Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NaviExpert z informacjami drogowymi

NaviExpert z informacjami drogowymi

sirmark 21 Czerwca 2006 13:45

0 0

Producent systemu NaviExpert uzupełnił swój system nawigacji o funkcje informacji drogowej. NaviExpert to system nawigacji samochodowej i informacji drogowej działający na nowoczesnych telefonach komórkowych. System nawigacji jako jedyny w Polsce uwzględnia przy planowaniu tras informacje o bieżących remontach i zmianach organizacji ruchu.

NaviExpert oferuje oczywiście wszystkie możliwości tradycyjnych systemów nawigacji satelitarnej GPS. Prowadzi użytkownika "od drzwi do drzwi"- za pomocą precyzyjnych komunikatów głosowych. System pozwala na planowanie tras pod podany adres; w ten sposób można dotrzeć wprost pod drzwi 1 500 000 budynków w Polsce, lub jednego z prawie 50 000 interesujących punktów (firmy, stacje beznynowe, bankomaty...)
NaviExpert działa na telefonie komórkowym, i nie musi to być wcale model z najwyższej cenowo półki. Wśród kompatybilnych modeli telefonów są praktycznie wszystkie telefony biznesowe. Wiele z nich, np. Nokia E61, niczym nie ustępuje parametrami zaawansowanym komputerom PDA. Wśród zgodnych z systemem telefonów jest wiele modeli dostępnych za symboliczną złotówkę, np. Nokia 6230i, Nokia 6630, Sony Ericsson K750i, a ich liczba systematycznie się powiększa.

Pełne możliwości NaviExperta docenimy, jeżeli dokupimy odbiornik GPS. Jednak nawet bez niego system jest bardzo przydatny. Przed wyjazdem warto np. ułożyć trasę i sprawdzić, jaką drogę wybrać, aby uniknąć utrudnień w ruchu. Nawet, jeżeli dobrze znamy swoje miasto, często nie znamy dokładnej lokalizacji konkretnego adresu. NaviExpert w kilka chwil wyświetli nam mapkę wskazującą precyzyjne położenie podanego punktu.

Źródło tekstu: NaviExpert     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~wlo  2006-06-21 17:29:22  host: aom149.neoplus.adsl.tpnet.pl

  NaviExpert bez odbiornika jest tylko zbędnym gadżetem zajmującm 300 kB pamięci chciałem zauważyć. Dodam - z odbiornikiem a bez wyupionego pakietu (na ilość trac, czas, ryczałt roczny itp.) także tylko za lokalizator może służyć bo o nawigacji jeszcze mowy być nie może... Nie wiem jak może posłużyć bez odbiornika? Że mapkę miasta można sobie kupić? To przecież nie problem w niemal każdej ofercie planów miast... Co znaczy że w kilka chwil wyświetli nam wskazany punkt?

 • 0

  2. ~wlo  2006-06-21 17:35:00  host: aom149.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Podoba mi się sam ten system - testowałem, na 6230i z odbiornikiem Nokii - tym nowszym z "3" w nazwie. Jednak na moje potrzeby (nawigacja mi nie jest potrzebna) bardziej przydałby mi się "fragment" tego programu - ten do odczytywania danych z odbiornika z możliwością zapisywania w telefonie punktów z opisem. Fajnie gdyby firma zrobiła taki programik, mniejszy od całości, bo ponad 300 kB to bardzo dużo co by nie mówić i nie działa przez to na niektórych telefonach, płatny, a jakże, ale właśnie tylko do obsługi odbionika i zapisywania punktów ew. krótkich tras, wska zywania prędkości... ale bez przesady już ;-) Sczytywanie czystych danych i ich zapisywanie wystarczyłoby - jak dla mnie.

 • 0

  3. ~tom  2008-11-04 13:21:35  host: c158-119.icpnet.pl

  Używam go w nokia n95 i tez mi się bardzo podoba naviexpert.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet