Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nauka angielskiego w telefonie na kształt karaoke

Nauka angielskiego w telefonie na kształt karaoke

LuiN 11 Października 2011 12:20

0 0

Karaoke4English to nowa darmowa aplikacja na smartfony z systemem Android oraz iOS (iPhone, iPod Touch) do doskonalenia języka angielskiego w każdej wolnej chwili. Program łączy funkcje audiobooka, e-booka, słownika i spersonalizowanego zestawu ćwiczeń językowych w jednym programie do nauki angielskiego.

Przy pomocy programu możemy jednocześnie słuchać i czytać po angielsku teksty, które sami wybieramy z obszernej biblioteki. Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie i jej uruchomieniu, do naszej dyspozycji jest pierwszy darmowy tekst. Jest nim inauguracyjne przemówienie Johna F. Kennedy'ego (JFK), dzięki któremu możemy zacząć korzystać z Karaoke4English.

Słuchając byłego prezydenta USA, jednocześnie możemy obserwować wypowiadane przez niego słowa na ekranie smartfona. Są one podświetlane, jak w karaoke. Każde nieznane słówko można "dotknąć" i sprawdzić jego znaczenie w słowniku, a także zapisać do późniejszego powtórzenia.

Oprócz przemówienia JFK, Karaoke4English oferuje także inne teksty, które można kupić i pobrać z poziomu aplikacji, kiedy już przekonamy się o jej użyteczności. Lista pozycji obejmuje m.in. przemówienie inauguracyjne Baracka Obamy, Biblię, Koran, przygody Sherlocka Holmesa, Robin Hooda, czy Wilhelma Tella. Można kupić i pobrać całą książkę lub tylko jej poszczególne rozdziały.


Aby rozpocząć naukę zapisanych podczas słuchania i czytania słówek, wystarczy uruchomić w Karaoke4English moduł ćwiczeń. Słówka powtarzamy korzystając z efektywnej metody fiszek. Aplikacja umożliwia naukę ze wszystkich tekstów jednocześnie. Dzięki temu, jeśli np. w przemówieniu JKF nauczymy się słówka "pledge", które potem spotkamy w nowo kupionej książce o przygodach Sherlocka Holmsa, Karaoke4English poinformuje nas, że to słówka już opanowaliśmy.

Program na bieżąco monitoruje postęp naszej nauki i na tej podstawie proponuje nam ćwiczenia słówek - tak abyśmy na pewno je opanowali. Informacje o naszych postępach w nauce angielskiego są wyświetlane za każdym razem po uruchomieniu Karaoke4English. Jeśli jesteśmy dumni z tych postępów, możemy łatwo pochwalić się znajomym na Facebooku, z którym aplikacja jest w pełni zintegrowana.

Aplikacja Karaoke4English jest dostępna za darmo wraz z inauguracyjnym przemówieniem prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Inne książki są dostępne w cenie stanowiącej równowartość 0,5 euro za część lub rozdział, albo 2-3 euro za całą książkę. Aplikacja oferuje tłumaczenie z angielskiego na 13 języków. Poza polskim, są to: włoski, hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski, holenderski, turecki, ukraiński, portugalski, arabski, malajski i indonezyjski.

Wersja na telefony z systemem Android jest dostępna pod tym adresem, a wersji na iPhone i iPod Touch szukać należy pod tym adresem.

Źródło tekstu: Brainglass     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~Fen  2011-10-11 13:23:31  host: gw.liberty.com.pl

  Oj tam oj tam... fajna aplikacja i pewnie sobie sciągnę i spróbuję spiracić.. co Wy na to?

 • 0

  2. ~Sako  2011-10-11 14:05:14  host: 77-255-58-66.adsl.inetia.pl

  Fajnie się zapowiada, tylko trochę drogo wychodzi...

 • 0

  3. ~mobile4you  2011-10-11 15:08:24  host: bc01.pwc.ca

  Są już polskie kursy audio z tekstami karaoke do nauki języków.

 • 0

  4. ~HD  2011-10-11 21:21:20  host: 89-74-55-52.dynamic.chello.pl

  NIE MAM KONTA NA FEJSIE ALE PO CO CHWALIĆ SIĘ TAKIMI PIERDOŁAMI?

 • 0

  5. ~  2011-10-12 18:21:47  host: z34-13.opera-mini.net

  moim zdaniem to przerost formy nad trescia po drugie nie da sie nauczyc jezyka obcego to umiejetnosc dla wybranych niestetu :(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy kiedykolwiek kupiłeś/kupiłaś sprzęt elektroniczny w Chinach?

Zakup smartfonu w Chinach a jego naprawa

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet