Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nawet 0,5 mld zł inwestycji z porozumienia UKE z operatorami

Nawet 0,5 mld zł inwestycji z porozumienia UKE z operatorami

WitekT 16 Marca 2011 10:03

0 0

Do końca tygodnia UKE będzie analizował wnioski operatorów komórkowych ws. porozumienia dotyczącego wysokości stawek MTR w zamian za inwestycje - poinformowała prezes Urzędu Anna Streżyńska. Jeśli uda się zawrzeć porozumienie, operatorzy mogą zainwestować w sieci komórkowe nawet 400-500 mln zł.

W tej chwili pracujemy nad projektami wniosków operatorów (o zawarcie porozumienia - przyp.red.), które nie zostały oficjalnie złożone, ale przedstawione nam w nieformalny sposób. (...) W tych wnioskach zawarte są propozycje przyjaznych dla operatorów stawek hurtowych, tak zwanych MTR-ów, a z drugiej strony oni zobowiązują się do inwestycji w infrastrukturę telefonii komórkowej - powiedziała Streżyńska.

Streżyńska dodała, ze jest jeszcze kilka kwestii do ustalenia w treści tych porozumień, co zostanie zrobione w ciągu najbliższych 7-10 dni. Powiedziała też, że w tym i przyszłym tygodniu mają odbyć się kolejne spotkania z operatorami.
Streżyńska zaznaczyła, że gdyby porozumienie zostało zawarte, operatorzy mogliby zainwestować w rozwój sieci komórkowej do 1. stycznia 2013 roku około 400-500 mln zł. Są to wstępne szacunki, a konkretna kwota zostanie jednak jeszcze wyliczona przez UKE.

Na początku marca prezes UKE wszczęła postępowanie konsultacyjne dotyczące nowych stawek MTR od 1. lipca, które mają wynosić 9,66 grosza za minutę, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Wcześniej zaczęły się jednak rozmowy z operatorami, w ramach których ma zostać podpisane porozumienie, które w zamian za wyhamowanie spadku stawek MTR zobowiąże operatorów do zainwestowania na obszarach "białych plam", o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 2

    1.  2011-03-16 10:37:01

    500mln dzielone na wszystkich operatorów da najwyżej 100mln na każdego. Inwestycje przez rok spłacą abonenci po niecałej złotówce na miesiąc. Czy chcielibyście tańszych połączeń i przez rok dopłacać złotówkę za zwiększenie zasięgu, czy raczej mieć droższe rozmowy a i tak zapłacić za rozbudowę sieci. Operatorzy postarali się że ho ho. Wykosztują się - oby nie splajtowali.

  • 1

    2.  2011-03-16 19:12:43

    Zgadzam się w 100%. To jest żart. Operatorzy standardowo olewają klientów, którzy mieszkają na "nieopłacalnych" terenach. Zmienili by zdanie jakby któryś z prezesów utkną z przyczyn niezależnych w takiej sieciową dziurę.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet