Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nauczyciele protestują przeciwko reklamie Plusa

Nauczyciele protestują przeciwko reklamie Plusa

WitekT 28 Listopada 2005 11:15

0 0

Telewizyjna reklama Plus GSM z nauczycielką krzyczącą na uczniów podważa prestiż nauczycieli - uznali członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Nauczyciele napisali w tej sprawie list do przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuty Waniek. Chcą, aby przewodnicząca KRRiT interweniowała w tej sprawie. Protestują przeciwko upowszechnianiu nieprawdziwego wizerunku nauczycieli, twierdzą, że spot utrudnia wykonywanie zawodu.

Reklama telefonów sieci Plus GSM przedstawia nauczycielkę, która pełni dyżur na szkolnym korytarzu w czasie przerwy. Rozmawia przez telefon komórkowy, od czasu do czasu przerywa rozmowę, by - jak napisali nauczyciele w liście do Waniek - ordynarnie wrzeszczeć na szalejących uczniów.




Według nauczycieli, w ten sposób dla celów komercyjnych kształtowany jest wizerunek nauczycielki jako kobiety sfrustrowanej, nienawidzącej swojej pracy i dzieci. Ich zdaniem, reklama jest krzywdząca dla ich środowiska.

Rzeczniczka sieci Plus Elżbieta Sadowska powiedziała, że absolutnie nie było zamiarem sieci obrażanie kogokolwiek. Jej zdaniem, z reklamy wcale jasno nie wynika, że kobieta rozmawiająca przez telefon to nauczycielka. To może być sprzątaczka, albo ktoś inny w szkole - zaznaczyła. Podkreśliła, że jak do każdej reklamy, również do tej trzeba podchodzić z poczuciem humoru i dystansem.

Danuta Waniek powiedziała, że listu jeszcze nie dostała, jednak uważa reklamę za antywychowawczą. Zajmiemy się sprawą w normalnym trybie - dodała.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~  2005-11-28 11:39:07  host: gp2.eranet.pl

    To zawód nauczyciela jest w PL prestiżowym zawodem? Nie wiedziałem...

  • 0

    2. ~8  2005-11-28 12:37:49  host: em46.internetdsl.tpnet.pl

    Pewnie że prestiżowy! Niemal dorównuje lekarzowi, adwokatowi czy... politykowi :-D

  • 0

    3.  2005-11-28 12:41:32

    od kiedy sprzataczki nosza dzienniki ? buahha ten rzecznik widac jest niezlym i nie reformowalnym kretynem, nie wie co w jego sieci sie dzieje i ich reklamie hehehe buauau brawo dla pani el

  • 0

    4. ~radeczko  2005-11-28 13:13:50  host: bwt102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moim zdaniem nauczyciele w dużej części to właśnie tacy ludzie jak w reklamie. Prawda w oczy kole :)

  • 0

    5.  2005-11-28 15:22:33

    Mysle ze reklama jest fajna, liczy sie pomysly, a prawda naprawde w oczy kole, bo ja jestem nauczycielem od 7 lat i widze jakie reperkusje tej reklamy sa w szkole!! Uważam ze bardzo czesto takie zachownaie jest obecne w szkole, niestety nie wszystko jest tak różowe jakby sie wydawało.

    Pozdrawim wszystkich nauczycieli hehe.

  • 0

    6.  2005-11-28 16:51:36

    Ci nauczuczyciele to chyba w większośći sami nie widzą jacy są :-/ jak napisano powżej prawda w oczy kole a nuczyciele nie chcą się do niej przyznac. Jakby nie mieli czego innego do roboty tylko czepiać się tej jakże udanej reklamy, która właśnie dzięki ich listu odniesie zamierzony skutek :)

  • 0

    7. ~xxx  2005-11-28 18:01:23  host: azj253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A nie jest czasem tak jak na tej reklamie. Uderz w stół a nożyce się odezwą. Chociaż faktycznie trzeba przyznać również, że niektórzy "uczniowie" to nawet obóz pracy by roznieśli :)

  • 0

    8.  2005-11-28 20:56:55

    reklama jest bardzo fajna :) , jedna z moich ulubionych.. nawet znanym mi nauczycielkom sie podoba

  • 0

    9.  2005-11-29 11:35:49

    Coraz bardziej żałuję, że nasz naród nie wybrał PO. Rozwązać KRRiT!

  • 0

    10. ~  2005-11-29 15:31:56  host: proxy.tygrys.net

    Rzeczniczka sieci Plus Elżbieta Sadowska powiedziała, że absolutnie nie było zamiarem sieci obrażanie kogokolwiek. Jej zdaniem, z reklamy wcale jasno nie wynika, że kobieta rozmawiająca przez telefon to nauczycielka. To może być sprzątaczka, albo ktoś inny w szkole - zaznaczyła. Podkreśliła, że jak do każdej reklamy, również do tej trzeba podchodzić z poczuciem humoru i dystansem.

    Odnośnoie tego fragmentu tej udającej inteligentną rzeczniczkę:
    Pytam się od kiedy to sprzątaczka nosi dziennik lekcyjny? Od kiedy nauczyciel na dyżurze rozmawia przez telefon komórkowy?
    Trzeba aby ta udająca inteligentną pani rzecznik poznała przepisy w tej sprawie

  • 0

    11. ~Etamitlu  2005-11-29 16:32:14  host: bhf169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak możecie tak obrzydliwie protestować. Przecież nauczyciele idealnie tak się zachowują (A pragnę poinformować, że jestem w najspokojniejszej szkole w Bydgoszczy). Ja im się powydurniam, jeden z drugim!
    Naprawcie nauczycieli najpierw! (Oczywiście nie wszystkich)

  • 0

    12. ~nauczyciel od 76roku  2005-11-29 16:38:39  host: ur34.internetdsl.tpnet.pl

    Ci co sie obrazaja nie sa nauczycielami lecz urzednikami oświaty, ktorzy przyszli do szkolnictwo po znajomosci PRACOWAĆ, a nie nauczać dzieci i młodzież. Tacy mogą sie obrażać bo tacy są jak w reklamie. Pozdrawiam nauczycieli.

  • 0

    13. ~drupi  2005-12-04 13:29:12  host: cqf51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znam paru nauczycieli co płaczą ze śmiechu na widok tej reklamy - jeżeli ma sie nieco luzu do siebie i swojego zawodu to można to tak odbierać - w całej sprawie dziwi mnie tylko jedno czemu rzecznik Plusa tłumaczy się że to może jest sprzątaczka :>

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-150-10.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Edward Chetny | 2017-10-17 05:57:32

Kolejna jednorazówka?


~ | 2017-10-17 05:26:00

Chiński złom i tyle


~~ | 2017-10-17 02:40:24

@11 Według mnie, raczej nie ma


~Gliwice | 2017-10-17 00:52:57

@msnet Czepiasz się zwyczajowo jak to w telepolis wypada:-/Kątówka to pewnie nie szlifierka, fleksa czy nawet ściernica bo to jest zespół...


Lucas37 | 2017-10-17 00:44:21

Czyli już bez Porsche Design? :(

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet