Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NaviExpert 6.2 z obsługą głosową i Facebookiem [wideo]

NaviExpert 6.2 z obsługą głosową i Facebookiem [wideo]

WitekT 25 Maja 2011 14:04

0 0

NaviExpert wprowadził na rynek nową wersję aplikacji z niedostępną do tej pory w nawigacjach funkcją wybierania głosowego. Użytkownicy telefonów z systemem Android mogą wypowiedzieć cel podróży lub szukane na mapie użyteczne miejsce i bez zbędnych kliknięć rozpocząć nawigację.



Nowa wersja NaviExpert zyskała również możliwość integracji z Facebookiem, a planujący wakacyjne podróże mają od dzisiaj dostęp do bezpłatnego, siedmiodniowego testu nawigacji NaviExpert.



Wystarczy wypowiedzieć, np.: nawiguj Warszawa, Marszałkowska 33 czy nawiguj Dobrzyckiego 4, aby uruchomić nawigację pod wskazany adres. Można również głosowo lokalizować na mapie użyteczne miejsca (tzw. POI) takie, jak restauracje, hotele, bankomaty, kina itd. oraz adresy. W tym celu wystarczy głosowe polecenie z nazwą miejsca, które chcemy odnaleźć, np.: szukaj bankomat czy szukaj kino. Dodatkowo, menu aplikacji został dostosowane do standardów Androida.






Wersja NaviExpert 6.2 umożliwia również użytkownikom integrację aplikacji z profilem na Facebooku. Dzięki temu można na bieżąco publikować informacje o tym, gdzie się aktualnie znajdujemy, rekomendować wybrane miejsca, lub wydarzenia, oraz w niekonwencjonalny sposób organizować spotkania.

Dla zainteresowanych przetestowaniem ciekawych możliwości nawigacji, NaviExpert uruchamia powszechny program testowy. Wystarczy wejść w przeglądarkę internetową telefonu, bądź tabletu, wpisać adres getne.pl i pobrać aplikację. W trakcie instalacji użytkownik otrzyma jednorazowy, siedmiodniowy, bezpłatny dostęp do usługi.

Wydając nową wersję NaviExpert postawiliśmy na wykorzystanie możliwości technologicznych Androida. Telefony z tym systemem to aktualnie ponad 40% pobrań naszej aplikacji. Zalety wybierania głosowego są ogromne. Zamiast kilkudziesięciu kliknięć wystarczą trzy oraz wypowiedziane słowo klucz, aby automatycznie uruchomić nawigację lub zlokalizować interesujące nas miejsce. Zapraszam użytkowników telefonów kompatybilnych z NaviExpert do bezpłatnych testów - powiedział Andrzej Jaszkiewicz, prezes NaviExperta.

Czy korzystałeś już z NaviExperta?

Tak
44.29%
Nie, ale zamierzam
9.69%
Nie, nie zamierzam
26.99%
Nie znam NaviExperta
19.03%

Wszystkich głosujących: 289



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~klemens  2011-05-25 14:32:36  host: cdp228-gw.gda.cdp.pl

    Talk to me!!!!

  • 0

    2. ~adamski8  2011-05-25 14:36:12  host: 89-72-243-84.dynamic.chello.pl

    dobry ruch

  • 0

    3.  2011-05-25 15:06:28

    Z tego co widzę tylko na androida. Symbian umiera. Ciekawa funkcja ale nie potestuje.

  • 0

    4. ~Lukas  2011-05-25 15:46:02  host: user-109-243-225-88.play-internet.pl

    I niestety program niby dziala w tle. Czasem sie wyłączy. Żałuje że ja zainstalowałem.

  • 0

    6.  2011-05-25 15:52:45

    a jak ktos ma juz zainstalowane to nie dziala promocja darmowego dostepu do serwerów? Bo mi nie działa

  • 0

    7.  2011-05-25 16:00:22

    zainstalowalem od nowa i mam 7 dni za darmo - tylko jak uruchomic wybieranie głosowe?

  • 0

    8. ~losiu  2011-05-25 16:53:52  host: mzd154.internetdsl.tpnet.pl

    To chyba żart jakiś. Wybieranie głosowe to nowość?

  • 0

    9.  2011-05-25 19:22:11

    cspeech (wybieranie glosowe) bylo juz dawno w tomtomach i pewnie wielu innych nawigacjach dedykowanych ;) fakt, ze poczatkowo srednio radzily sobie z jezykiem innym niz angielski, niemiecki i holenderski, ale juz od ponad 2 lat np. polski dziala bez zarzutu.

  • 0

    10.  2011-05-25 19:56:38

    Działa komus to wybieranie głosowe?

  • 0

    11.  2011-05-25 20:08:08

    już działa trzeba recznie sciagnac nowa wersje NE z www.getne.pl a potem zmienic w tel jezyk z polski(domyslny) na polski

  • 0

    12.  2011-05-25 23:26:15

    Działa bardzo fajnie :-) A co do Symbiana - nigdy nie było wersji na Symbiana, tylko wersja MIDP 2.0.

  • 0

    13. ~doopeck  2011-05-26 01:19:58  host: afnb243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oby muliła mniej niż 6.1 która pod względem wyglądu, stabilności i szybkości stoi daleko za darmowym Waze. I żeby nie trzeba było co dziesiąte uruchomienie restartować by ruszyła transmisja danych. Wspominałem już że woolna i nie optymalizowana dla Androida?

  • 0

    14. ~doopeck  2011-05-26 01:28:10  host: afnb243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ściągnąłem, uruchomiłem. Olbrzymią poprawa od 6.1. Wreszcie sensowne przewijanie mapy, 6.2.1 reaguje o wiele szybciej. Pochwała, zmiany w dobrym kierunku!

  • 0

    15.  2011-05-26 08:19:17

    @12 możliwe, nie zwrociłem uwagi. Jest wersja na moje urządzenie z Symbianem 6.2.1 ale nic nie jest napisane o obsłudze głosowej.

  • 0

    16. ~  2011-06-20 16:50:55  host: z45-15.opera-mini.net

    Pewnie będzie tak jak w Google - czasami nie będzie rozpoznawał mowy, a jak się wypowie długi adres, to usłyszy tylko jedno lub dwa nasze słowa - pozostałe to będą podobne do wypowiedzianych przez nas.

Dodaj swoją opinię