Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nawigacja samochodowa w Ovi Maps będzie darmowa

Nawigacja samochodowa w Ovi Maps będzie darmowa

WitekT 21 Stycznia 2010 13:03

0 0

Nokia udostępnia darmową nawigację samochodową i pieszą w ramach Ovi Maps. Na razie dla wybranych 10 modeli telefonów, do których stopniowo będą dołączać kolejne.

Nowa wersja Ovi Map będzie zawierać wszystkie niezbędne funkcje nawigacji samochodowej i pieszej, takie jak wskazówki głosowe na każdym zakręcie w 74 krajach i 46 językach oraz informacje o ruchu drogowym w ponad 10 krajach, a także szczegółowe mapy ponad 180 państw.

Chcemy, by nawigacja w telefonie stała się tak rozpowszechniona jak przesyłanie SMS-ów czy robienie zdjęć. Jesteśmy przekonani, że bezpłatne udostępnienie najlepszych map z głosową nawigacją stanie się katalizatorem tego trendu. Nie warto używać telefonu komórkowego i osobnej nawigacji samochodowej, która działa tylko w jednym kraju lub regionie. Lepiej połączyć obie funkcje, udostępnić je bezpłatnie na całym świecie i mieć coś naprawdę przydatnego, co pomoże znaleźć właściwą drogę w niemal każdym mieście na świecie — zarówno pieszo, jak i samochodem — mówi Anssi Vanjoki, wiceprezes Nokii.

Nowa, darmowa wersja Ovi Maps jest w tej chwili dostępna dla Nokii N97 mini, 5800, E52, E55, E72, 5230, 6710 navigator, 6730 classic oraz X6.




Od marca w nowych telefonach Nokia będzie instalować nową wersję Ovi Maps z darmową nawigacją samochodową i pieszą oraz pełnymi mapami danego kraju.

Ovi Maps jest dostępne do ściągnięcia za strony www.nokia.com/maps.


Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 63
  • 0

    44.  2010-01-22 01:49:35

    Jakie wy bzdury ludzie piszecie? Widać że większość tutaj nie ma pojecia o mapach Nokii. Podłączając telefon do komputera można ściągnąć z internetu całą kompletną mapę Polski na kartę pamięci i w terenie nic już wam sciągać nie będzie, bo nawet najdrobniejsze szczegóły mapy już macie na karcie. Nie ściągnie wam ani jednego bajta !!!!!!!!!

  • 0

    45.  2010-01-22 01:54:42

    @44 jakbys zadal sobie trud przeczytania wszystkich komentarzy od samego poczatku, to wiedzialbys, ze pisalismy dokladnie o tym samym panie 'bzdura'. nie zmienia to faktu, ze nie jest to jedyna opcja i mozna tez uzywac w tym programie nawigacji online, o ktore pisalismy w pozniejszych kometarzach.

  • 0

    46. ~a  2010-01-22 03:47:39  host: 94-75-74-219.home.aster.pl

    w nokii 5800 wszystko fajnie tylko wchodzac w mapy wyswietla mi "znaleziono niezgodne licencje. polaczyc z internetem?" wybieram tak po czym jest blad. wczesniej instalowalem nawigacje piesza. jak to rozwiazac?

  • 0

    47. ~patafian  2010-01-22 09:05:23  host: awi84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a na n900 bendzie ta navi i kiedyk?

  • 0

    48. ~Colo  2010-01-22 09:49:26  host: public57357.xdsl.centertel.pl

    BĘDZIE NA WSZYSTKIE SMARTFONY NOKIA - tylko dla niektórych napiszą aplikację do kilku tygodni czasu, a na starcie dali na te nowsze.

  • 0

    50.  2010-01-22 16:12:35

    thonka, owszem posiadam 5800, ale to moja nie jedyna nokia i moglbym byc sflustrowany, ze na 5530 i n85 nie ma. Osobiscie widze takie frustracje na kazdym kroku. Wyczekujac na nowy soft do 5800 ludzie bluznili na nokie, kiedy wyszedl narzekaja na zmiany i tak w kolko. Troche luzu, mniej klotni.

  • -1

    51. ~patafian  2010-01-22 20:52:19  host: aady165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 48: na starcie dali na te nofsze? teras dopiero to załówarzyem czyli n900 jesd stara? rze nie dały navi na n900?

  • 0

    52. ~pa  2010-01-22 20:54:01  host: aady165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i jesczek jedno jesdem zflóstrowanym rze navi na n900 nie ma a to nowy telefon jesd

  • 0

    53. ~WERS  2010-01-22 23:17:37  host: bvh208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam! Jak można wyszukać adres w tej nowej ovi map? W poprzedniej można było wybierać albo szukamy adres albo poi! A teraz lipa tylko poi! Dzięki za szybką odpowiedz. pozdro

  • 0

    54. ~wers  2010-01-23 00:49:37  host: bvh208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad. 53 Dobra już to obczaiłem. Jak chcemy wyszukać adres np. w Polsce (i oczywiście jesteśmy w naszym kraju) to wystarczy wejść w menu-znajdź miejsce i wpisać tak: Kraków, Kamieńskiego. Natomiast jak chcemy znaleść adres w innym kraju niz aktualnie się znajdujemy to wpisujemy tak: Hiszpania, barcelona. pozdro dla wszystkich i miłego korzystania. ps. Ciekawy jestem co z tymi co wykupili np. 10 sty. licencje na rok?

  • 0

    55. ~mihau  2010-01-24 01:35:21  host: gw-www.lublin.enterpol.pl

    A co z telefonami takimi jak 5530XM które mogą korzystać tylko z zewnętrznego odbiornika GPS np LD-4W? Myślicie, że będzie jakaś uniwersalna wersja softu?

  • 0

    56. ~saff  2010-01-24 16:00:21  host: host10-89-206-36.limes.com.pl

    Ja mam Nokię E52, mapy aktualne, a nadal pyta mnie o licencję, którą trzeba wykupić. Poza tym na polskiej stronie Nokia OVI Maps ta nawigacja jest opisywana jako płatna. Co tu jest nie tak?

  • 0

    57. ~WERS  2010-01-24 18:24:13  host: bwo198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    AD.56 Kolego musisz pobrać najnowszą aplikacje. Możesz to zrobić pod tym adresem www.nokia.com/maps. jest podany w news-ie. Niestety na polskiej stronie jeszcze "nic nie wiedzą" o tym ;-). pozdro

  • 0

    58. ~mars12  2010-01-29 19:46:58  host: 83.2.110.1

    Od kilku dni testuję nowe mapy Ovi 3.01 na N85. Po sprawdzeniu dostępnych licencji otrzymałem darmową nawigację pieszą i samochodową na 90 dni. Zanim wygaśnie może będzie już dostępna darmowa nawigacja dla N85 bez ograniczeń. Po pierwszych próbnych jazdach jestem trochę zaskoczony. Wyznaczona 10km trasa prowadziła w takie polne drogi, że nie ośmieliłem się nimi jechać. Zauważyłem też kilkudziesięciometrowe braki w drogach osiedlowych, które były kompletne w wersji 2.0. Z tego powodu nawigacja zamiast prostą drogą kieruje na dziwne objazdy pomiędzy zabudowania.

  • 0

    59. ~mars12  2010-01-30 15:56:56  host: 83.2.110.1

    Zrobiłem dziś kolejną 10-km przejażdżkę z nawigacją Ovi 3.01 ustawioną trybie "szybsza trasa". Celowo jednak skręciłem na skróty, no i kiepsko... Nawigacja za wszelką cenę próbowała pokierować mnie na trasę szybszą, nakazując co kilkaset metrów skręcić w jej stronę, bez względu czy w drogę polną, podwórko czy nawet przez przydrożny rów w pole. W nawigacji Garmin w podobnych warunkach komunikaty były rozsądniejsze. Wypróbuję jeszcze w mapach Ovi pozostałe 2 tryby trasy: zoptymalizowana oraz krótsza. Może będą bardziej sensowne.

  • 0

    60. ~mars12  2010-02-04 19:03:38  host: 83.2.110.1

    Mam za sobą kolejną przejażdżkę z nawigacją Ovi 3.0. Potwierdzają się moje wcześniejsze wrażenia. Dopóki udaje się jechać wyznaczoną trasą jest w miarę dobrze. Kiedy jednak pomylimy zjazd lub z jakiegoś powodu chcemy pojechać inną trasą (np. ominąć korek) nawigacja przestaje być pomocna w dotarciu do celu. Właściwie to utrudnia to zadanie i gdy zna się wystarczająco trasę, lepiej zignorować mylące komunikaty. Nowa wersja mapy wygląda na skonstruowaną od podstaw, bo zawiera proste błędy, których nie było w poprzedniej wersji.

  • 0

    61. ~Jarod32  2010-03-24 12:30:59  host: 88-199-174-135.tktelekom.pl

    Rozamwialem z dzialem obslugi nkia polska. Sprawa wyglada tak , ze darmowa wersja (3.03) jest kompatybilna tylko z nowymi telefonami, gdzie jest nowa wersja symbiana. Podobno pracuja nad wersja ovi mps dla starszych modeli, ale nikt nie wie kiedy to nastapi.Narazie licencja jest wymagana dla wersji 3.0 i nizej . Koszt okolo 41zł. Co do laczenia. U mnie (aktualne mapy i soft) za kazdym razem kiedy ma wyszukac adres łaczy sie z siecia.

  • 0

    62. ~chmiellu  2010-04-07 17:39:36  host: nazgulnew.kosson.com

    Nie wiem dokładnie od kiedy ale Ovi Maps są dostępne również na E66 i E71. Dziś zainstalowałem na E71, działa bez problemu.

  • 0

    63. ~użytkownik x6  2010-04-28 22:04:22  host: c96.rwd.prospect.pl

    u mnie żeby podczas używania nawigacji nie pobierało pieniędzy musiałem mieć w ustawieniach zaznaczone tylko i wyłącznie zintegrowany gps

  • 0

    64. ~Damian  2010-07-13 21:58:15  host: ch-79-139-69-59.hypnet.pl

    NOKIA 5800 XPRESS MUSIC NAVIGATION EDITION czy w tym modelu jest darmowa nawigacja

Dodaj swoją opinię