsza od takiej 5730, ktora jest de facto nowsza i tez ma gps. przygotowanie ovi maps na rozne telefony to nie kwestia zitegrowania, bo praktycznie wszystkie telefony na symbianie, ktore obslugiwaly nokia maps 3.0 a.k.a. ovi maps maja ten sam system i skoro dziala na nich ovi maps to z miejsca mogli dac te opcje kazdemu, a nie segregowac telefony na te nowsze (czyt. drozsze) oraz wybrancow z 5800 przeciw reszcie wcale niegorszych telefonow... i nie pisz 'Polska', bo najwidoczniej masz jeden z telefonow (stawiam w ciemno ze 5800) i Ciebie problem nie dotyczy, bo jestes 'wybrancem'...

  • 0

    40. ~pisul  2010-01-22 01:23:50  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Teraz gdy juz nawigacja nokii jest za darmo powiem ze na kazdym forum symbianowym jest zcrakowana wersja od ponad 2 lat i nikt nie robi achow i ochow,myslicie ze zlapiecie boga za nogi ze darmowe.A wyjedzie jeden drugi gdzies dalej za miasto i skonczy w oraninie albo rzece.Piszecie ze nawigacja z mapami na karcie lepsza ze zajmuje 100 mb i wprowadzacie ludzi w blad odnosnie nawigacjii z mapami pobieranymi z netu.Blad to myslenie ze od razu pobierze 100mb :)W praktyce program po podaniu celu podrozy analizuje i tyczy trase i pobiera tylko prawie linie prosta.I trasa niewiem z krakowa do wroclawia moze pobrac jako 300kilobajtow.Przy transferach 100kilobajtow po 12groszy to zadne pieniadze.Owszem mozna sobie ustalac oprocz samej drogi kilkadziesiad punktow POI co zwiekszy ilosc pobranych kilobajtow.Ale o ile 50?

  • -1

    41. ~  2010-01-22 01:34:08  host: v10-13.opera-mini.net

    A dlatego choćby 5800 że sprzedali jej pewnie więcej niż pozostałych razem do kupy.

  • 0

    42. ~  2010-01-22 01:39:37  host: v01-11.opera-mini.net

    @40 ciekawe co piszesz, ale choc raz uzywales ovi maps w praktyce? ja ostatnio, gdy zgodzilem sie na pobranie danych z internetu bez wytyczania zadnych tras mialem pobrane ponad 350kb, a na trase Olsztyn-Gdansk pobralo drugie tyle. dla mnie koszt znikomy przy paczce danych, ale nie chcialbym zabulic za te dane w takim orange gdzie 50kb kosztuje skromne 25gr czy w erze gdzie 100kb to 72gr...

  • 1

    43.  2010-01-22 01:42:52

    @41 idac twoim tokiem myslenia powinni dodac tez z miejsca n95 w obu wersjach - z pewnoscia sprzedali jej wiecej niz 5800.

  • 0

    44.  2010-01-22 01:49:35

    Jakie wy bzdury ludzie piszecie? Widać że większość tutaj nie ma pojecia o mapach Nokii. Podłączając telefon do komputera można ściągnąć z internetu całą kompletną mapę Polski na kartę pamięci i w terenie nic już wam sciągać nie będzie, bo nawet najdrobniejsze szczegóły mapy już macie na karcie. Nie ściągnie wam ani jednego bajta !!!!!!!!!

  • 0

    45.  2010-01-22 01:54:42

    @44 jakbys zadal sobie trud przeczytania wszystkich komentarzy od samego poczatku, to wiedzialbys, ze pisalismy dokladnie o tym samym panie 'bzdura'. nie zmienia to faktu, ze nie jest to jedyna opcja i mozna tez uzywac w tym programie nawigacji online, o ktore pisalismy w pozniejszych kometarzach.

  • 0

    46. ~a  2010-01-22 03:47:39  host: 94-75-74-219.home.aster.pl

    w nokii 5800 wszystko fajnie tylko wchodzac w mapy wyswietla mi "znaleziono niezgodne licencje. polaczyc z internetem?" wybieram tak po czym jest blad. wczesniej instalowalem nawigacje piesza. jak to rozwiazac?

  • 0

    47. ~patafian  2010-01-22 09:05:23  host: awi84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a na n900 bendzie ta navi i kiedyk?

  • 0

    48. ~Colo  2010-01-22 09:49:26  host: public57357.xdsl.centertel.pl

    BĘDZIE NA WSZYSTKIE SMARTFONY NOKIA - tylko dla niektórych napiszą aplikację do kilku tygodni czasu, a na starcie dali na te nowsze.

  • 0

    50.  2010-01-22 16:12:35

    thonka, owszem posiadam 5800, ale to moja nie jedyna nokia i moglbym byc sflustrowany, ze na 5530 i n85 nie ma. Osobiscie widze takie frustracje na kazdym kroku. Wyczekujac na nowy soft do 5800 ludzie bluznili na nokie, kiedy wyszedl narzekaja na zmiany i tak w kolko. Troche luzu, mniej klotni.

  • -1

    51. ~patafian  2010-01-22 20:52:19  host: aady165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 48: na starcie dali na te nofsze? teras dopiero to załówarzyem czyli n900 jesd stara? rze nie dały navi na n900?

  • 0

    52. ~pa  2010-01-22 20:54:01  host: aady165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i jesczek jedno jesdem zflóstrowanym rze navi na n900 nie ma a to nowy telefon jesd

  • 0

    53. ~WERS  2010-01-22 23:17:37  host: bvh208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam! Jak można wyszukać adres w tej nowej ovi map? W poprzedniej można było wybierać albo szukamy adres albo poi! A teraz lipa tylko poi! Dzięki za szybką odpowiedz. pozdro

  • 0

    54. ~wers  2010-01-23 00:49:37  host: bvh208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad. 53 Dobra już to obczaiłem. Jak chcemy wyszukać adres np. w Polsce (i oczywiście jesteśmy w naszym kraju) to wystarczy wejść w menu-znajdź miejsce i wpisać tak: Kraków, Kamieńskiego. Natomiast jak chcemy znaleść adres w innym kraju niz aktualnie się znajdujemy to wpisujemy tak: Hiszpania, barcelona. pozdro dla wszystkich i miłego korzystania. ps. Ciekawy jestem co z tymi co wykupili np. 10 sty. licencje na rok?

  • 0

    55. ~mihau  2010-01-24 01:35:21  host: gw-www.lublin.enterpol.pl

    A co z telefonami takimi jak 5530XM które mogą korzystać tylko z zewnętrznego odbiornika GPS np LD-4W? Myślicie, że będzie jakaś uniwersalna wersja softu?

  • 0

    56. ~saff  2010-01-24 16:00:21  host: host10-89-206-36.limes.com.pl

    Ja mam Nokię E52, mapy aktualne, a nadal pyta mnie o licencję, którą trzeba wykupić. Poza tym na polskiej stronie Nokia OVI Maps ta nawigacja jest opisywana jako płatna. Co tu jest nie tak?

  • 0

    57. ~WERS  2010-01-24 18:24:13  host: bwo198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    AD.56 Kolego musisz pobrać najnowszą aplikacje. Możesz to zrobić pod tym adresem www.nokia.com/maps. jest podany w news-ie. Niestety na polskiej stronie jeszcze "nic nie wiedzą" o tym ;-). pozdro

  • 0

    58. ~mars12  2010-01-29 19:46:58  host: 83.2.110.1

    Od kilku dni testuję nowe mapy Ovi 3.01 na N85. Po sprawdzeniu dostępnych licencji otrzymałem darmową nawigację pieszą i samochodową na 90 dni. Zanim wygaśnie może będzie już dostępna darmowa nawigacja dla N85 bez ograniczeń. Po pierwszych próbnych jazdach jestem trochę zaskoczony. Wyznaczona 10km trasa prowadziła w takie polne drogi, że nie ośmieliłem się nimi jechać. Zauważyłem też kilkudziesięciometrowe braki w drogach osiedlowych, które były kompletne w wersji 2.0. Z tego powodu nawigacja zamiast prostą drogą kieruje na dziwne objazdy pomiędzy zabudowania.

  • 0

    59. ~mars12  2010-01-30 15:56:56  host: 83.2.110.1

    Zrobiłem dziś kolejną 10-km przejażdżkę z nawigacją Ovi 3.01 ustawioną trybie "szybsza trasa". Celowo jednak skręciłem na skróty, no i kiepsko... Nawigacja za wszelką cenę próbowała pokierować mnie na trasę szybszą, nakazując co kilkaset metrów skręcić w jej stronę, bez względu czy w drogę polną, podwórko czy nawet przez przydrożny rów w pole. W nawigacji Garmin w podobnych warunkach komunikaty były rozsądniejsze. Wypróbuję jeszcze w mapach Ovi pozostałe 2 tryby trasy: zoptymalizowana oraz krótsza. Może będą bardziej sensowne.

  • 0

    60. ~mars12  2010-02-04 19:03:38  host: 83.2.110.1

    Mam za sobą kolejną przejażdżkę z nawigacją Ovi 3.0. Potwierdzają się moje wcześniejsze wrażenia. Dopóki udaje się jechać wyznaczoną trasą jest w miarę dobrze. Kiedy jednak pomylimy zjazd lub z jakiegoś powodu chcemy pojechać inną trasą (np. ominąć korek) nawigacja przestaje być pomocna w dotarciu do celu. Właściwie to utrudnia to zadanie i gdy zna się wystarczająco trasę, lepiej zignorować mylące komunikaty. Nowa wersja mapy wygląda na skonstruowaną od podstaw, bo zawiera proste błędy, których nie było w poprzedniej wersji.

  • 0

    61. ~Jarod32  2010-03-24 12:30:59  host: 88-199-174-135.tktelekom.pl

    Rozamwialem z dzialem obslugi nkia polska. Sprawa wyglada tak , ze darmowa wersja (3.03) jest kompatybilna tylko z nowymi telefonami, gdzie jest nowa wersja symbiana. Podobno pracuja nad wersja ovi mps dla starszych modeli, ale nikt nie wie kiedy to nastapi.Narazie licencja jest wymagana dla wersji 3.0 i nizej . Koszt okolo 41zł. Co do laczenia. U mnie (aktualne mapy i soft) za kazdym razem kiedy ma wyszukac adres łaczy sie z siecia.

  • 0

    62. ~chmiellu  2010-04-07 17:39:36  host: nazgulnew.kosson.com

    Nie wiem dokładnie od kiedy ale Ovi Maps są dostępne również na E66 i E71. Dziś zainstalowałem na E71, działa bez problemu.

  • 0

    63. ~użytkownik x6  2010-04-28 22:04:22  host: c96.rwd.prospect.pl

    u mnie żeby podczas używania nawigacji nie pobierało pieniędzy musiałem mieć w ustawieniach zaznaczone tylko i wyłącznie zintegrowany gps

  • 0

    64. ~Damian  2010-07-13 21:58:15  host: ch-79-139-69-59.hypnet.pl

    NOKIA 5800 XPRESS MUSIC NAVIGATION EDITION czy w tym modelu jest darmowa nawigacja

Dodaj swoją opinię