Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Navigon o nowym oprogramowaniu dla iPhone'ów

Navigon o nowym oprogramowaniu dla iPhone'ów

LuiN 18 Czerwca 2010 23:09

0 0

apple iphone 4 Wprowadzenie nowego systemu operacyjnego dla iPhone'a - iOS 4 - już wkrótce, a wraz z nim pojawi się długo oczekiwana funkcja multitasking'u. Dzięki niej możliwe będzie działanie kilku aplikacji jednocześnie - w tym nawigacji satelitarnej Navigon.

Wraz z następną aktualizacją Navigon MobileNavigator do wersji 1.6.0, oprogramowanie nawigacyjne firmy Navigon będzie zgodne z nowym systemem operacyjnym iOS4. Tym samym takie czynności jak rozmowy telefoniczne, poczta, radio internetowe oraz inne aplikacje, które wspierają wielozadaniowość iPhone'a, będą możliwe podczas nawigowania.




 

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 4 w katalogu.

Źródło tekstu: Navigon, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2010-06-19 08:11:54

    No dobrze, LuiNie, ale pozostaje pytanie jak wyglada zuzycie baterii na iP wlasnie z wielozadaniowoscia na iOS4 (nie po JB)... i ewentualne problemy z RAMem (typu wysypywanie badz rozrost aplikacji, np. przegladarek) - ktore byly, sa i pewnie beda na WM, i na Symbianie i rowniez, choc w mniejszym stopniu, na Androidzie. Jesli na iPku ten PRAWDZIWY multitasking ogarnia wiecej aplikacji (choc na 3GS nie spodziewam sie fajerwerkow, dalej 256 MB RAM) i zuzywa mniej baterii poprzez inne de facto dzialanie (zamrozenie, a nie dzialanie w pelni w pamieci RAM programow -oprocz ich witalnych funkcji typu przesylanie danych na FTP, sledzenie poprzez GPS (czy tez inne, typu radio internetowe wlasnie czy tez gry w tle, z mozliwoscia powrotu do konkretnego miejsca) - bo przeciez do momentu iOS4 zarowno rozmowy telefoniczne, jak i odtwarzanie muzyki z iPoda byly w pelni wielozadaniowe, mail i tak sie sciagal, w zaleznosci od ustawien nawet caly, a pushe rozwiazywaly naprawde spora czesc watpliwosci (ot, powiadomienia "chmurkowe" czy tez jako wiadomosci-nakladki na ekran z mozliwoscia przeniesienia do aplikacji, badz tez nie). Zatem nie ma co sie ludzic, iOS4 to nie rewolucja, male rewelacje - tak, owszem, ale nie przelom. Tak jak i w przypadku poprzedniego. Co innego w przypadku hardware'u ;) ||| I druga kwestia... czy wiadomo cos odnosnie AutoMapy na iPka ? ||| #2: ad pierwsza czesc pierwszego zdania: a czemuz to ? Samej jakosci wykonania nie psuja.. sam produkt - jesli juz - psuje Steve Jobs specyficznym podejsciem do otwarcia urzadzenia (czytaj: niespecjalnie - ale tu chodzi o "nie wiadomo co" ;), fanboye sa w przypadku kazdej marki, polki czy niszy.. Na szczescie tylko krowa nie zmienia pogladow i zawsze mozna zmienic zdanie, a przede wszystkim otworzyc sie na inne produkty.. dostrzeganie wad takze w to wliczajac.

  • 0

    4. ~  2010-06-19 09:49:28  host: t23-08.opera-mini.net

    PLANET pierwsze zdanie stad,ze polityka i marketing tej firmy zrazaja mnie . Poza tym poprzednie iP byly dla mnie za duze i za ciezkie,mam naprawde male dlonie i iP jest za duzy,nie moglabym obsluzyc go wygodnie jedna dlonia. Jakos wykonania i ekranu jest godna pozazdroszczenia,dla mnie to najwieksza zaleta iP. a fanboye apple sa po prostu @bardzo glosni,stad taki uraz. Jak zachowuje sie multitasking w 3GSie jesli chodzi o baterie,szybkosc itp.?/ewqaewqa

  • 0

    5.  2010-06-19 10:08:58

    3GS nie zwolnił na iOS4. Z baterią też nic się złego nie dzieje - 2 dni dalej trzyma z włączoną synchronizacją 3 kont mailowych w trybie push. Zauważyłem jedynie, że widzę animacje, podczas gdy na 3-ce były one tak szybkie, że praktycznie się ich nie dostrzegało. Z jednej strony to efekt tego, że animacje przeżyły lifting (i są ładniejsze), a z drugiej może i tego, że mam nie do końca finalną wersję oprogramowania. W dalszym ciągu nie czeka się na nic. Wszystko działa na zasadzie dotyk-efekt bez jakichkolwiek klepsydr, kółeczek etc. Odczuwalnie szybciej działają klient email i przeglądarka internetowa. Zdecydowanie warto aktualizować. Po weekendzie przetestuję nowy system na staruszku iPhone 3G.

  • 0

    6. ~  2010-06-19 10:21:25  host: t23-08.opera-mini.net

    Ciekawa jestem,jak na 3G pojdzie. Po weekendzie tez namowie kumpla na aktualizacje. Chcialabym wyprobowac sama;)

  • 0

    7.  2010-06-19 10:22:07

    mam 3gs po j/b i zawsze mam +3 preinstalowane aplikacje w tle i nie zauwazylem znaczacych zmian jesli chodzi o baterie :) z androdiem i ios jest tak, ze jezeli zaczniesz uzywac nie zmienisz platformy. iwestujac kase w aplikacje szkoda bedzie je stracic, wiec prawdopodobnie kolejne urzadzenie kupisz na tey samym os, a w androidzie poza w/w dochodzi jedna bardzo istotna rzecz, przyzwyczajenie do uslug google :( kupilem sobie i5700 dla zabawy i w moich oczach android jest "dupnym" systemem...

  • 0

    8.  2010-06-19 10:23:03

    wybaczcie jeszcze pijany jestem :P 3 niepreistalowane aplikajce w tle :) o to chodzi..

  • 0

    9. ~  2010-06-19 10:37:28  host: t23-08.opera-mini.net

    neptun co kto lubi,ja nie chcalam androida,to byl bardziej przymus,ale jestem bardzo zadowolona,intuicyjnie,przynajmniej w moim przypadku,sie go obsluguje. A robienie jb na iP to dla mnie porazka,nie po to go stworzono. A 3 niepreinstalowane aplikacje w tle to ja mam od poczatku,bez kombinowania;P/ewqaewqa

  • 0

    10. ~Bobix  2010-06-19 10:57:21  host: 83.143.139.229

    Jak chłopak zaczął gadkę pomyślałem że już gdzieś ją słyszałem. Jak zaczął podniecać się z tą laską to od razu wiedziałem że przytulił akcent i sposób mówienia od SJ. A nie ma się czym podniecać bo lepiej by było aby była widoczna mapa niż slyszalny głos nawigacji.

  • 0

    11. ~PLANET  2010-06-19 21:11:07  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    #4: no bywa, mozna sie tez latwo przyczepic do M$, do Google takze - chocby przez *** daleka ingerencje w dane uzytkownika (poczawczy od GMaila).. poczytaj sobie o tym. Do HTC takze latwo - ich wtornosc i brak innowacji sa zastraszajace, zawsze robia produkty specjalnie bez paru istotnych funkcji, ktore oczywiscie znajda sie w nastepnym modelu.. tylko trzeba go kupic. Do tego momentu funkcje sie zmieniaja i historia sie powtarza. Podupadlej, a na szczescie podnoszacej sie powoli Moto nie trzeba nawet dokladac. Co dalej... - Twoje argumenty sa troche .. dziwne... poprzednim iP zmienialy sie rozmiary w przedziale 1,1 mm maksimum, a waga - o max 2 g. Wiec fakt, byly blizniaczo podobne, tutaj sie moge zgodzic ze niewiele sie roznily pod tym wzgledem. Ale.. takze iP4

  • 0

    12. ~  2010-06-19 21:25:50  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    #4: no bywa, mozna sie tez latwo podd wzgledem marketingu i polityki firmy przyczepic do M$, do Google takze - chocby przez *** daleka ingerencje w dane uzytkownika (poczawczy od GMaila).. poczytaj sobie o tym. Do HTC takze bardzo latwo - ich wtornosc i brak innowacji sa zastraszajace, zawsze robia produkty (o ile nie niedopracowane) specjalnie bez paru istotnych funkcji, ktore oczywiscie znajda sie w nastepnym modelu.. wystarczy go kupic. Nawet "HD2" nie ma nagrywania "HD" - ot, taki przyklad swiezutki. Do tego momentu funkcje sie zmieniaja i historia sie powtarza. Wlasnie dlatego to Samsung (i Apple) prowadzi w innowacjach ostatnimi czasy.. Podupadlej, a na szczescie podnoszacej sie powoli Moto nie trzeba nawet dokladac. Samsunga sie nie bede czepial, ale ile ludzi krytykuje ich skrzypiace obudowy - no coz, wystarczy powiedziec ze mnostwo. Na KAZDA firme da sie znalezc latwo hak. | Argument o ciezkosci mnie nie przekonuje - iP4 wazy praktycznie tyle samo, co pozostale (137 g). Ale szerokosc to juz faktycznie inna rozmowa, tymbardziej ze ta zmniejszono o 3,5 mm, czyli jednak sporo. BTW: grubosc mniejsza o 3 mm jest troche iluzoryczna.. zlikwidowano zaokraglone kanty, zauwaz ;) #9: a skad wiesz ze nie po to go stworzono ? Zeby byl bardziej zamkniety ? No to kiepski argument, produkty tworzone sa po to, zeby je ulepszac. ROMy i bardzo daleko idace software'owe hacki sa praktycznie na KAZDA platforme... Moze i masz, ale efektywnie porownam wielozadaniowosc iP4 i dowolnego produktu z Androidem na pokladzie i ide o zaklad, ze iP4 bedzie lepiej zarzadzal I pamiecia I bateria. Taki pan, Larry Page, cos mowil o multitaskingu, ze zuzywa za duzo baterii (a w ogole to jest zly i niedobry, bo zuzywa za duzo pamieci). Sprawdz, z ktorej firmy jest ten pan ;) Po prostu w ich systemie (tak samo jak w WM czy Symbianie) jest to zle wykonane...

  • 0

    13. ~PLANET  2010-06-19 21:27:02  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Cos urwalo, #11 do skasowania. Dodam tylko, ze mozliwe, ze Apple FAKTYCZNIE zrobil wielozadaniowosc, ktora nie pozera tak baterii i pamieci. Czyli tak, jak to powinno faktycznie wygladac od poczatku. Mozna to bedzie ocenic juz niedlugo :)

  • 0

    14. ~  2010-06-19 21:38:27  host: t10-03.opera-mini.net

    PLANET okaz mi troche szacunku - doskonale wiem,jaka jest prawdziwa polityka prywatnosci googla i M$,wiem,kto to Larry Page. A Apple jest tak zamknietr,ze o ich polityce tak naprawde nic nie wiesz. Dostajesz tylko to,co Apple chce zebys dostal. A fakt,ze Andek jest otwarty sprawia,ze ulepszenia wchodza szybciej niz w zamknietym iOS. Zgadzam sie,ze jakosc wykonania iP jest swietna,chodzi tez o detale w systemie. I tyle./ewqaewqa

