Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NaviExpert w Play

NaviExpert w Play

LuiN 15 Lipca 2009 12:04

0 0

Od 15. lipca Play wprowadza do swojej oferty usługę nawigacji GPS online. Operator zawarł umowę współpracy z firmą NaviExpert, która jest wiodącym w Polsce dostawcą usługi nawigacji w telefonie komórkowym.



To odpowiedź na rosnące zainteresowanie usługami nawigacyjnymi i stale wzrastającą liczbę telefonów komórkowych z wbudowanym modułem GPS w standardowej ofercie operatora. NaviExpert w Play to dedykowana aplikacja, która w prosty sposób zamienia telefon komórkowy w pełnowartościowe urządzenie do auto nawigacji.




Aplikacja przy wytyczaniu trasy każdorazowo ściąga aktualną mapę z Internetu. NaviExpert to zawsze aktualna informacja o stanie dróg, uwzględniająca przy wytyczaniu trasy korki, roboty drogowe, fotoradary i inne utrudnienia.

Oferta skierowana do abonentów sieci Play obejmuje licencję na nawigację oraz koszty transmisji danych niezbędnej do ściągania aktualnych map. Na start Play oferuje możliwość testowania przez tydzień za darmo. Po tym okresie przedłużenie licencji kosztuje odpowiednio:
na 24 godziny - 3,66 zł z VAT
na 7 dni - 9,76 zł z VAT
na 30 dni - 24,40 zł z VAT

Instalacja aplikacji wymaga wysłania darmowego SMS-a o treści nawigacja na numer 321 lub pobrania programu bezpośrednio z poziomu przeglądarki WAP pod adresem http://play.getne.pl.

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~ja  2009-07-15 12:39:35  host: aeq6.internetdsl.tpnet.pl

    na stronce producenta cena za miesiac to 24zl a Ci juz 40gr dla siebie biora :D

  • 0

    11. ~Raf  2009-07-15 12:41:37  host: apn-77-112-124-42.dynamic.gprs.plus.pl

    Zapraszam na forum http://forum.naviexpert.pl na którym wiele informacji o NaviExpercie

  • 0

    12.  2009-07-15 12:48:31

    @10: zawsze mozesz kupic u producenta, i pozniej dodatkowo u swojego opa pakiet na transmisje danych, albo zaplacic w PLAYu 40 gr wiecej, i nie martwic sie transmisja /ktora jest JUZ zawarta w ramach oplaty za Navi/

  • 0

    13. ~despera  2009-07-15 12:51:07  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    12 - ale transmisja jest za free tylko po PLAY czy na plus minus tez?

  • 0

    14.  2009-07-15 12:53:08

    @despera: po minusie tez :D /w ramach roamingu/

  • 0

    15. ~  2009-07-15 12:54:13  host: li10-16.members.linode.com

    #3: chodzi o roznosc abonamentow np. na rok, na dwa lata. Nie tylko na dzien czy miesiac. ale to dobrze ze jestes czujny i stoisz na starzy dobrego imienia plej.

  • 0

    16. ~do 8  2009-07-15 12:55:28  host: 87-204-24-100.ip.netia.com.pl

    żal cię ściska że musisz płacić tyle za połączenia, a co do zasięgu to Play ma nadajniki swoje i zasięg z roamingu Plusa a więc chyba jest lepszy????

  • 0

    17. ~aserty  2009-07-15 12:58:35  host: 94.254.130.204

    do 8: Co Wy macie z ta jakoscia? Mam telefon w plusie i potrafia byc trzaski podczas rozmowy a czasem i zerwie polaczenie... w playu podobno tak samo nie wiem bo mimo iz mam telefon to nigdy mi nie zerwalo polaczenia... no chyba ze na nadajnikach plusa... Mysle ze jakosc rozmow taka sama... ale jak sie nie ma do czego doczepic...

  • 0

    18. ~Ronny  2009-07-15 13:14:50  host: w3cache.dialog.net.pl

    do 17: to sprawdz sobie czy Twoja słuchawka jest "pełnosprytna" skoro trzaski słyszysz :):)

  • 0

    19. ~nobi  2009-07-15 13:42:47  host: ivu242.internetdsl.tpnet.pl

    #6 A co w offline jest takie porządne??? Brak omijania korków, rzadkie aktualizacje map i duża cena za zakup urządzenia. Powinieneś chyba napisać - offline są ok, ale nic nie zastąpi nawigacji online :)

  • 0

    20. ~uzer  2009-07-15 14:30:18  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    19. jezdze czesto z offlinowa nawiga, testowalem rowniez naviexperta jedno i drugie ma swoje zalety i minusy. Mnie osobiscie wystarcza czeste aktualizowanie bazy fotoradarow dla garmina. Co do korkow nie mialem okazji przetestowac w trakcie jazdy, przydaje sie napewno w stolicy.

  • 0

    21. ~uzer  2009-07-15 14:32:49  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    ostatnie zdanie tyczy sie oczywiscie naviexperta. W niektorych nawigacjach PNA (offline) jest funkcja TMP - ostrzezenia, komunikaty, popularna na zachodzie europy.

  • 0

    22.  2009-07-15 16:08:28

    Ciekawe czy w tym przypadku dziala pobieranie aplikacji z poziomu przegladarki telefonu. Proba pobrania aplikacji tym sposobem ale wpisujac w przegladarke adres podany na stronie NaviExperta konczyla sie niepowodzeniem. Pytalem ich o to ale odpowiedzieli tylko, ze wiedza o tym.

