Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nawigacja pomoże zatankować taniej

Nawigacja pomoże zatankować taniej

LuiN 29 Sierpnia 2012 10:07

0 0

Nowa usługa NaviExpert pozwala kierowcom na szybkie i efektywne porównywanie cen paliw na stacjach w okolicy, w której się znajdują.

infografika ceny paliw w nem

Czytelna porównywarka dostarcza informacji o aktualnych cenach paliw według wybranej kategorii oraz wskazuje te stacje, na których można zatankować najtaniej. By z niej skorzystać nie trzeba mieć wykupionego abonamentu - wystarczy za darmo pobrać aplikację na telefon z adresu getne.pl i skorzystać z wyszukiwarki.

Aby sprawdzić cenę benzyny, ON lub LPG, wystarczy w aplikacji wybrać odpowiedni rodzaj paliwa. System sprawdza aktualne dane i wyświetla listę najbliższych stacji benzynowych, na których preferowany przez nas rodzaj paliwa jest dostępny wraz z jego ceną. Miejsca, w których ceny są najniższe, w aplikacji są oznaczone symbolem grosza. Dodatkowo, po kliknięciu ikony wybranej stacji (tzw. POI), możemy sprawdzić ceny innych dostępnych na niej paliw, a także oferowane na stacji usługi.




Wprowadzenie nowej funkcji jest efektem współpracy NaviExpert z tank24, portalem paliwowo-społecznościowym dla kierowców. Dane dotyczące cen paliw pochodzą z informacji pozyskiwanych od użytkowników serwisu tank24.org oraz z transakcji kupna paliwa, co gwarantuje wysoką dokładność danych.

Usługa jest dostępna w nowszych wersjach oprogramowania NaviExpert (powyżej wersji 6.2.1). Wkrótce pojawi się także dla telefonów z systemem Windows Phone.

Źródło tekstu: NaviExpert     

Dodaj do:

Tagi: naviexpert

w sumie: 22
  • 2

    3. ~Raf  2012-08-29 10:56:24  host: 91-206-97-201.pljtelecom.pl

    No właśnie, dzięki tej aplikacji będziesz wiedział, że gdzieś jest tylko 10 groszy taniej i nie opłaca się tłuc. A niektórym i o 5 groszy taniej opłaca się tłuc. Fajny dodatek, do nawigacji, jeszcze jak ceny będą aktualne i działanie sprawne, to pewnie sporo osób skorzysta, przynajmniej zobaczyć czy opłaca się tłuc czy nie. :)

  • 1

    4. ~xxx  2012-08-29 10:59:27  host: 32.116.186.31.dyn.jtglobal.com

    Bardzo dobra opcja! Wielu osoba sie to przyda a stacje moze zaczna w koncu konkurowac ze soba!!

  • 0

    5.  2012-08-29 11:09:33

    Ostatnio przesiadłem się z NE na nawigację nokiowską, bo NE straszliwie muli na Nokii C7. Dziadostwo się zrobiło z tego NE.

  • -1

    6.  2012-08-29 11:16:19

    @3 zamiast zatankować na miejscu 20 litrów paliwa co wyjdzie Ci łącznie drożej o 4 zł niż na stacji oddalonej o 10 km w głąb miasta owszem zatankujesz taniej, ale dojazd do tej oddalonej stacji też cię kosztuje :)

  • 1

    7. ~Leszek  2012-08-29 11:16:22  host: z-futuro-do-vsh.vsh.pl

    Ale mnie w zeszły weekend NaviExpert zwyobracał w Łodzi. Najpierw po ogródkach działkowych jeździłem, a potem zwiedziłem pozostałe dzielnice. A chciałem tylko przejechać prosto przez miasto...

  • -1

    8.  2012-08-29 11:23:57

    Niech lepiej dokładność map poprawia. Na dzień dzisiejszy sa tam tylko główne ulice. Osiedlowych prawie żadnych.

  • 0

    9. ~quazi  2012-08-29 11:33:56  host: host-89-231-126-89.warszawa.mm.pl

    A na antka jest petrokumpel :)

  • 1

    10.  2012-08-29 11:38:56

    jak ktoś nie dba o jakość paliwa i szuka najtańszego to może i przydatna funkcja

  • -1

    11. ~Raf  2012-08-29 11:45:37  host: 91-206-97-201.pljtelecom.pl

    97% procent paliwa sprzedawanego w Polsce i tak idzie z Orlenu i Lotosu. Także jakość ta sama. A chrzcić mogą na każdej stacji.

  • 0

    12. ~  2012-08-29 11:47:59  host: z46-01.opera-mini.net

    Jak potrzebuje info o cenach bo tankuje full bak to wskakuje opera mini na stacjebenzynowe.pl i mam co potrzeba, a navi w n8 to SygicAura lub Nokiowska, choć ostatnio ta fabryczna sugerowała mi trasę Sosnowiec > Leba przez Warszawę :O lol więc raczej preferuję Sygica :)

  • 0

    13.  2012-08-29 11:51:13

    @Leszek Jechałem w ubiegły piątek z Zakopanego do Torunia. Przed Łodzią pokierował mnie w lewo i na jedynkę wjechałem dopiero przed Aleksandrowem Kujawskim. Czy słusznie nie wiem :) ale zwiedziłem kawał Polski.

  • 1

    14.  2012-08-29 12:11:11

    Boże... Przecież automapa jest za darmo! Nikt nie zmusza! Tyle, zę pieprzenie o bronieniu się podstawową funkcją jest tyle durne co w przypadku NaviExperta mija się z celem, bo to wg mnie np. najlepsza mapa w kraju. A funkcje? Każda nawigacja ma inne, sporo takich, których nie mają inne. Nie ma takich, które mają wszystko i są najlepsze. NaviExpret będzie miał to czego żadna inna nie ma akurat. A co do paliwa - w ciagu ostatich kilku dni spaliłem prawie cąły bak paliwa - zatankowałem po 5,63 wna Statoil benzynę... Na tym co miałem dojechałbym do stacji 150 km dalej i musiałbym tankować po 5,92. 55 litrów... No chyba, zę tylko kilka żeby szukać takij gdzi byłoby po 5,63 tylko czy to ma sens? Jakbym jednak nie zatankował a miałbym tę unkcję, wiedziałbym czy jechać do ostatniej ktopli czy jednak zatankować na 82 km od tej stacji, gdzie tanio nie zatankowałem jednak ;-) A propos - 5,99 też widziałem bezołowiową 95 po drodze - najdrożej.

  • 1

    15.  2012-08-29 13:04:31

    @11 nie wiem jak to jest ale różnica pomiędzy paliwem np. na Shell a Orlen jest duża, na korzyść tego pierwszego oczywiście. A ceny dość podobne. Może to też zależy od silnika, mam dwa auta z silnikiem boxer (diesel i benzyna) i obydwa reagują tak samo.

  • 2

    16. ~  2012-08-29 13:22:33  host: aetf10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    15 bo na orlenie rozcieńczaja na potęgie

  • 0

    17. ~abc  2012-08-29 14:15:44  host: ip-151-248-37-35.free.aero2.net.pl

    licencje sa za droge i do tego zjada dane. Olewam taka navi. Kupuje larka na allegro za 150 nowego z neostrady , wkladam jakas mape i smigam. Na nim jest jakas lark mapa i tez sobie radzi jako tako

  • 0

    18.  2012-08-29 14:27:36

    Przede wszystkim powinien robić zestawienie cen paliw po trasie. W okolicy mniej się przyda, większość z nas wie gdzie najlepiej (nie znaczy najtaniej) zatankować w okolicy domu. Na baku w Golfie III miałem różnicę ponad 300km zależnie od stacji paliw.

  • 1

    19.  2012-08-29 15:01:58

    17. ~abc - darmową wersję automapy chciałeś powiedzieć? 18. m2marek - sądzę,ze włąśnie tak to będzie działąć - tam tępaków nie ma jak się niektórym wydaje. A niestety przekaz, czasem ogólny bo komunikat tylko, jest róznie przerabiany - przepraszam autorów newsa, bo nie odnoszę tego do nich, mówię ogólnie - czasem w sposób całkowicie głupi i w efekcie zupełnie co innego niesie czytelnikom.

  • 0

    20. ~tof  2012-08-29 16:08:52  host: r9a.ists.pl

    @wlo: a jaką wersję Automapy masz na myśli? Ja ostatnio ściągnąłem na Androida Automapę z głosem Hołowczyca, ale licencja BETA była czasowa i działała tylko przez tydzień, z tego co pamiętam, później była już płatna.

  • 0

    21.  2012-08-29 16:09:37

    Z tym "najtaniej w okolicy" jest jeszcze jeden problem. Każdy przytomny kierownik stacji paliwowej codziennie zbiera informacje o cenach u konkurencji w promieniu kilku kilometrów i na tej podstawie ustala własne ceny. Nie jest to trudne, pracownicy stacji jadąc do pracy po drodze sprawdzają możliwie największą ilość konkurencyjnych stacji.

  • 2

    22.  2012-08-29 18:45:54

    Ja od najtańszej wolę najlepszą, przynajmniej nie zajadę silnika :)

Dodaj swoją opinię