  • 0

    15. ~PLANET  2010-06-19 22:03:42  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Alez to, ze pisze ostro nie znaczy, ze nie okazuje. Po prostu aktywnie badam rozmowce ;) Uwierz mi, wiem wiecej niz moze Ci sie wydawac o ich polityce marketingowej (szczegolnie skoro tak piszesz). Nie od wczoraj ich obserwuje... I nie znasz mnie na tyle dlugo, zeby wiedziec, ze jestem swiadomym userem - jesli istnieja rozwiazania typu zhackowany soft czy ustawienia, gotowane ROMy, badz JailBreak, rozwazam je powaznie. Nie przystaje biernie na "ochlapy" Apple'a, jak Ci sie moze wydawac.. (BTW, wiele osob chcialoby dostawac takie 'ochlapy' ;) Pamietaj, ze przesiadlem sie z WM, a tam konfiguracji jest - i to co nie miara. Racja, teoretycznie otwartosc Androida wplywa na czestsze aktualizacje. Z drugiej jednak strony wiele osob czeka i czekac bedzie dlugo, zeby przeskoczyc z pierwszych wersji OSa na nowsze, bo producent nie raczy ruszyc dupska, wiec znowu pozostaje utrata gwarancji i zabawa z ROMami :P Po prawdzie - ja wole teraz bardziej dopracowany system na starcie, a nie czeste update'y (wlasne czy przez producenta OSa badz urzadzenia - choc tymi oczywiscie nigdy nie pogardze) niedopracowanego (a takim dla mnie nie jest Robot w aktualnej fazie rozwoju), wiec wole poczekac do OKOLO wersji 3.0 i wtedy potraktuje go za w pelni powaznego gracza. Nota bene, przy takiej dopiero wersji uznalem 3GSa za godnego uwagi. Podobnie sprzetowo jest z Androidem - dopiero Milestone byl ciekawy, a dopiero Galaxy S jest mocny. Jesli dostane do reki solidne argumenty, ktore bija iP4 z JB, to calkiem mozliwe, ze moj nastepny terminal bedzie mial czulki Robota. Ale jakos w to watpie, mimo wszystko ;)

  • 0

    16. ~  2010-06-19 22:17:02  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    @12 htc hd2 nie tyle jest niedoróbką pod względem funkcji..[choć nagrywanie w 720ppowinno się tam pojawić].. hd2 jest niedoróbką pod względem samego systemu..oczywiscie htc sense to swietna nakładka i dużo lepsza od tego co mamy w apple iphone..ale sam WM i jego mozliwosci rozwoju i wgrywania aplikacji..porazka.. Co ciekawe hd2 nawet na 1GHz snapdragonie potrafi przymulic..dlatego właśnie zmieniłem na iP 3GS i..stwierdzam, że system dużo lepszy, urządzenie ogólnie też, ale..też ma niedoróbki, wolę go oczywiście niż hd2..ale nienawidzę polityki Apple i stanowiska fanboyów tej firmy [sam sie do nich nie zaliczam, używam jednocześnie dwóch nokii:P]. w iPhone'ie 3GS nie podoba mi się: brak lampy w aparacie, fakt, że JB niezbędny jest aby móc odkryć niektóre funkcje telefonu, bateria jest..*** i ktoś korzysta jednocześnie z sieci, oraz słuchawek bluetooth..opdczuje jej braki..brak pełnego multitaskingu to też wielka wada, pbudowa..hmm..na jeden raz, jak ktoś nie używa pokrowca to się zdziwi ile pamiątek może się na niej zachować.. dużym minusem jest też brak możliwości ingerencji w ustawienia jakiekolwiek [inne niż bt,wifi i operator => wina polityka apple'a] no i synchronizacja z komputerem to kolejna porażka, jak i brak możliwości ingerencji w pliki i foldery w pamięci telefonu.. więc iphone to też niedoróbka, ale lepszy niż hd2..zobacze jeszcze jak z Androidem, bo planuję zmianę mojej 5530XM na coś właśnie z tym OS'em

  • 0

    17. ~  2010-06-19 22:20:41  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    oczywiście z dniem pojawienia się hd2 z androidem [coś w tym styu miało już swoją premierę w USA]..to od razu rozważę jego zakup ;)

  • 0

    18. ~  2010-06-19 22:28:48  host: t10-03.opera-mini.net

    Nie mam czas Ci odpisac solidnie,powim tak - jesli kupujesz iP i od razu robisz jb to znaczy,ze system jest do bani,bo w wersji od producenta nie spelnia Twoich oczekiwan w nawet malym stopniu. Jest sobota wieczor,koncze dyskusje,a Tobie PLANET polcam wyjscie do ludzi;) Pisane z Andka,hah/ewqaewqa

  • 0

    19.  2010-06-20 14:49:37

    Znalazłem w iOS4 kolejną niespodziankę. Suwak wyłączający wszystkie transmisje pakietowe (czyli jak ktoś nie ma pakietu internetowego nie musi kombinować - jeden klik i dane trzymane w ryzach).

  • 0

    20.  2010-06-20 15:12:38

    Dobre rozwiązanie, przynajmniej preinstalowane, nie jak w Andku

  • 0

    21.  2010-06-20 15:23:09

    LuiN - może spis wszystkich taki ciekawostek dotyczących iOS4 na łamach telepolis? Wraz ze screenami?

  • 0

    22. ~PLANET  2010-06-20 17:02:03  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    #16: no sam nie uwazam sie za fanboya Apple'a.. wyboru zawsze dokonuje sposrod wielu firm i modeli, nie ma sensu sie ograniczac do jednej czy jednego. Akurat multitasking juz jest (OS 4.0). Tyl sie rysuje, to wiadomo - ale przod tez moze, o zgrozo moja jedyna wieksza rysa (reszta to pikus) zrobila sie w blizej nieznanych mi okolicznosciach - nie powinna sie byla zrobic, bo w zasadzie mozna jezdzic po szkle (z przodu) nozykiem (wysuwanym - dodam, ze ostrym) i efektu nie bedzie, tak samo klucze nie robia wrazenia - przynajmniej na przedzie ;) Wiec mimo wszystko do iPka4 kupie ta obudowe juz jakos, moze ta defaultowa (podczas keynote'a byla zapowiedziana). Jesli tak bardzo przeszkadzaja Ci wady w postaci znikomej ingerencji w system, to zrob JB, po co sprzedawac dobrzy sprzet, to kwestia dopracowania softu :P Efektywnie wszystko o czym mowiles - oprocz doswietlenia zdjec/filmow (choc to niby da sie obejsc.. sa dodatki z ksenonem robiace synchro flasha etc.) czy baterii (ladowarka zewnetrzna - na akumulatorki sieciowe badz zewnetrzne, typu paluszki) - dostaniesz. A cos w rodzaju HD2 z Androidem juz wyszlo i to w paru postaciach.. || #18: nie zrobilem JB, kula w plot. Pasuje mi jak na razie minimalizm, czekam na oficjalny update do iOS 4, kiedys pozniej zrobie JB, ale na razie nie mam na to wielkiego parcia. Nie mowie, ze w ogole nie mam - ale nie przesadzam. I nie trafiasz mowiac, ze nawet w "malym stopniu". Pasuje i to w sporym stopniu - ale niektorzy mimo to robia JB. Dla innych celow ;) A co do soboty wieczor, wrocilismy z pikniku firmowego gdzie bylo m.in. wspinanie po drzewach na wysokosci ponad 10 m, wiec bylem troche zbyt zmeczony, na pewno za bardzo zeby imprezowac :) || #19 @LuiN: swietne!. A hmm, gdzie to jest ? :) Czekam na "oficjalny" ;) update i powolutku robie sobie apetyt, niech no slinka troche pocieknie ;))

Dodaj swoją opinię