Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NaviExpert: Pracownik ze smartfonem, koszty pod kontrolą

NaviExpert: Pracownik ze smartfonem, koszty pod kontrolą

LuiN 23 Lipca 2012 17:12

0 0

Jesienią na rynek trafi usługa stworzona przez firmy NaviExpert i Finder, służąca do efektywnego zarządzania pracownikami pracującymi w terenie. Nowe narzędzie wykorzystuje technologie GPS, Wi-Fi i GSM w celu optymalizacji kosztów transportu.

Usługa będzie skierowana nie tylko do firm posiadających własną flotę aut, ale też do przedsiębiorstw, w których pracownicy używają auta prywatnego do czynności służbowych. Rozwiązanie ma także umożliwić kontrolę zdalnych pracowników, którzy nie poruszają się autem. NaviExpert liczy, że usługa spotka się z zainteresowaniem firm głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudniających m.in. sprzedawców, serwisantów, monterów czy kurierów.

Celem usługi monitoringu jest przede wszystkim redukcja zbędnych kosztów, z którymi wiążą się chociażby prywatne eskapady pracowników w godzinach pracy. Pracownicy zbyt często poruszają się nieoptymalnymi trasami, a to przekłada się chociażby na większe zużycie paliwa, za co pracodawca ponosi dodatkowe koszty.




Z drugiej strony zdecydowana większość pracodawców pozwala pracownikom na korzystanie przez nich z pojazdów służbowych w celach prywatnych, wyznaczając przy tym wyraźne zasady i granice.

Atutem nowej usługi będzie możliwość prostej i samodzielnej instalacji. Wprowadzenie usługi nie będzie wymagało dodatkowych inwestycji po stronie klientów. W dotarciu do szerokiego grona odbiorców ma pomóc współpraca z operatorami.

Źródło tekstu: NaviExpert     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 1

    5.  2012-07-23 17:47:45

    Większość boi się swego pracodawcy tak, że nawet gdyby ten pracodawca założył smycz na szyję to i tak nikt z tym nic nie zrobi.

  • 0

    6.  2012-07-23 18:21:32

    1, Mordrag - sponsorowałeś, że mówisz, że jest sponsorowany?

  • 0

    7.  2012-07-23 18:31:10

    nie tak

  • 0

    8.  2012-07-23 18:36:40

    @Mordag. Proponuję założyć własną firmę zatrudnić 20 osób i wtedy podyskutujemy o niewolnictwie, itp.

  • 0

    9. ~wojtek  2012-07-23 19:03:29  host: c3-64.icpnet.pl

    Jest to już dostępne lub coś podobnego na telefonach HTC , szczegółów nie pamiętam.

  • 0

    10.  2012-07-23 19:35:24

    @AS tak się składa, że mam własną firmę, zatrudniam trochę mniej niż 30 osób SP. J ale własne :)

  • 0

    11.  2012-07-23 19:40:02

    @Mordrag. To dziwię się Twojemu podejściu do tematu. Ja wiem z własnego doświadczenia, że brak kontroli pracownika choćby przez tydzień=katastrofa. A jeżeli w grę wchodzi praca na odległość to jeszcze gorzej. Uważam, że tego typu usługa jest bardzo przydatna i jako pracodawca chciałbym wiedzieć gdzie jest i co robi pracownik w czasie za który mu płacę.

  • 0

    12. ~11  2012-07-23 19:51:44  host: 178.180.31.19.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    11 to tylko pokazuje jak słabym menadżerem jesteś, skoro masz takich pracowników. jeżeli pracowalbym u Ciebie i tak byś mnie miał sprawdzać to kopnął bym Ci w dupę bez chwili zawahania.

  • 0

    13.  2012-07-23 20:00:10

    @11 Ja dziwię się twojemu, zatrudniam takich ludzi do których mam 100% zaufanie i wiem, że swoje obowiązki wypełniają należycie. Z resztą wszystko widać w rezultatach. W przyszłości nie mam zamiaru robić jakiś rotacji czy każdego z osobna monitorować jak jakieś zwierze. Dla mnie najważniejsze jest to by pracownik zrobił swoje, a co i jak mało mnie obchodzi dla mnie może nawet leżeć do góry brzuchem skoro mu to pomaga w pracy i osiąga niezłe wyniki. Każdego staram się traktować równo oraz nie wywyższam się.

  • 0

    14.  2012-07-23 20:02:21

    Staram się stosować ten sam schemat co Google. Dla Google wychodzi to znacznie lepiej niż traktowanie pracownika jako zło konieczne, bydło, niewolnika przez niektóre firmy w Polsce.

  • 0

    16.  2012-07-23 21:16:41

    @12. Może i jestem słabym menadżerem ale mam dobre wyniki i to ja zatrudniam a nie jestem zatrudnianym. Takiego jak Ty kandydata kopnąłbym w d.. jeszcze na rozmowie wstępnej więc nie miałbyś szans się wykazać. @15. Znajdź... łatwo powiedzieć. Większość moich pracowników jest ok. ale i tak uważam, że "Pańskie oko konia tuczy" więc wiedzieć co dzieje się w firmie nie zaszkodzi.

  • 0

    17.  2012-07-23 21:24:31

    A ponadto moje doświadczenia wskazują że sama świadomość że szef może sprawdzić już działa. Założenie monitoringu podniosło sprzedaż o 30% ! Wystarczyło, że pracownicy mieli świadomość że szef w każdej chwili będzie mógł sprawdzić i wydajność wzrosła, pracownicy mają premie 2x takie i wszyscy są zadwowoleni. Tylko jednej osobie to przeszkadzało więc pożegnaliśmy się bez żalu (przynajmniej z mojej strony).

  • 1

    18. ~...  2012-07-23 21:59:17  host: 89.204.138.2

    @15Mordag Miło się czyta takie wypowiedzi. Jest szansa, ze w polskim zapiecku "jeszcze bedzie normalnie". Pracownik szanowany i traktowany jak CZŁOWIEK to dobry pracownik. Sprawdzać ludzi należy, ale na początku a potem ewentualnie okresowo. Permanetna inwigilacja nikomu nie służy. Pracownik, który wie, że się nie obija predzej czy pozniej czmychnie do normalniejszego pracodawcy.Jak jest mocny to predzej niz pozniej. A zostaną słabi, ale umiejący ściemniać- wyglądający na dobrych i mówiących to co pracodawca chce usłyszeć. Tej oczywistej prawdy niektórzy nie chcą przyswoic i działają krótkofalowo. Naprawdę- część ludzi zna swoją wartość i potencjał. I tacy poradzą sobie wszędzie.

  • 0

    19.  2012-07-23 22:33:33

    @AS nie muszę inwigilować na każdym kroku pracownika czy pracuję czy robi coś innego, to wszystko widać w wynikach. Zawsze możesz płacić na ryczałt czy za prowizję (zależy w jakiej branży robisz) ale ja również tego nie pochwalam. AS zapamiętaj jedno, to nie ty tworzysz firmę tylko twoi ludzie, twoi pracownicy, których zatrudniasz :) Byłbyś nikim bez swoich pracowników. Dlatego ja wierzę w ludzi, a nie w jakieś sposoby inwigilacji, poza tym w pracy ma być dobra atmosfera, a nie jak na stypie po pogrzebie. Nie oznacza to, że w ogóle nikogo nie pilnuje i każdy robi co chce, dla mnie liczy się efekt, zrobisz swoją pracę solidnie i należycie, masz premię postarasz się więcej ? masz większą premię. Wywiązujesz się ze swoich obowiązków i nic poza tym, masz wypłatę bez premii :) Ot łańcuszek ludzi dobrej woli. AS wiesz czemu takiej osobie się nie podobało ? bo widocznie miała zapewniony stołek w drugiej firmie, a reszta pracowników najczęściej ma do utrzymania rodziny i z czegoś żyć muszą dlatego wszystko im się spodoba choćbyś zrobił cokolwiek, bo wiedzą, że drugiej pracy tak łatwo nie znajdą. U pracownika cenię własne zdanie, umiejętność improwizacji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz zaangażowanie do wykonywanej pracy. Swoich pracowników znam i dlatego nie muszę ich pilnować na każdym kroku, zacznę jak z niewyjaśnionych przyczyn spadnie wydajność w pracy, która nadal stale rośnie :)

  • 0

    20.  2012-07-24 07:09:06

    Lepiej byłoby żeby dopracowali wersję 8 NaviExperta niż tworzyli coś nowego i zupełnie odrębnego. Już samo stworzenie wersji 8 na inne telefony niż Androidowe stwarza im kłopot.

  • 0

    21.  2012-07-24 08:13:10

    Panowie, dyskutujecie, a nawet nie macie pojecia o profilu firm kto jaka ma i gdzie pracuje. jest chyba roznica miedzy praca na akord a raca na godziny?

  • 0

    22.  2012-07-24 10:10:13

    Sam pracuję zdalnie, już od paru lat. Nie nie pracuję dla firmy w Polsce, bo tu od lat nawet na niektórych kursach zarządzania jeszcze wbiją adeptom do głów postkomunistyczną potrzebę hierarchii i wynikającą z niej nieustannej kontroli - ale cieszę się że zaczyna się to zmieniać. I wiem że gdybym miał pracować dla kogoś takiego jak AS to współpraca skończyłaby się nie dłużej niż po paru miesiącach. Mordrag wie o co w tym chodzi - nie liczą się godziny spędzone przy komputerze, liczą się wyniki, jednostkowa odpowiedzialność za wspólne wyniki, a także zdrowa motywacja. Ta swoboda wcale nie oznacza że pracuję mniej. Oznacza ona dokładnie to że wiem co czeka w kolejce do zrobienia i to ja jestem odpowiedzialny za organizację mojego czasu, i ustalenie priorytetów, a nie jakiś zakompleksiony szef z przerośniętym ego. Wydaje się że nie każdy rodzaj pracy się do tego nadaje, ale to tylko pozory - to wszystko kwestia odpowiedniej organizacji i ustawienia priorytetów. Kontrola w pracy oczywiście jest potrzebna, ale umiejętna i na poziomie zadań - a nie czasu i miejsca. Długo by można o tym pisać...

  • 0

    23.  2012-07-24 10:27:01

    @mlb. Nie rozumiem dlaczego zakładasz, że każda praca i każda branża jest taka sama, jak słusznie zauważył markoz powyżej. Po drugie nie wiem dlaczego mnie obrażasz skoro ani mnie nie znasz ani nie wiesz kim jestem. To co napisałem powyżej wynika z mojego doświadczenia. Ja też pracowałem przez 6 lat u człowieka którego widziałem 4 razy przez ten czas (w tym rozmowę kwalifikacyjną i rozwiązanie umowy o pracę). Sam również w podobny sposób prowadzę firmę ale wiem jak na niektórych wpływa brak kontroli i rozliczania co doskonale widać po wynikach. A co do zatrudnienia u mnie to powiem Ci tylko że pracuje u mnie 20 osób i przez 9 lat JEDNA osoba odeszła ze względu na zmianę miejsca zamieszkania a drugą zwolniłem dyscyplinarnie za kradzież (o tej pisałem powyżej). Pozostali są zadowoleni zarówno z warunków pracy jak i wynagrodzenia co widać po braku rotacji personelu. Dalej jednak uważam, że mieć możliwość sprawdzenia co dzieje się w firmie to wacale nic złego. A przeszkadza to tylko tym co mają coś do ukrycia.

  • 0

    24. ~Sylwek  2012-07-24 11:11:56  host: z55-01.opera-mini.net

    @1 Sponsorowany?chodzby nawet to Ty czytasz za darmo a ludzie z Telepolis.pl musza cos jesc.xD kto powiedzial ze sponsorowane = gorsze?:)

  • 0

    25.  2012-07-25 00:52:07

    @AS W takim razie niech skarbówka, urząd pracy i inni wszyscy święci niech pilnują Cię przez 24h na dobę na każdym kroku czy przypadkiem nie popełniasz jakiegoś wykroczenia. Skoro nie masz nic do ukrycia to raczej Ci to nie będzie przeszkadzać prawda ?

Dodaj swoją opinię