Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NaviExpert 5.0 już dostępny

NaviExpert 5.0 już dostępny

LuiN 7 Września 2009 10:04

0 0

7. września NaviExpert, dostawca usługi nawigacji online w telefonie komórkowym, wprowadza na rynek nową wersję 5.0 oprogramowania nawigacyjnego. Aplikacja zyskuje wyszukiwarkę POI oraz funkcję bezpośredniej komunikacji SMS-owej między użytkownikami.

Równocześnie NaviExpert otwiera system na masowych użytkowników. Posiadacze telefonów komórkowych kompatybilnych z aplikacją mają, w nowej ofercie, bezpłatny dostęp do zasobów Atlasu Polski.

POI Explorer pozwala na odnalezienie interesującej nas lokalizacji (stacji benzynowej, hotelu, restauracji lub firmy) bez konieczności wypełniania skomplikowanych formularzy stosowanych w tradycyjnych nawigacjach i bez zgadywania w jakiej kategorii znajduje się szukany POI. Szukając restauracji wystarczy wpisać "restauracja" lub "obiad".

Można również użyć skrótu "restau" lub wprowadzić atrybut opisujący rodzaj kuchni - "restau chin". Szukając najbliższej stacji benzynowej wystarczy wpisać "paliwo", "benzyna", lub "stacja paliw", a system wyświetli możliwe wyniki wyszukiwania właściwe dla lokalizacji użytkownika i w jego okolicy.




Dostawcami danych są specjalistyczne serwisy internetowe, jak np. gastronauci.pl, operatorzy sieci gastronomicznych, handlowych oraz usługowych. Nie zabraknie również bieżących i szczegółowych informacji o wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

NaviExpert wprowadził też funkcję wysyłania punktów/ koordynat za pomocą SMS-ów. Jedną sformatowaną wiadomością można teraz powiadomić zainteresowanych o miejscu planowanego spotkania bez konieczności wypisywania adresu i tłumaczenia drogi dojazdu do wskazanego miejsca. Bezpośrednio z poziomu aplikacji NaviExpert użytkownik wysyła punkty/ koordynaty wybranej lokalizacji.

Odbiorca otrzymuje specjalny SMS, dzięki któremu może zobaczyć przesłany punkt na mapie w telefonie, a aplikacja automatycznie uruchamia nawigację do wskazanego miejsca spotkania. W ten prosty sposób można również powiadomić rodzinę lub znajomych o naszym aktualnym miejscu pobytu. Jeżeli adresat SMS-a nie ma w telefonie aplikacji NaviExpert otrzymuje SMS z linkiem, z którego pobiera bezpłatnie aplikację NaviExpert wraz z odebranym punktem.

W promocji First Minute, z okazji premiery wersji 5.0 NaviExpert, przez pierwsze pięć dni będzie można nabyć abonament NaviPlan 12 miesięcy w cenie 89 zł (zamiast 99 zł), a NaviPlan 24 miesiące w cenie 119 zł (zamiast 149 zł).

Źródło tekstu: NaviExpert     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~hmm  2009-09-07 11:45:34  host: gate.alcatel.de

    co ciekawe do sciagniecia nadal wersja 4.3.4. czemu mnie to nie dziwi, najpierw PR potem produkt

  • 0

    2.  2009-09-07 12:40:48

    o 14 bedzie dostepna na serwerach naviexpert

  • 0

    3. ~Już jest  2009-09-07 14:46:05  host: aanz200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Właśnie już jest do ściągniecia NE v5.0 . Ściągnałem i zainstalowałem. Super jest na nawigacja, ma dokładne mapy, omija korki i ostrzega przed fotoradarami/częstymi kontrolami drogowymi. POLECAM! Na stronie producenta można na próbę wypić licencję na 1 dzień, która kosztuje tylko 3 zł.

  • 0

    4. ~nie nowy  2009-09-07 15:13:15  host: aaeh146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    5: ...i po reklamie :)

  • 0

    5. ~sceptyk  2009-09-07 16:20:22  host: 77-254-34-221.adsl.inetia.pl

    A czy poza bajerami poprawiono tak banalne rzeczy jak w adresie np. numer ulicy z literą? Na Służewcu taki brak kosztował mnie spóźnienie ok. 20 min na spotkanie... Czy udaje się w nowej wersji wypowiadać ostrzeżenia przed radarami (a nie po)? Czy nadal zamiast "jedź prosto" podawana jest informacja "lekko w lewo"? Czy skręt 90 stopni to nadal lekko w prawo? ...

  • 0

    6.  2009-09-07 16:20:24

    Po zakupie naviexperta należy pamiętać o włączeniu pakietów internetowych. Sam abonament to nie wszystko, ściąganie map kosztuje dodatkowo w zależności od długości trasy.

  • 0

    7.  2009-09-07 17:01:21

    Niestety dla modeli telefonów, które posiadam jest niedostępna. Na szczęście targeo jeszcze mi działa.

  • 0

    8.  2009-09-07 17:32:17

    Do 5. Ja dzisiaj o 17.30 sprawdzałem, czy jest do pobrania nowsza wersja aplikacji i.... Naviexpert poinformował mnie, że mam najnowszą wersję programu: 4.3.3 Gratuluję Ci skuteczności!

  • 0

    9. ~ktos  2009-09-07 18:27:57  host: chello089079028155.chello.pl

    do 10. Darko63 - musisz pobrać aplikację ze strony, aktualizacja aplikacji nie działa. Pokuszę się o kilka zdań na temat "piątki". Póki co skorzystałem z opcji Demo. *) kwestia przyzwyczajenia, ale nie przypadł mi do gustu widok 3D *) Podświetlenie "inteligentne" dla trasy demo w zabudowanym obszarze, z krótkimi odcinkami wyłącza zbyt szybko podświetlenie, a następnie zbyt późno je włącza *) lepsze oznaczenie POI *) inne, IMHO lepsze wyliczanie trasy Ogólnie o NE. Odnośnie kosztów - jeżeli nie korzystamy z atlasu, rachunek nie powinien być drastycznie wyższy, nawet w przypadku częstych zmian trasy do wytycznych z telefonu. Kwestia fotoradarów - zdarzyło mi się kilka razy na krajowej 1 na odcinku Łysomice - Stolno(?), że były przesunięte o kilkaset metrów w nawigacji. Nie uważam tego za błąd, ważne NE informuje o fotoradarze. Zauważyłem, że jeżeli jest on usytuowany w sąsiedztwie skrzyżowania na którym mamy zamiar skręcić, jest tylko jedna zapowiedź, ale nie ma co się bać, bo chyba ciężko byłoby wejść w zakręt z szybkością większą (plus górka +10km/h na skrzynkę) niż ograniczenia na trasie. Przepraszam, za zbyt chaotyczną wypowiedź, ale nie chciałbym zanudzać, więc pisałem co mi ślina na palce przyniosła. Dodam od siebie, że korzystam z NE od czerwca i naprawdę poczułem znaczny komfort z jazdy. Teraz gdziekolwiek jadę, automatycznie wyznaczam trasę - o ile ją znam, jeżeli jadę aby jechać, albo wówczas kiedy mam obok siebie "pilota", profilaktycznie włączam opcję śledzenia pozycji. Co do "piątki"... muszę się przyzwyczaić, wygląda trochę dziko.

  • 0

    10. ~Majonez  2009-09-14 20:38:43  host: 94.254.140.121

    Jak dla mnie to nie ma tu nad czym myslec bo nawigacja w telefonie nigdy nie bedzie tak wygodna jak klasyczne urzadzenie dedykowane typu Mio...

  • 0

    11. ~annik  2009-09-15 19:06:47  host: nat-tar2.aster.pl

    Ja tez tak uwazam jednak Mio rulez i ja jezdze bez problemów juz 2 rok.

Dodaj swoją opinię