Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NaviExpert z informacjami drogowymi

NaviExpert z informacjami drogowymi

sirmark 21 Czerwca 2006 13:45

0 0
Producent systemu NaviExpert uzupełnił swój system nawigacji o funkcje informacji drogowej. NaviExpert to system nawigacji samochodowej i informacji drogowej działający na nowoczesnych telefonach komórkowych. System nawigacji jako jedyny w Polsce uwzględnia przy planowaniu tras informacje o bieżących remontach i zmianach organizacji ruchu.NaviExpert oferuje oczywiście wszystkie możliwości tradycyjnych systemów nawigacji satelitarnej GPS. Prowadzi użytkownika "od drzwi do drzwi"- za pomocą precyzyjnych komunikatów głosowych. System pozwala na planowanie tras pod podany adres; w ten sposób można dotrzeć wprost pod drzwi 1 500 000 budynków w Polsce, lub jednego z prawie 50 000 interesujących punktów (firmy, stacje beznynowe, bankomaty...)

NaviExpert działa na telefonie komórkowym, i nie musi to być wcale model z najwyższej cenowo półki. Wśród kompatybilnych modeli telefonów są praktycznie wszystkie telefony biznesowe. Wiele z nich, np. Nokia E61, niczym nie ustępuje parametrami zaawansowanym komputerom PDA. Wśród zgodnych z systemem telefonów jest wiele modeli dostępnych za symboliczną złotówkę, np. Nokia 6230i, Nokia 6630, Sony Ericsson K750i, a ich liczba systematycznie się powiększa.

Pełne możliwości NaviExperta docenimy, jeżeli dokupimy odbiornik GPS. Jednak nawet bez niego system jest bardzo przydatny. Przed wyjazdem warto np. ułożyć trasę i sprawdzić, jaką drogę wybrać, aby uniknąć utrudnień w ruchu. Nawet, jeżeli dobrze znamy swoje miasto, często nie znamy dokładnej lokalizacji konkretnego adresu. NaviExpert w kilka chwil wyświetli nam mapkę wskazującą precyzyjne położenie podanego punktu.

Źródło tekstu: NaviExpert     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~wlo  2006-06-21 17:29:22  host: aom149.neoplus.adsl.tpnet.pl

  NaviExpert bez odbiornika jest tylko zbędnym gadżetem zajmującm 300 kB pamięci chciałem zauważyć. Dodam - z odbiornikiem a bez wyupionego pakietu (na ilość trac, czas, ryczałt roczny itp.) także tylko za lokalizator może służyć bo o nawigacji jeszcze mowy być nie może... Nie wiem jak może posłużyć bez odbiornika? Że mapkę miasta można sobie kupić? To przecież nie problem w niemal każdej ofercie planów miast... Co znaczy że w kilka chwil wyświetli nam wskazany punkt?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~wlo  2006-06-21 17:35:00  host: aom149.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Podoba mi się sam ten system - testowałem, na 6230i z odbiornikiem Nokii - tym nowszym z "3" w nazwie. Jednak na moje potrzeby (nawigacja mi nie jest potrzebna) bardziej przydałby mi się "fragment" tego programu - ten do odczytywania danych z odbiornika z możliwością zapisywania w telefonie punktów z opisem. Fajnie gdyby firma zrobiła taki programik, mniejszy od całości, bo ponad 300 kB to bardzo dużo co by nie mówić i nie działa przez to na niektórych telefonach, płatny, a jakże, ale właśnie tylko do obsługi odbionika i zapisywania punktów ew. krótkich tras, wska zywania prędkości... ale bez przesady już ;-) Sczytywanie czystych danych i ich zapisywanie wystarczyłoby - jak dla mnie.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~tom  2008-11-04 13:21:35  host: c158-119.icpnet.pl

  Używam go w nokia n95 i tez mi się bardzo podoba naviexpert.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-197-190-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet