Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NaviExpert znów wygrał w warszawskim teście nawigacji Antyradia

NaviExpert znów wygrał w warszawskim teście nawigacji Antyradia

WitekT 26 Czerwca 2010 13:48

0 0

NaviExpert ponownie wygrał w teście nawigacji samochodowych przeprowadzonych przed redakcje Antyradia. Codziennie, przez 5 dni, testowana były inna, warszawska trasa, którą przejeżdżali uczestnicy korzystając z czterech różnych aplikacji.

W czasie testu użytkownicy byli zobowiązani do ścisłego stosowania się do wskazań aplikacji i przepisów ruchu drogowego. Poruszali się w godzinach zwiększonego ruchu - okolicach godziny 13-14.

Najkrótszy, sumaryczny czas przejazdu 5 odcinków, uzyskał NaviExpert z wynikiem 187 minut - wygrywając każdego dnia. Drugie miejsce, ze stratą 34 minut do zwycięzcy, zajęła Automapa (kolejno (2, 3, 3, 2, 2 miejsce).




Trzecie miejsce przypadło Google Maps (kolejno 3, 4, 2, 2, 3 miejsce), a czwarte - Nokia Maps (kolejno 4, 1, 4, 4, 4, miejsce).

Szerzej o trasach, urządzeniach i wynikach, można przeczytać na stronie Antyradia.

O wynikach pierwszego testu Antyradia szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~hmm  2010-06-26 16:54:29  host: 78.133.210.185

    ja nie widze np route66 ...

  • 0

    9.  2010-06-26 17:06:03

    A kiedy będzie wreszcie NaviExpert na iPhone'a?

  • 0

    10.  2010-06-26 17:54:01

    a garmin gdzie

  • 0

    11. ~bart  2010-06-26 18:09:41  host: komp11-59.piotrcentrum.eu

    brak m.in. tomtom'a navigona, sygica, mapamap.Jaki sens ma taki test kiedy tak ważne programy nie były wzięte pod uwagę?

  • 0

    12.  2010-06-26 18:21:05

    Wystarczy zrezygnować z korzystania z promowanych przez wiadome siły programów na rzecz tych gnębionych ;-) Ja ostatnio pojechałem w miejsca któych kompletnie nie znam kierując się tylko i wyłacznie drogowskazami... Raz tylko na skrzyżowaniu 5 "odnóg" dróg gminyych i jednej powiatowej dłużej musiałem postać i się rozejrzeć ;-) I wiecie co? Dojechałem gdzie chciałem!

  • 0

    13.  2010-06-26 18:30:52

    czyli jednak system omijana korkow daje pozytywny efekt. pytanie tylko jest jedno - dlaczego wzieto pod uwage tylko 4 programy? po za tym nie ujmujac nic naviexpertowi - wydaje mi sie, ze trasa byla jedna, ale jeden byl tez samochod, duza losowosc sytuacji na drodze rowniez moze miec decydujacy wplyw na ostateczny wyniki o czym warto pamietac ;) z tego co widze na jednym zdjeciu to uzywali m.in. motoroli milestone, do automapy musieli miec cos z windowsem, do nokia maps jakiejs nokii ew. samsunga (pytanie czy to bylo rzeczywiscie nokia maps, bo juz od dluzszego czasu wersja 3.0 NM zostala przemianowana na ovi mapy i czy byla to wersja darmowa, czy licencyjna - wbrew pozorom sa roznice przede wszystkim w szybkosci reakcji programu), na wszystkich 3 platformach moze dzialac tylko google (pobierajac przy tym najwiecej danych z calej czworki) i naviexpert.

  • 0

    14.  2010-06-26 18:37:17

    Czy automapa traffic była włączona ?

  • 0

    15.  2010-06-26 18:39:18

    @14 ano wlasnie ;) tez mnie to interesuje. co ciekawe ovi maps ma rowniez system omijania korkow, ale nie dziala on w Polsce.

  • 0

    16. ~gosc  2010-06-26 18:48:42  host: 87-205-83-50.adsl.inetia.pl

    Ostatnio wszystko wygrywa naviexperst, i ... chyba wszystko jasne. A co do interpretacji wyników to równie dobrze można napisać że jeden raz wygrała Nokia Maps a pozostałe Navixpert. Wg. mnie po raz kolejny promocja i to nawet nie ukryta. A co z testem nawigacji za granicami kraju. Też wykorzystam NE?

  • 0

    17. ~  2010-06-26 19:19:00  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @7. Ringu. Tyle to i ja wyczytałem. Ale dla mnie wyglądało to na błąd (sekwencja 4,1,4,4 wydaje się mało prawdopodobna). Podobnie wrażenie odniósł komentujący #2. Lepiej było by napisać (4,1 ex equo z NE,4,4) i nie było by żadnych wątpliwości.