  • 0

    23. ~kierowca  2009-07-15 23:53:09  host: 87-205-194-142.adsl.inetia.pl

    Ciekawe czy w koszcie transmisji zwartym w cenie usługi w Play jest też updatowanie aplikacji? Program ma bardzo dużo niedoróbek i ciągle są nowe wersje. A najbardziej to wkurza gdakanie o radarze... 50 m za radarem. mają spółę z niebieskimi czy co?

  • 0

    24. ~  2009-07-16 01:11:44  host: t02-09.opera-mini.net

    Co Wy za bzdury gadaćie ! Gdzie niby jest napisane, że za 24.40zł można przez miesiąc korzystać z nawigacji bez dodatkowych kosztów ? A transmisja danych ? Kto niby za to płaci- oddział Play w Holandii ? He he he he he he he Ja osobiście mam Erę, włączam sobie opcję CB, kanał 50 i zawsze wiem, gdzie jestem. Za darmo !!! A Wy w tym Sraju placzcie i placcie gdy nie wiecie gdzie jesteście.

  • 0

    25. ~roman  2009-07-16 04:53:07  host: host-81-190-19-46.torun.mm.pl

    Właśnie jestem w trakcie instalacji uaktualnienia do Mapymap i już mam dość. Urządzenie to Clarion 780 za ponad 1000 zł. Wczoraj z trudnością udało mi się zalogować na stronę dostawcy mapy i ściągnąć pliki aktualizacyjne.W między czasie próbowałem się tam dodzwonić. Linie oczywiście ciągle zajęte.Dałem sobie spokój, Zapytałem Google. Pomogło.Zainstalowałem aktualizację na karcie ,a teraz nie mogę za chiny wejść na stronę żeby uzyskać kod aktywacyjny. Ciągle tylko komunikat :Trwa wczytywanie MojeMapy.Imagis.Pl.a potem: Bad Gateway The proxy server received an invalid response from an upstream server. Apache/2.2.9 (Debian) mod_jk/1.2.26 mod_ssl/2.2.9 OpenSSL/0.9.8g Server at www.mojemapy.imagis.pl Port 443 I JAK TU NIE INSTALOWAĆ PIRATA ZROBIŁBYM TO PEWNIE W TYM CZASIE KILKA RAZY. Zęby nie było że nie na temat. Urządzenie jest znajomego sam korzystam z Naviexperta. Z nim nie miałem raczej żadnych problemów. Mapy dokładne. Precyzje ostrzeżenia o radarach,niebezpiecznych miejscach itp. Nie muszę niczego aktualizować jak już odpalę to mam zawsze najnowsze mapy . Objazdy z powodu robót pojawią się w ciągu doby. Tak było w zeszłym roku w Toruniu. Polecam.

  • 0

    26. ~Gormar  2009-07-16 07:25:01  host: 217.96.62.235

    @24. noname@t02-09.opera-mini.net. Lepiej sam zastanów się co mówisz. Spójrz do regulaminu usługi: rozdział IV p. 3 i 4 mówią wyraźnie, że pobieranie danych cyfrowych w zasięgu sieci PLAY jest wliczone w cenę usługi. Jedynie pobranie aplikacji oraz aktualizacji jest płatne (p. 5). A jeżeli prawdą jest częsta aktualizacja aplikacji (ok 600 KiB) to i tak opłaty za transmisję będą dość wysokie. Chyba, że ktoś jest abonentem i wykupił któryś z pakietów transmisji danych.

  • 0

    27.  2009-07-16 11:29:24

    Korzystam z "czystego" NaviExperta, nie wiem jak to wyglada w wersjach brandowanych pod opertorow ale nie powinno byc roznicy. Co do czestych aktualizacji, ostatnia anonsowana na stronie NE byla ponad 3 miesiace temu. To czy aktualizacja jest automatyczna decyduja ustawienia w aplikacji, nie ma nic na sile. Co do powiadamiania po fakcie to ustawienia umozliwiaja pierwszy komunikat juz 5 km wczesniej. Kolejne komunikaty (do wyboru, mozna wybrac wszystkie) to 3, 2, 1 km oraz 500, 300, 200, 100 i 50 m. Ostrzezenia sa odgrywane jesli tak zadecydujemy w ustawieniach. W ten sposob, wg wlasnego uznania ustawia sie m.in.: wysylanie wlasnych punktow na serwer, udzial w Community Traffic, polaczenie w roamingu, auto przelaczanie trybu, wygaszanie podswietlenia, kategorie POI, auto przeliczanie trasy w kraju i zagranica...

  • 0

    28. ~Boldek.  2009-07-16 23:18:11  host: user-89-108-237-196.mobile.playmobile.pl

    Dobra, nie ma sie co oszukiwac, ze nawigacja w komorce nie dorowna typowemu gpsowi jak np. Mio. Jak dla mnie gps w tel. sprawdza sie jesli uzywamy go naprawde sporadycznie.

  • 0

    29. ~lmar13  2012-07-24 13:02:45  host: ip-62.89.76.219.static.cdpnetia.pl

    Ja bym sie z kolega nie zgodzil. Nawigacja w telefonie to to samo co w urzadzeniu dedykowanym. Co prawda ja używam w telefonie map nokia czyli navteq i nic nie musze placic za transmisje danych bo mapy mam w telefonie a jedna waży 100MB to przy smartfonach, ktore maja po 16GB to nie dużo. Do tego prawie co miesiac lub 2 miesiace jest nowa aktualizacja. Osobiscie nie znam firmy, ktora szybciej aktualizowalaby mapy w urzadzeniach dedykowanych.

Dodaj swoją opinię