Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nastolatkowie w USA wysyłają średnio 3339 SMS miesięcznie

Nastolatkowie w USA wysyłają średnio 3339 SMS miesięcznie

Q! 17 Października 2010 21:49

0 0

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Nielsen, amerykańscy nastolatkowie wysyłają ponad 3 tys. wiadomości tekstowych każdego miesiąca.

Według analityków, amerykańscy nastolatkowie w wieku od 13 do 17 lat wysyłają średnio 3339 wiadomości każdego miesiąca. Dziewczynki wysyłają w miesiącu średnio 4050, natomiast chłopcy - "tylko" 2539 wiadomości tekstowych.

nielsen teen sms

Drugą grupą wiekową wysyłającą najwięcej SMS-ów są osoby mające od 18 do 24 lat. Każdego miesiąca wysyłają one średnio 1630 wiadomości tekstowych. Również dla kolejnych grup wiekowych liczba ta systematycznie spada.

Wiadomości tekstowe są powodem, dla którego 43% pytanych nastolatków posiada telefon komórkowy. 22% spośród wszystkich ankietowanych twierdzi, że wysłanie wiadomości jest łatwiejsze i wygodniejsze niż wykonanie połączenia.




nielsen teen sms

W ciągu ostatniego roku połączenia głosowe straciły na znaczeniu kosztem wiadomości oraz korzystania z Internetu. W przypadku tego drugiego, miesięczna liczba przesłanych danych w ciągu ostatniego roku wzrosła z 14 do 62 MB.

nielsen teen sms

Badanie zostało przeprowadzone w II kwartale 2010 roku, a wzięło w nich udział ponad 60 tys. użytkowników telefonów komórkowych. 3 tys. z nich stanowili nastolatkowie.

Źródło tekstu: Nielsen, wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    16. ~fism  2010-10-17 23:48:14  host: 77-254-113-1.adsl.inetia.pl

    @2: w USA już wprowadzają ograniczenia dla pakietów danych...

  • 0

    17.  2010-10-17 23:59:40

    @16 glownie przez uwielbiane tam iphone'y ;) siec AT&T sie nie wyrabia. po za tym nie zapominajmy, ze w takiej w/w AT&T popularne sa plany unlimited wiec mozna slac i slac. nie wiem tylko czy przypadkiem tam do "texts" nie zalicza sie wiadomosci na komunikatorach, gdyz w cenniku AT&T jest np. pozycja z nielimitowanymi smsami (texts) i wiadomosciami na komunikatorze (IM) i oba sa w tej samej cenie za sztuke.

  • 0

    18. ~T  2010-10-18 00:10:19  host: dynamic-78-8-47-210.ssp.dialog.net.pl

    Popaprancy wypisujacy bzdury w stylu 1000 sms dziennie-nauczcie sie matematyki. Zaladajac ze wstajecie o 6 i spac o 22 to jest 16 godz, wiec wychodzi ok. 1 sms na minute NON STOP! Ściema!

  • 0

    19.  2010-10-18 00:13:50

    Chyba że tak, bo nawet licząc 20s na SMS, to wychodzi ponad 1000 minut - to już prawie 20 godzin - czyli nieledwie jeden dzień w miesiącu (a licząc czas na sen nawet więcej) tylko i wyłącznie na pisanie esów. Niemożliwe.

