Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nawigacja Google znalazła drogę do Europy

Nawigacja Google znalazła drogę do Europy

Q! 11 Czerwca 2010 07:21

0 0

Dostępna do tej pory jedynie w Stanach i na Wyspach głosowa nawigacja od Google trafiła również do innych, wybranych krajów europejskich. Wśród nich, niestety, brakuje Polski.

Nawigacja od Google oferuje wskazywanie na mapie poszukiwanego adresu czy punktu zainteresowań (POI) oraz bezpłatną nawigację do tych miejsc. Z takiej możliwości, oprócz mieszkańców Wysp, mogą teraz korzystać mieszkańcy 10 innych państw europejskich.




Wśród tych państw znajduje się Austria, Belgia, Dania, Francja, Holandia, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria oraz Włochy. Niestety, w Polsce usługa ta jest wciąż niedostępna i brak jest obecnie jakichkolwiek informacji o ewentualnej zmianie takiego stanu.

Aby skorzystać z bezpłatnej nawigacji Google należy posiadać telefon pracujący pod kontrolą systemu Android w wersji co najmniej 1.6 (Donut). Bezpłatne mapy wraz z nawigacją (wersja 4.2) dostępne są poprzez Android Market.

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 2

    4.  2010-06-11 08:56:25

    mi od razu na myśl przychodzą Brytyjskie Wyspy, ale, jak widać, niektórzy mają problemy jakieś, skoro nie mają takich skojarzeń, jak ja :D

  • -2

    5. ~a  2010-06-11 09:03:51  host: 156.17.117.73

    4: a mi sie wyspy kojarza z wyspami we wroclawiu, bo takie sa. Znaczy sie, ze w wybranych miejscach wroclawia bedzie dzialac ta nawigacja ? ;) Na powaznie to trzeba byc dokladnym, bo ile osob tyle mozliwosci skojarzen...

  • 1

    6.  2010-06-11 09:05:54

    #5 nie, trzeba być chyba idiotą i pisać o Wrocławiu, skoro w newsie pisze, że "(...) wśród nich, niestety, brakuje Polski".

  • 1

    7.  2010-06-11 09:10:24

    @5 to widocznie często bywasz na tych wyspach, nie powiem, w jakich celach:P Czepiacie się tylko dla czepiania. A Polska jak zwykle olana.

  • 2

    8.  2010-06-11 09:13:55

    #7 nie, mi od razu na myśl przyszły Wyspy Brytyjskie (jak jest gadka o Europie), tak czepiają się buce :P PL jak zwykle olana :( się zgodzę :D ale ja mam AutoMapę 6.5 i nie narzekam :P

  • 2

    9. ~  2010-06-11 09:30:51  host: t05-13.opera-mini.net

    google stal sie od dluzszego czasu takim drugim microsoftem firma bezsensowna Nie mowie aurat o tym przypadku, bo moze to sprawa techniczna, ale wiele aplikacji jest TYLKO dla amerykanow A dodatkowo od dluzszego casu wyszukiwarka podaje juz tak samo bezsensowne zestwy odpowiedzi, jak wiele lat temu robili to inni, gdy google dopiero wchodzil na rynek Inna sprawa ze informatycy wszedzie to badziewie i nie potrafia nawet zaoferowac sprawdzonego produktu, a ich zwierzchnicy (managerowie) to takie same tepe osly, ktore niczego nie kontroluja

  • -2

    10. ~gornyaa  2010-06-11 09:37:40  host: 217.153.73.242

    papszmir.. Ty tak na powaznie z tymi wyspami brytyjskimi? bo mi by to w ogole do glowy nie przyszlo...

  • 2

    11. ~atomfx  2010-06-11 09:46:32  host: hft121.internetdsl.tpnet.pl

    chłopaki czepiacie się głupot. Skojarzenie to odrębna dziedzina psychologii. Chyba, że ktoś nie jest Polakiem.

  • -1

    12.  2010-06-11 10:40:34

    Ad 9. Sam jestes bezsensowny. Google prawie wszystko daje za friko. Multum darmowych programów i usług łącznie z systemem operacyjnym Android i nowym ChromOS. W Ms prawie za wszystko musisz płacić i to nie mało.

  • 0

    13. ~  2010-06-11 11:08:14  host: 217.153.73.242

    placic to malo, znajoma zainstalowala oryg. winde 7 a po 2 miesiacach wyskoczylo jej, ze ma kopie.. : p : /

  • 0

    14. ~ala  2010-06-11 11:46:25  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    1 lepsze wyspy niż "unboxing" na golu...

  • 0

    15.  2010-06-11 12:29:08

    Małymi krokami dotrze kiedyś do nas, szkoda że jeszcze nie teraz.

  • 0

    16. ~Adam  2010-06-11 12:41:28  host: h2-52.net.euron.pl

    Google nie przewiduje w ogóle wprowadzenia tej usługi w Polsce. Mówili o tym na konferencji niedawno.

  • 0

    17.  2010-06-11 12:47:49

    To samo Goggles.. mogliby troche otwierac sie szybciej ;)

  • 0

    18. ~  2010-06-11 14:27:05  host: t19-16.opera-mini.net

    do wyznwcy google - za darmo to daja rozne firmy i nie tylko :o) to zaden wyznacznik jakosci... a z tym google zaczyna miec tkie same problemy jak microsoft Jak firma o miliardowych obrotach moze oferowac miejscami tak beznadziejna badziewiasta obsluge (jej brak) Tylko dlatego, ze jest juz na tyle arogancka, ze uwaza ze nie mus se starac...

  • 0

    19. ~fism  2010-06-11 20:00:25  host: user-109-243-115-110.play-internet.pl

    gdzie jest arogancja w braku tej (czy jakiejkolwiek) uslugi w Polsce? a to my jestesmy centrum swiata i wyznacznikiem standardow? najwyrazniej jestesmy (chwilowo?) kiepskim rynkiem nie wartym onwestycji. ot co

  • 0

    20. ~fism  2010-06-11 20:01:27  host: user-109-243-115-110.play-internet.pl

    inwestycji.

  • 0

    21. ~m2gps  2010-06-11 22:06:23  host: 213.156.122.120

    A czy z tej nawigacji mozna korzystac offline ?? Bo nie wyobrazam sobie tych kosmicznych oplat za dane w roamingu na trasie n.p. Polska-Włochy !!

  • 0

    22. ~wosq  2010-06-12 01:28:57  host: user-188-33-53-5.play-internet.pl

    I znowu nie trafię do domu. Błądzę od miesiąca...i coś mnie odpycha. Żona?

  • 0

    23. ~  2010-06-12 03:09:44  host: t13-08.opera-mini.net

    wosq bardzo mozliwe, bardzo mozliwe... ehhh/ewqa

Dodaj swoją opinię