Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NaviExpert 2.0. dostępny

NaviExpert 2.0. dostępny

sirmark 22 Lutego 2007 20:51

0 0

Firma NaviExpert udostępniła nową wersje systemu nawigacji na telefony komórkowe oznaczoną numerkiem 2.0.




Główne nowości w programie NaviExpert 2.0 to:
Możliwość definiowania punktów pośrednich.
Zaawansowane funkcje zarządzania trasą. Dodawanie usuwanie punktów, zmiana kolejności.
Możliwość wyboru kategorii POI (punktów) wyświetlanych obok trasy i na mapie sąsiedztwa.
Możliwość wyróżniania POI o podanych nazwach. Można np. wpisać nazwę swojego banku i preferowanych sieci stacji benzynowych, a punkty te będą wyróżniane wśród innych POI.
Możliwość śledzenia położenia na mapie bez nawigacji.
Widok trasy na tle pełnej mapy Polski.
Zapamiętywanie ostatnio używanych adresów i punktów.
Wygodniejszy interfejs użytkownika.
Wygodniejszy sposób instalacji programu. Jeżeli wejdziesz na stronę get.naviexpert.pl z telefonu zostaniesz automatycznie skierowany/a na stronę z wersją na Twój telefon. Strona ta zawiera także wszystkie niezbędne informacje dotyczące dodatkowej konfiguracji Twojego telefonu.

Źródło tekstu: NaviExpert     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2007-02-22 21:26:57

    ~x - zawsze możesz kupić dedykowany system... albo palmtopa z mapami ;-)

  • 0

    3.  2007-02-22 21:36:35

    zresztą masz rację - do żadnego samsunga nie ma wersji... lipa...

  • 0

    4. ~bigman  2007-02-22 21:38:07  host: bimbo.mlociny.pl

    #1: Co najmniej dziwne Twoje stwierdzenie. Kazda nawigacja ktorej nie ma na sxg75 jest lipna?

  • 0

    5. ~bigman  2007-02-22 21:38:35  host: bimbo.mlociny.pl

    wlo.. Ty tez? ;>

  • 0

    6.  2007-02-22 21:42:56

    ja nie - kpię sobie z 1. ;-) Śmieszny człowiek użytkownik Siemensa ;-) Ja używam Navexperta od bardzo dawna z zadowoleniem. Na 6230i z powodzeniem się korzysta, o 6233 z matrycą 240x320 nie mówię a o większych (w sensie wymiarów) wyświetlaczach - dla ludzi o słabym wzroku ;-) nie mówię nawet. Świetna rzecz. Wydziwiają ci, którzy nie widzieli tego w działaniu. Pomijam sprawę inwestycji - prawie żadna, oprócz okresowego albo stałego abonamentu i śladowej transmisji danych (instalacja via WAP więcej "zjada" niż dość i ntensywne użytkowanie).

  • 0

    7. ~bigman  2007-02-22 21:47:29  host: bimbo.mlociny.pl

    wlo - a jak z dokladnoscia map? i ze stabilnoscia dzialania? (w sensie pady serwera map, lub innych problemow z polaczeniem, wysypywaniem sie programu itp.). Producent kiedys wspominal o funkcji "traffic". Dziala to u nich?

  • 0

    8.  2007-02-22 21:48:20

    Mam kolegę, który sporo jeździ i zainwestował w Bóg wie co - nie wiem co to jest - kosztowało dużo w każdym razie. A kiedyś ze mną się przejechał przy włączonej nawigacji Naviexpert na 6233 - zaskoczony bardzo. Telefon ma jeszcze lepszy ode mnie i z większym wyświetlaczem - coś z serii N Nokii - nie wiem dokładnie - z pewnością by mu wystarczyło, a i znacznie mniej by go to kosztowało "na dzień dobry".

  • 0

    9.  2007-02-22 21:56:39

    stabilność? jest OK o ile nie masz 100 kB wolnego miejsa w pamięci telefonu tylko ;-) Przesadzam - więcej powinno być... Ja nie korzystam dużo - po podwórku nie muszę - znam na pamięć wszyskie kąty. Dużo zależy od odbiornika. Program się wysypywał często w wersji 1.2 (na 6230i korzystałem wtedy - jakby zawieszał się, nie wracał na trasę po zjechaniu... potem było coraz lepiej. Z mapami - w mieśie - jest problem przyznam. Korzystają z map Imagis i niestety zauważam błędy. Czasem jest tak, że osiedlowe drogi są OK, a wjazd na krajówkę jest w 3 światy. Najgorzej jak ktoś będzie próbował w nocy wjechać - mógłbym przykład ewidentnego błędu i to rażącego podać ale to trzeba narysować - opowiedzieć się nie da ;-) Nie wiem co to za funkcja - jak mówiłem nie należę do aktywnych użytkowników. Zresztą spróbuj - rejestracja nic nie kosztuje a zakup na dzień dostępu to bodaj 2 złote. Można krotności kupować albo miesięczny - znacznie taniej wychodzi bo równowartość 2 tygodni przy dziennym zakupie.

  • 0

    10.  2007-02-22 22:01:22

    aha - ja używam LD-3W Nokii

  • 0

    11.  2007-02-22 22:05:44

    Ja osobiscie uzywam w pracy i do celów prywatnych TomTom-a 5.21 na Sony Ericsson-ie p910i wraz z odbiornikiem Nokia LD-3W i mapką PL CZ HU SK 660.1223. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony i czekam tylko na coraz częstsze update-y map.

  • 0

    12. ~bigman  2007-02-22 22:08:43  host: bimbo.mlociny.pl

    wlasnie szukam bardziej nawigacji do miasta niz poza nim. Na drogach krajowych wystarcza mi drogowskazy do orientacji - jednak czasem przejazd przez wieksze miasto to koszmar. Funkcja "traffic" to informacja o ruchu drogowym. Jak sa korki i nawigacja dostanie informacje na czas to zmieni trase tak, by ich uniknac.

  • 0

    13.  2007-02-22 22:11:02

    Ghost_Dog - no TomTom nie chodzi na wszystkich telefonach... lipna nawigacja ;-)

  • 0

    14.  2007-02-22 22:12:56

    ~bigman - dokładnie do tego mi też potrzebna ;-) Cośmiało być - 2.0 jest od dzisiaj, więc... nawet nie kupowałem jeszcze dostępu, może na weekend wezmę jak będę gdzieś jechał.

  • 0

    15.  2007-02-22 22:13:12

    Tomtom chodzi na "intyligyyntnych" fonach czyli z symbianem.... heheh ;) A tak z ciekawości wlo to w NaviExpercie jest juz widok 3D ?

  • 0

    16.  2007-02-22 22:22:03

    nie

  • 0

    17.  2007-02-22 22:24:02

    są dwa tryby - dzienny i nocny... faktycznie pomaga bo jak się dziennego w nopy używa to daje ostro po oczach - lepiej niż nieustawione światła samochodó z naprzeciwka - tym bardziej, że rozprasza bo świeci z boku trochę - zależnie jak się ma zamocowany telefon.

  • 0

    18.  2007-02-22 22:36:26

    bigman,wlo: Informacja "traffic" jest do d...Za często zmienia się sytuacja w mieście, a za wolny jest przesył informacji. "Ludzki" przesył.Jak rozumiem RADIOTAXI-przesył

  • 0

    19. ~x  2007-02-22 23:47:46  host: h82-143-162-121-static.e-wro.net.pl

    wlo: pewnie nie wiesz o jakim telefonie pisalem. sxg75 jako jeden z niewielu(jedyny?) telefon posiada wbudowany odbiornik gps.wyobraz sobie ze nie kazdy lubi biegac z dodatkowym pudelkiem/odbiornikiem gps. jesli nav4all potrafi prawidlowo obsluzyc taki telefon a naviexpert nie to spokojnie moge sobie pozwolic na nazwanie lipa takiej wersji programu.

  • 0

    20. ~Karol  2007-02-23 10:39:52  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    wlo: zainteresowałeś mnie ich produktem bo jestem "debilem topograficznym" (jak mnie nazywa przyjaciółka;) ) i wystarczy, że mi na trasie zmienią reklamę na bilbordzie to nie wiem już gdzie jestem (żart!;)). Przydałoby się coś takiego ale zastanawiam się czy na N6230 to dziala? Bo na ich stronach napisane jest tylko N6230i?

  • 0

    21. ~Karol  2007-02-23 11:10:39  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    wlo: już wiem, zadzwoniłem do nich w sprawie N6230 i stwierdzili, że jest jakaś istotna różnica między nią, a 6230i, która powoduje niestabilne działanie więc z tym telefonem (6230) program nie działa dobrze...:(

Dodaj swoją opinię