  • 0

    21. ~darek  2010-10-18 00:20:01  host: chello089075183200.chello.pl

    Na mózg bym musiał upaść żeby wysłać więcej niż 100 (słownie: sto) miesięcznie. Może bym się wyrobił z np 1000 sztuk na zasadzie - SMS z życzeniami na Boże Narodzenie, piszę dużo polskich znaków z ąęćśńźż. Każdy wysłany SMS liczy się więc za 3 - 4 sztuki. I wysyłam wszystkim jak leci - w menu wybieram wyślij do wszystkich. Obecnie wysyłam max. 10 - 15 miesięcznie. I SMS dla mnie ma sens żeby przekazać jakąś nieulotną informację, adres, telefon, numer konta itd. Lub jak mam o coś kogoś zapytać albo przekazać info, a nie chce mi się z tym kimś gadać. Ale jak widzę dziewczyny co idą po pasach na jezdni i nie patrzą na rozpędzone samochody tylko wbijaja gały w komóreczkę i tipsami klepią SMSy to się nie dziwię jak tu tyle wysłać. A za niedługo to ewolucja człowieka zabierze mu struny głosowe i dołoży po 15 sztyk palcy do każdej dłoni żeby wynik był 15000 SMSów miesięcznie. A telefony nie będą mieć głośników i mikrofonów tylko klawisze i wyświetlacze.

  • 0

    22. ~T  2010-10-18 00:20:31  host: dynamic-78-8-47-210.ssp.dialog.net.pl

    Tfu. Pomerrdaly mi sie miesiace z dniami. To ja do szkoly.

  • 0

    23.  2010-10-18 00:29:13

    zaraz zaraz. w tej wiadomosci jest duuuuuzy blad "According to the company’s analysis of monthly cell phones bills of more than 60,000 mobile subscribers from April to June and a companion survey of teens, they’re sending or receiving 3,339 texts a month." to mi sie udalo przeczytac jako zrodlo. ktos zapomnial, ze w USA placi sie za wyslana jak i odebrana wiadomosc. malo tego moim zdaniem sa tu policzone rowniez wiadomosci z komunikatorow w telefonach. AT&T ma nawet w swoim FAQ cos takiego "Q. What is the pricing for Text Messaging? A. All AT&T customers with Text Messaging-capable phones are pre-activated to send and receive messages at $0.20 per message with no monthly charge. Or, you can save money and sign up for a Text Messaging package." oraz "Q.What is the cost for sending and receiving Instant Messages? A. You are charged $0.20 for each message you send and receive. For a better value, sign-up for a data package." co utwierdza mnie w przekonaniu, ze jako amerykanskie texts uwaza sie rowniez wiadomosci na IM

  • 0

    24. ~z  2010-10-18 00:41:19  host: 77-253-193-112.adsl.inetia.pl

    @10 - niekoniecznie. Sporą część mogą stanowić jakieś debilne łańcuszki, przeklejane życzenia, jakieś dłuższe teksty też ctrl+v (jakby e-mail nie można było użyć...) itd. Ilość mnie szkojue, zwłaszcza, że o ile się nie myl SMSy ni były jakoś bardzo popularne w USA kilka lat temu? Jakoś mi się wydaje, że w porównywaniu do Europy, poza innym sposobem rozliczania (płacenia za odbieranie), podnoszono małą popularność SMS. No, chyba, że mi się pomieszało.

  • 0

    25. ~z  2010-10-18 00:43:07  host: 77-253-193-112.adsl.inetia.pl

    @23 - bardzo słuszna uwaga, jutro może poszukam źródła statystyk. Jeżeli brane są pod uwagę tez komunikatory, to i nasze GG pokręciłoby statystykę...

  • 0

    26. ~z  2010-10-18 00:48:04  host: 77-253-193-112.adsl.inetia.pl

    Lipa, na blogu Nielsen nie ma definicji co jest uznane za 'text'. Równie dobrze można by pod to podciągnąć i Twittera, no bo skoro _być_może_ moga to być komunikatory, to czemu nie T? Eh, ja wolę założyć, że to są same SMS - świat jest wtedy prostszy :-).

  • 0

    27.  2010-10-18 00:54:02

    @26 pewne natomiast jest, ze te 3339 smsow to smsy wyslane i odebrane ;)

  • 0

    28. ~d@rek  2010-10-18 08:09:03  host: 62-121-112-125.home.aster.pl

    psychoza w usa panuje

  • 0

    29.  2010-10-18 08:34:59

    I niech mnie ktoś spróbuje przekonać, ze to nie jet jednak mocno potenetegowany naród!! Rozumiem, ze jednostki w każdej nacji są chore... Ale to niestety jest powszechna choroba - jak i wiele innych.

  • 0

    30. ~Wiktor Czarnecki II  2010-10-18 09:14:03  host: bvb141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam pleja i doladowuje za 30 zl miesiecznie i mam 1000 darmowych smsow. Staram sie wyrabiac w tej normie ale czasem mi brakuje. Na swoim przykładzie moge pokazac jak wykorzystuje smsy, 1. mam dziewczyne i jak jestem w pracy czy ona ma zajecia na studiach to piszemy smsy bo z dzwonieniem raczej wtedy nie ma szans, wiec posylamy sobie srednio chociazby 20 smsow dziennie czasem mniej czasem wiecej, 2. czasem jak sie nudze pisze tego samego smsa do wielu moich znajomych tpu: "co u Ciebie słychac? Jak mija czas? itp itd", albo jak jest weekend tez pisze masowke typu "czy idziemy na browar, jakas impreza itp". Człowiek jest taki że jak ma cos darmo musi to wykorzystac bo głupio by sie zmarnowało i jak mam 1000 smsow to wykorzystuje, gdybym mial 2000 pewnie tez bym wykorzystal. w pleju tez jest fajnie pod tym wzgledem ze smsy sie sumuja i jak wykorzystam tylko np 700 smsow to kolejne 300 przechodza na nastepny miesiac, tylko trzeba doladowywac regularnie. Tak na marginesie ciekawi mnie ile oni placa w USA za smsy? czy maja darmo? Tez mi sie wydaje gdyby nie te sztuczne limity i tez by bylo u nas za darmo smsy to człowiek by nie myslal o tym ze musi wykorzystac pakiet i nawet mniej by pisal. Niewiem czy sie zgadzacie ale tak sobie mysle ;-). Pozdro

  • 0

    31.  2010-10-18 09:33:55

    ~Wiktor Czarnecki II - no to ja jakiś nienormalny jestem... bo nie analizuję tego tak jak Ty ;-)

  • 0

    32. ~n  2010-10-18 10:15:32  host: bzh136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zaraz będziecie się dziwić, że zarabiają 5x więcej, mają tańsze paliwo i pokonują autem większe odległości. Dodam, że takie wyniki są pochodną dobrze komunikującego się społeczeństwa. W Ugandzie czy Białorusi pewnie 100 smsów przerasta możliwości finansowe itp.

  • 0

    33. ~  2010-10-18 10:31:35  host: 212-106-24-175.adsl.inetia.pl

    @32 Dobrze gadasz. Spoleczenstwo informacyjne. Tylko u nas malo kto wie co to jest. Jednak dziwi mnie statystyka, ze wygodniej cos napisac, niz powiedziec. Z takich dzieci wyrosna chyba same niedojdy, ktore boja sie odezwac; beda sie komunikowac tylko przez SMS; szef z pracownikami tez.

  • 0

    34. ~hrabina  2010-10-18 16:51:22  host: fw1.k2.pl

    Panie i Panowie - to dane kwartalna a nie miesieczne. Wystarczy powiększyć wykresy!

  • 0

    35.  2010-10-19 01:35:17

    @34 poszukaj danych zrodlowych po angielsku (podpowiadam, ze sam je tu w komentarzach zamiescilem), a zobaczysz, ze chodzi o srednia miesieczna z kwartalu. i chodzi o wiadomosci wyslane i odebrane.

  • 0

    36.  2010-10-19 20:30:05

    ~n - wiesz... ja jestem pewien, ze gdybym nawet 100 tysięcy miesięcznie zarabiał, nie wysyłałbym więcej esemesów niż teraz - maksymalnie 10 miesięcznie - i to najczęściej wizytówki z książki kontaktów, oraz nie dzwoniłbym więcej niż teraz - do 10 godzin z powodzeniem mi wystarcza... Owszem, można powiedzieć, zę żeby zarobić 100 tysięcy 10 godzin gadania nie wyeradzy... No ale gdybać nie będę.

Dodaj swoją opinię