  • 0

    18. ~Max  2010-06-26 20:10:14  host: bjd4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mnie Navi Expierd zanawigowal prawie pod miejsce a potem zglupial i ... po 17 km jezdzenia dookola tez przyporowadzil na dokladnie to samo miejsce !!! Najgorzej ze bylo to w nocy i nie moglem sie zorientowac ze bylem tak blisko

  • 0

    19. ~wilk100  2010-06-26 20:12:03  host: host-81-190-46-225.lodz.mm.pl

    Jak Google Maps skoro w Polsce nie dziala. Jest tylko wyznaczanie trasy ale to jako pelna nawigacje z podpowiedziami zaliczyc nie mozna.

  • 0

    20. ~fdwe  2010-06-26 20:58:26  host: ehe179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I bądź tu mądry, która aplikacja czy nawigacja (urządzenie) jest najlepsza i dlaczego, chcę wybrać i nie wiem, każdy ma swoje doświadczenia.

  • 0

    21.  2010-06-26 21:56:47

    @ 11 Mapamap nie polecam, nawet nowe mapy są ubogie, bez porównania z Garminem którego uzywam od dłuższego czasu.

  • 0

    22. ~wibra  2010-06-26 23:22:45  host: 188.147.115.77.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Mam navi experta i jest ok. Calkiem calkiem...

  • 0

    24. ~Ben ten  2010-06-27 09:40:03  host: w3c.tvsat364.lodz.pl

    mam naviexpert na noki n95 i lipa, telefon potrafi zawiesić się, za długo przelicza nową trasę, przy prędkości np. 120-150 jest duży problem. kupiłem mantę 440 z mapamap easy i też lipa, może jak zaktualizuje do top poprawi się. są dziwne sytuacje, np. trzymaj się lewej albo prawej i nic z tego nie wynika, dalej mam jechać prosto. reasumując naviexpert nie mógł wygrać testu, no chyba że po mieście przy małej prędkości. test promocyjny, bez sensu brać to pod uwagę.

  • 0

    25.  2010-06-27 13:40:43

    Korzystam z NaviExperta drugi rok. Nie wybrałem go z powodu faktu, że jakąś trasę przejeżdża się parę minut krócej. Decyzję o przedłużeniu też nie oprę na takich testach. Wybrałem NE z tego powodu, że jest to nawigacja on-line i w zamierzeniu ma oferować na bieżąco aktualizowane mapy. I to właśnie powinno być testowane, jak w praktyce nawigacja radzi sobie z zamykanymi na czas remontów ulicami, wprowadzaniem lub zmianą ruchu jednokierunkowego i podobnymi. Pod tym względem NaviExpert na samym starcie i bez dodatkowych testów zostawia nawigacje off-linowe, w których uaktualnienie jest powiedzmy raz na kwartał daleko z tyłu. Przy okazji, ciekawe kto pierwszy wśród nawigacji (może też NaviExpert) zamiast podawać wszystkie fotoradary zacznie rozróżniać te, które z racji swojej budowy mogą rzeczywiście kryć w sobie fotoradar od tych, które są zaspawanymi, ślepymi straszakami.

  • 0

    26.  2010-06-27 14:12:04

    Od 3 lat korzystam z AutoMapy w Nokii 500. W tym samym czasie okresowo korzystałem dodatkowo z NE licząc na korzyści, które powinny wynikać z trybu online. Nie mieszkam w Warszawie i nie bawię się w porównania, którymi ulicami w dużych mistach będzie szybciej, bo to często bardziej zależy od szczęścia, niż analizy sytuacji jaka miała miejsce jakiś czas temu ( 10 min, godzina, doba czy miesiąc). NE ma jedną wielką zaletę, siedzi w telefonie, który zawsze mam przy sobie, N500 nie noszę tylko używam w samochodzie. Niestety ta teoretyczna przewaga NE jest niwelowana skutecznie zasięgiem transmisji danych, wtedy gdy jest naprawdę potrzebna. Pod względem komfortu korzystania z nawigacji w samochodzie jeszcze długo nie zamienię AM na NE. Możnaby AM zainstalować w tel. z WM, ale to dla mnie żaden argument za zamianą S60 na WM, szykuję się do przesiadki na Androida.

  • 0

    27.  2010-06-27 18:33:29

    @25 zadna... jak dla mnie zaspawanych skrzynek moze byc jaknajwiecej jezeli poprawi to bezpieczenstwo na drogach i taki jest ich cel... mam gdzies panow w starych beemkach, ktorzy mysla, ze sa krolami polskich szos i fotoradary sie ich nie imaja...

  • 0

    28. ~RalphOcean  2010-08-13 17:20:20  host: ihi100.internetdsl.tpnet.pl

    Szczegółowe dane o tym jakie trasy wyznaczały poszczególne nawigacje są dostępne na blogu: http://ralphocean.wordpress.com/2010/08/13/w-jaki-sposob-naviexp ert-wygral-test-nawigacji/

Dodaj swoją opinię