Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nawigacja NaviPunkt od WP

Nawigacja NaviPunkt od WP

sirmark 29 Września 2008 13:08

0 0

Wirtualna Polska poszerzyła ofertę skierowaną do użytkowników telefonów komórkowych, wprowadzając usługę NaviPunkt. Wystarczy wgrać specjalny program na telefon komórkowy, by ten zamienił się w system nawigacji satelitarnej, umożliwiający szybkie i efektywne poruszanie się po drogach.

Mapy w NaviPunkt mogą być wyświetlane w 3D i są automatycznie powiększane podczas zbliżania się do sugerowanego przez system manewru. NaviPunkt gwarantuje opcję automatycznego przeliczania trasy, regulację głośności i częstości komunikatów, wygodne skróty klawiaturowe, oferuje też możliwość włączenia trybu dziennego lub nocnego i inteligentne podświetlenie ekranu telefonu.

Korzystający z NaviPunktu mają do swojej dyspozycji m.in. pełną mapę drogową Polski, mapy prędkości, informacje o blisko 150 tysiącach punktów POI (bankomaty, firmy, stacje benzynowe, restauracje) i ponad 2 milionach adresów, 2300 szczegółowych planów miejscowości i - co niedostępne w innych systemach nawigacji - aktualną bazę fotoradarów, remontów, objazdów, niebezpiecznych miejsc na drodze. Aktualizacje dokonywane są przez operatora i samych użytkowników systemu, w ramach tzw. Community Traffic. W abonamencie dostępne są też mapy Europy. Wśród licznych funkcji NaviPunktu na uwagę zasługują także: automatyczne przeliczanie trasy, automatyczne omijanie czasowo zamkniętych odcinków, definiowanie ulubionych punktów, zarządzanie planem podróży, ostrzeżenia przed fotoradarami stacjonarnymi, układanie trasy.

NaviPunkt wykorzystuje Community Traffic - system analizy faktycznego ruchu na drodze, opierający się na informacjach o średnich prędkościach jazdy docierających do systemu od użytkowników. Community Traffic analizuje dane dotyczące ruchu ulicznego, tworzy mapę odcinków wyjątkowo uciążliwych i zatłoczonych w godzinach szczytu, a następnie wytycza trasy alternatywne, pozwalające na zaoszczędzenie wielu cennych minut. Co ważne, przebieg trasy uzależniony jest od aktualnej godziny (inna trasa w godzinach szczytu, inna w nocy), pogody oraz stanu dróg.




Korzystanie z systemu wiąże się z opłacaniem abonamentu (najtańszy, weekendowy to koszt 4 zł, natomiast najdroższy, pełna opcja na okres 2 lat, 249 zł) oraz ponoszeniem kosztów minimalizowanego transferu danych w technologii GPRS (opłata za przesłane dane, a nie za czas połączenia). NaviPunkt szczyci się posiadaniem najaktualniejszej bazy fotoradarów. Użytkownikom, którzy nie otrzymają przed którymś ostrzeżenia, a przez to zapłacą mandat, zostanie przyznany 24-miesięczny abonament premium, o wartości 249 zł.

W sieci komórkowej WPmobi transfer danych wlicza się do bezpłatnej puli 100MB przyznawanych miesięcznie każdemu użytkownikowi. Użytkownik systemu NaviPunkt może - bez dodatkowych opłat - korzystać z wszystkich aktualizacji map oraz wszystkich aktualizacji oprogramowania. Po ewentualnym zakupie przez użytkownika nowego aparatu telefonicznego oprogramowanie do obsługi systemu i abonament przenoszone są na nowy aparat.

Usługa NaviPunkt powstała we współpracy z firmą NaviExpert.

Źródło tekstu: WP     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~  2008-09-29 13:42:51  host: f142-046.opera-mini.net

    na jakie to bedzie fony? Bo w javie chyba raczej nie :-D

  • 0

    4. ~jls  2008-09-29 13:48:57  host: jsl-catv-user-247-197.streamnet.pl

    No wlasnie ostatnie zdanie tlumaczy calosc newsa: to przeciez opakowany przez WP stary poczciwy NaviExpert.

  • 0

    5.  2008-09-29 13:49:58

    3. - tylko w java ;-)

  • 0

    6.  2008-09-29 13:53:48

    wlo: gorzej, tubylcy dla zabawy potrafia wyslac w inna strone.. jls: no tlumaczy, z tym ze w WP sa czesciowo inne okresy waznosci licencji. No i ciekawe rozwiazanie z pakietem wpmobi.

  • 0

    7.  2008-09-29 14:04:22

    No na pewno jest to element promocji WPmobi. Takim samym elementem promocji jest darmowy dostęp (co prawda tylko przez apn wap) do serwisów mobilnych w Plusie. Nie ma w tymnic nadzwyczajnego. Każde odwiedzenie sewisu wp.pl to kasa dla WP ;-) Transfer danych w NaviExpert nie jest na tyle duży, żeby nad tym się pastwić, zresztą jeśli ktoś korzysta w sposób zaawansowany z komórki ma katywny jakiś pakiet na transmisję danych - chyba wszyscy operatorzy już mają w lepszych lub gorszych cenach takie pakiety...

  • 0

    8.  2008-09-29 14:06:31

    Hmmm... Miasto Plusa kiedyś oferowało ofertę NaviExperta. Tak a propos ;-)

  • 0

    9. ~R  2008-09-29 14:22:10  host: fgl138.internetdsl.tpnet.pl

    A jest jeszcze miastoplusa??

  • 0

    10.  2008-09-29 15:37:05

    ~R - nie. Jest "moja strona" w dziale rozrywki, do któej przyłącza się konto w Mieście Plusa - jakby ktoś nie wiedział ;-) Szczególnie mam na myśli świetną usługę bramki esemesowej.

  • 0

    11. ~Karol  2008-09-29 18:19:30  host: 83.68.66.25.kutno66.tnp.pl

    to do tej nawigacji wystarczy zwykły telefon z internetem np. SE K550i??

  • 0

    12.  2008-09-29 18:51:15

    ~Karol - sprawdź: get.naviexpert.pl/4.2.1 albo: pobierz.navipunkt.pl/4.2.1 ;-)

  • 0

    13.  2008-09-29 19:36:01

    Od kilku miesięcy Orange ma Navifon-a - tam w ramach usługi nie płaci się za transfer danych.

  • 0

    14.  2008-09-29 19:37:12

    #7: nie wiem co chciałes napisac ale z WPMobi dostęp do serwisu mini.wp.pl jest darmowy.

  • 0

    15.  2008-09-29 19:38:31

    #11: myślę że tak

  • 0

    16.  2008-09-29 19:40:02

    ze strony: Użytkownicy sieci MOBI korzystający z Navipunkt nie muszą płacić za transfer danych. Transfer ten zaliczany jest do puli bezpłatnych 100MB przysłygujących klientowi sieci MOBI każdego miesiąca na korzystanie z Poczty WP i wielu innych produktów i stron internetowych Wirtualnej Polski.

  • 0

    17. ~a_lex  2008-09-29 20:29:10  host: apn-77-114-123-254.gprs.plus.pl

    Tak samo jak w Plusie nie placi sie za transfer w usludze "Gdzie to jest". Niestety sama usluga od wakacji jest platna i nie mozna "pomniejszac" zbytnio map przez co nie ma widoku ogolnego.

  • 0

    18.  2008-09-30 08:08:32

    marcinb - a ja napisałem, ze płatny? O kasie dla wp.pl pisałem w kontekście reklam - bo z czego żyją serwisy takie jak onet.pl czy wp.pl? Jednak widzę, nie można w serwisie dla specjalistów (;-D) używać skrótów myślowych... Także nie wiem czy na pewno ta promocja w Plusie jest ciągle aktualna ;-)

  • 0

    19. ~  2008-09-30 08:10:47  host: 85.11.106.142

    szajsne to, po co mi taka mapa, skoro nie mam GPS-a ;/ myślałem, że jakimś cudem poprowadzi mnie bez GPS-a :P

  • 0