Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nawigacja Google'a dostępna w Polsce

Nawigacja Google'a dostępna w Polsce

LuiN 20 Lipca 2011 12:47

0 0

Polscy użytkownicy telefonów z Androidem mogą od dziś cieszyć się darmową nawigacją satelitarną krok-po-kroku opartą o mapy Google'a. Po wielu miesiącach oczekiwań firma wreszcie odblokowała tę funkcję w naszym regionie.

Aby skorzystać z aplikacji należy odszukać w menu telefonu ikonę Nawigacja. Program umożliwia planowanie tras samochodowych i pieszych. Cel trasy wskazać możemy poleceniem głosowym. Mapy pobierane są z Internetu, dlatego przed podróżą warto zaopatrzyć się w pakiet danych.

Na mapach wyświetlane są informacje o aktualnym natężeniu ruchu i korkach, które również trafiły do map Google'a w naszym regionie.






Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    7.  2011-07-20 13:46:10

    @6 trzeba było sobie ustawić inny punkt tak by ovi ominęło S3 - google do ovi jeszcze sporo brakuje i co najważniejsze ovi nie potrzebuj pakietu danych do działania:) plus częste aktualizacje map jak i samej aplikacji działają na korzyść Nokii

  • 0

    8. ~  2011-07-20 13:54:09  host: host-46-186-12-179.dynamic.mm.pl

    Potwierdzam na andku 2.3.3 w Desire Z i 2.1 Swift dziala

  • -2

    9. ~Redclif  2011-07-20 14:26:02  host: 212.160.172.70

    Na razie to początek i Google nie nadaje się do użytku. Ovi jest niewiele lepsze. Polecam Nawigację Orange, która obecnie jest najlepszą nawigacją dostępną na komórki. Najdokładniejsze mapy, informacje o korkach które na prawdę działają i ostrzega przez kontrolami prędkości.

  • 0

    10. ~  2011-07-20 14:29:01  host: w3cache-1.tzmo.com.pl

    @~Redclif tzn Naviexpert brandowany na Orange

  • 0

    11. ~HD  2011-07-20 15:54:00  host: 89-74-55-52.dynamic.chello.pl

    NO A WCZORAJ JAK PISALIŚCIE O AUTOMAPIE STWIERDZIŁEM,ZE MOŻE WARTO BYŁOBY POCZEKAĆ NA GOOGLE MAPS NAVI A TU NIESPODZIANKA I JEST JUŻ NA DRUGI DZIEŃ :)

  • 0

    12. ~baszar  2011-07-20 18:13:35  host: 87-207-114-183.dynamic.chello.pl

    Co do offline - jest pobieranie obszaru mapy (w becie). Co ciekawe wersja która to ma - 5.7.0 powoduje restart launchera przy próbie dodania widżetu :)

  • 0

    13. ~bszar  2011-07-20 18:17:27  host: 87-207-114-183.dynamic.chello.pl

    / restart jest na Androidzie 2.1

  • 0

    14. ~nowy1  2011-07-20 20:34:00  host: 83.2.24.3

    wszystko dziala bardzo dobrze.

  • 0

    16.  2011-07-20 21:57:18

    Sprawdzałem dzisiaj na DHD i jest ok, w zupełności mi to wystarcza, tak jak wystarczało mi to co daje Nokia. Wreszcie rozsądna nawigacja bez dodatkowego instalowania i licencji. Dla osób z dużym pakietem DATA jak znalazł. Ktoś wspomniał o nawigacji od Orange - korkach, dokładnych mapach itd. pytanie tylko jaki jest sens płacenia za to, bo dla sporadycznego używania żaden, a dla osoby która ciągle potrzebuje pracować na nawigacji jest typowa navi, którą kupimy za 500 zł, będzie miała duży ekran i bardziej profesjonalne zastosowanie, więc? To co mam przeznaczyć na abonament za nawigację wolę wydać na pakiet DATA, większe zastosowanie.

  • 0

    17. ~LEH  2011-07-21 08:50:10  host: rictor3.ups.com

    Poznań - mapa mocno nieaktualna!!! brak ulic oddanych do użytku prawie rok temu (np ul.Hlonda)- nawigacja wyznacza trasę ulicami, które zostały zamknięte już dawno... (np ul. Zawady)

  • 0

    18. ~gość  2011-07-21 09:09:50  host: 87-205-3-104.ip.netia.com.pl

    @BKX - a co Ci po "profesjonalnej" nawigacji za 500 PLN skoro pracuje offline. Pudła z dużymi wyświetlaczami odchodzą powoli - brak aktualnych map, informacji o korkach, remontach no i dodatkowo trzeba taszczyć to ze sobą. Wszystko pokazuje, że przyszłość jest w nawigacji on-line w telefonie, dlatego google (o ile będzie miało aktualne mapy) czy NaviExpert (Nawigacja Orange) zawsze będą dokładniejsze

  • 0

    19. ~m  2011-07-21 10:54:45  host: ffv10.internetdsl.tpnet.pl

    @17 Jesteś pewien? http://tiny.cc/hlonda

  • 0

    20. ~m  2011-07-21 10:56:15  host: ffv10.internetdsl.tpnet.pl

    @17... sorry to rzeczywiście stary przebieg Hlonda.

  • 0

    21. ~ciekawy  2011-07-21 11:52:29  host: 95.108.96.167

    a wie ktoś jakiego rzędu, bez detali, są pakiety danych przesyłane w trakcie działania takiej on=linowej navi? chodzi mi o próbę oszacowania kosztów, zeby się nie zdziwić...

  • 1

    22.  2011-07-21 12:06:02

    Ja dzisiaj zrobiłem test - 10 km po drodze sporo ulic i jedna nieoczekiwana zmiana trasy. Zeszło na to 800kB (i to tylko warstwa mapy). Dużo, bo w Naviexpercie byłoby pewnie ok. 50kB.

  • 0

    23.  2011-07-21 12:09:27

    A tak poza tym, to niestety, niektórych nowych ulic na mapie nie ma, a ulicą nieczynną remontowaną od roku nawigacja Google kazała mi jechać. Ale nic nie przebije tego, że trasę przejazdu przez jedno skrzyżowanie zaplanowała zamiast jechać na wprost, to najpierw odbić w lewo i w połowie skrzyżowania odbić w prawo :-))

  • 0

    24. ~gość  2011-07-21 12:36:44  host: 87-205-3-104.ip.netia.com.pl

    miałem to samo, dziwny manewr na skrzyżowaniu - w obcym mieście trochę bym się pogubił. Trasa ok 300 KM to kilka MB tylko w widoku mapy i z 1-2 przeliczeniami trasy

  • 0

    25. ~ciekawy  2011-07-21 12:47:45  host: 95.108.96.167

    a jak można samemu sprawdzić ile schodzi transferu, by nie zawracać tu głowy na forum? :o)

  • 0

    26.  2011-07-22 19:39:39

    nie wiem czy wszyscy wiedza, ale google oferuja mozliwosc pobrania fragmentow map i korzystania z nich offline - bez dostepu do netu (sprawdzilem - dziala, nawet droge przelicza jak sie zjedzie). Aby to zrobic wystarczy w mapach google w telefonie wejsc w ustawienia map, laboratorium i tu wybrac "pobierz obszar mapy". Teraz wystarczy wskazac miejsce na mapie do pobrania (kwadrat 16km) - np. swoje miasto (dluzej przytyrzmujemy miejsce na mapie i wybieramy "pobierz obszar mapy". Mozna pobrac max 10 takich kwadratow offline'owych PS. Czy ktos orientuje sie jak maja sie te pobrane mapy do online? tzn. mam wrazenie, ze nawet majac dostep do internetu ale jezdzac po terenach "pobranych offline'owo", w ogole nie pobieram niczego. Natomiast jak jest z aktualizacja? czy google jakos porownuja to co mam pobrane z aktualnym stanem map? pozdrawiam

  • 0

    27. ~mlodzian  2011-07-28 15:14:39  host: host-91-195-93-70.wieszowanet.pl

    @tejot a co Google ma porównywać... jak mapy online praktycznie nie są aktualizowane... Odkąd podpisali umowę z PPWK to mapy w Polsce są zwyczajną kpiną i nadają się jedynie do nawigacji po znanym terenie (czyli w zasadzie do niczego), pozdrawiam, Mlodzian

Dodaj swoją opinię