Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nawet 1,3 mln Lumii 800 w 2 miesiące?

Nawet 1,3 mln Lumii 800 w 2 miesiące?

Q! 25 Stycznia 2012 11:32

0 0

nokia lumia 800Tak przynajmniej wynika z ankiety, którą przeprowadził serwis Bloomberg. Zapytał on 22 analityków o prognozy związane z popularnością pierwszego telefonu Nokii z systemem Windows Phone 7.

Tylko 1 z pytanych analityków stwierdził, że Nokii udało się wprowadzić do kanału dystrybucji mniej niż 1 mln sztuk modelu Lumia 800. Według niego, liczba ta może wynosić jedynie 800 tys.

Tymczasem pozostali analitycy stwierdzili, że Nokii udało się wprowadzić na rynek od 1 do 2 mln tych urządzeń. Po wyliczeniach okazało się, że średnia z prognoz to około 1,3 mln sztuk.




Stephen Elop, prezes Nokii, odmówił komentarza w tej sprawie. Na oficjalne wyniki firmy trzeba będzie zaczekać jeszcze kilka dni, do momentu udostępnienia oficjalnych informacji na ten temat.

Nokia Lumia 800 trafiła na europejskie półki sklepowe w połowie listopada 2011. Na polską premierę trzeba było czekać ponad 2 miesiące. Telefon ten trafił już do redakcji TELEPOLIS.PL, a jego test można znaleźć w linku poniżej.

Zobacz:
dane techniczne i zdjęcia Nokii Lumia 800 w katalogu
test Nokii Lumia 800.

Źródło tekstu: Bloomberg, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 1

    1.  2012-01-25 11:35:53

    Nie zdziwię się gdyż ten telefon bez wątpienia jest hitem nokii. Jest to przełom w firmie w/w . Telefon godny uwagi czy wart swojej ceny hmm ciężko się ustosunkować to tego raczej tak.

  • 1

    2. ~gt  2012-01-25 11:48:27  host: 213-17-208-18.ip.netia.com.pl

    Ojtam analitycy. Gimnazjaliści z samsungami powiedzieli, że nokia się skończyła. Po takiej ocenie firma dawno powinna się zwinąć... ;P

  • 0

    3. ~elo  2012-01-25 11:48:39  host: apn-77-114-28-57.dynamic.gprs.plus.pl

    Te 1,3 mln nie można chyba nazwać sukcesem. I to są telefony wprowadzone do sprzedaży a nie sprzedane.

  • -1

    4. ~  2012-01-25 12:02:25  host: z20-07.opera-mini.net

    @2: a przedszkolaki z nokiami 3310 twierdzą że nokia jest liderem. Ja miałem sobie lumie kupić ale po przeczytaniu testów postanowiłem poczekać rok dwa. A później się zastanowie. Ale jak na razie to widzę raczej słabo przyszłość nokii we współpracy z mikro softem.

  • -1

    5. ~w  2012-01-25 12:17:16  host: hez90.internetdsl.tpnet.pl

    niech się wypchają z tymi flizami

  • 0

    7.  2012-01-25 13:25:37

    #6 - pod każdym newsem o Nokii jest ten link ;) Chyba ktoś tu nieźle spamuje swoim serwisem w Telepolis ;)

  • 0

    8. ~gargu  2012-01-25 13:33:18  host: 64.85.181.46

    Altan ale troche racji ten haiter ma

  • 0

    9. ~gt  2012-01-25 13:35:40  host: 213-17-208-18.ip.netia.com.pl

    @6: przekreśla?! O rany... i co teraz powinienem zrobić? Mam telefon z przekreślonym systemem... :D

  • 0

    10. ~pp  2012-01-25 13:37:11  host: 88-199-42-96.tktelekom.pl

    Niech to będzie nawet 800 tys w 2 miesiące. Pamiętajmy, ze telefon zostal wprowadzony jak narazie tylko na paru rynkach. Pomimo paru wad MS i rpoblemow samej Nokii produkt calkiem sympatyczny

  • 0

    11.  2012-01-25 13:38:48

    "Na oficjalne wyniki firmy trzeba będzie zaczekać jeszcze kilka dni," Na stronie Nokii pisze, że 26 czyli jutro są wyniki oficjalne ;)

  • 0

    12.  2012-01-25 13:41:45

    http://press.nokia.com/2012/01/19/nokia-to-publish-fourth-quarte r-and-annual-results-2011-on-january-26-2012-and-to-provide-reca sted-historical-results-in-advance/

  • 0

    13. ~  2012-01-27 08:24:04  host: 31.61.72.131

    I co z tego? Rzucili 1,3 mln ochłapów na rynek, to jeszcze nic nie znaczy. Niech podadzą realne dane ile się sprzedało i ile zarobili, a nie jakieś śmieszne szacunki analityków, bo to co opisuje telepolis wygląda na tzw. bicie piany, czyli robienie zamieszania, żeby zwrócić uwagę. Co do samego telefonu to beznadziejny: nieergonomiczna, kanciasta obudowa, podatny na zarysowania, wypukły ekran oraz system... z kafelkami. Kafelki to ja mam w kiblu.

Dodaj swoją opinię