Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nawet 0,5 mld zł inwestycji z porozumienia UKE z operatorami

Nawet 0,5 mld zł inwestycji z porozumienia UKE z operatorami

WitekT 16 Marca 2011 10:03

0 0

Do końca tygodnia UKE będzie analizował wnioski operatorów komórkowych ws. porozumienia dotyczącego wysokości stawek MTR w zamian za inwestycje - poinformowała prezes Urzędu Anna Streżyńska. Jeśli uda się zawrzeć porozumienie, operatorzy mogą zainwestować w sieci komórkowe nawet 400-500 mln zł.

W tej chwili pracujemy nad projektami wniosków operatorów (o zawarcie porozumienia - przyp.red.), które nie zostały oficjalnie złożone, ale przedstawione nam w nieformalny sposób. (...) W tych wnioskach zawarte są propozycje przyjaznych dla operatorów stawek hurtowych, tak zwanych MTR-ów, a z drugiej strony oni zobowiązują się do inwestycji w infrastrukturę telefonii komórkowej - powiedziała Streżyńska.

Streżyńska dodała, ze jest jeszcze kilka kwestii do ustalenia w treści tych porozumień, co zostanie zrobione w ciągu najbliższych 7-10 dni. Powiedziała też, że w tym i przyszłym tygodniu mają odbyć się kolejne spotkania z operatorami.
Streżyńska zaznaczyła, że gdyby porozumienie zostało zawarte, operatorzy mogliby zainwestować w rozwój sieci komórkowej do 1. stycznia 2013 roku około 400-500 mln zł. Są to wstępne szacunki, a konkretna kwota zostanie jednak jeszcze wyliczona przez UKE.

Na początku marca prezes UKE wszczęła postępowanie konsultacyjne dotyczące nowych stawek MTR od 1. lipca, które mają wynosić 9,66 grosza za minutę, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Wcześniej zaczęły się jednak rozmowy z operatorami, w ramach których ma zostać podpisane porozumienie, które w zamian za wyhamowanie spadku stawek MTR zobowiąże operatorów do zainwestowania na obszarach "białych plam", o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 2

    1.  2011-03-16 10:37:01

    500mln dzielone na wszystkich operatorów da najwyżej 100mln na każdego. Inwestycje przez rok spłacą abonenci po niecałej złotówce na miesiąc. Czy chcielibyście tańszych połączeń i przez rok dopłacać złotówkę za zwiększenie zasięgu, czy raczej mieć droższe rozmowy a i tak zapłacić za rozbudowę sieci. Operatorzy postarali się że ho ho. Wykosztują się - oby nie splajtowali.

  • 1

    2.  2011-03-16 19:12:43

    Zgadzam się w 100%. To jest żart. Operatorzy standardowo olewają klientów, którzy mieszkają na "nieopłacalnych" terenach. Zmienili by zdanie jakby któryś z prezesów utkną z przyczyn niezależnych w takiej sieciową dziurę.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet