Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nastolatkowie oglądają Youtube codziennie przez kilka godzin

Nastolatkowie oglądają Youtube codziennie przez kilka godzin

LuiN 22 Stycznia 2016 12:21

9 3

Pierwsze pokolenie które dorastało razem z Internetem ma już ponad trzydzieści lat. Internet zmienia się, wraz z nim nawyki każdego nowego pokolenia. Jedną z najważniejszych zmian jest ogromna ilość wideo w sieci.

Obecnie szacuje się, że każdej minuty, do serwisu Youtube trafia trzysta godzin wideo. Według badań przeprowadzonych w roku 2011, do serwisu każdej minuty dodawano około trzydziestu godzin plików wideo - to dziesięciokrotny wzrost w ciągu pięciu lat.

W ciągu tych czterech lat zmienił się również sposób korzystania z Youtube'a. Obecnie, dwadzieścia procent nastolatków (w wieku 16-19 lat) twierdzi, że spędza na oglądaniu wideo w tym serwisie ponad trzy godziny dziennie, w roku 2011 odsetek wynosił zaledwie siedem procent.




Pierwsze pokolenie Internetu, nazwane "digital natives" spędza swój wolny czas w inny sposób. Zaledwie dziewięć procent dzisiejszych 30-34-latków przyznało że korzysta z YouTube'a przynajmniej trzy godziny dziennie. Dzisiejszych nastolatków często opisuje się jako "streaming natives" - to uzasadnione: czterdzieści sześć procent z nich spędza na Youtube ponad godzinę dziennie.

Nastolatkowie oglądają wideo na różnych platformach, pięćdziesiąt procent czasu przeznaczonego przez nich na oglądanie wideo przypada na urządzenia przenośne - to znacząco więcej niż w przypadku innych grup wiekowych. Na same smartfony przypada aż dwadzieścia osiem procent ogólnego czasu czasu oglądania wideo.

"Streaming natives" to jedyna grupa wiekowa spędzająca swój czas przed smartfonem częściej niż przed jakimkolwiek innym urządzeniem. Co ciekawe, szesnaście procent współczesnych nastolatków korzysta ze streamingu muzyki więcej niż trzy godziny dziennie, to więcej niż każda inna grupa wiekowa.

Źródło tekstu: Ericsson     

w sumie: 34
  • 5

    15.  2016-01-22 14:36:27

    @13. LuiN: Ja coraz częściej myślę o powrocie do gramofonu czy magnetofonu kasetowego. Parę płyt winylowych mam jeszcze z dawnych czasów, ale żal pudła kaset chromowych które z 10 lat temu wyrzuciłem podczas przeprowadzki precz na śmietnik. Mimo pozornego ułatwienia w postaci internetu czy ogromnych dysków na które można zgrać całą swoją kolekcję, frajda słuchania muzyki z dobrego gramofonu czy magnetofonu - mimo wszelakich wad dźwięku, a może właśnie dlatego - ma swój urok i duszę. Kręcąca się płyta winylowa, czy szpulki w kasecie, podświetlane wskaźniki, kołysanie i drżenie dźwięku, zgnieciona taśma, porysowana płyta... Cała ta współczesna doskonałość i idealność chyba zaczyna wychodzić bokiem i się po prostu nudzić.

  • 1

    16. ~tata  2016-01-22 14:37:30  host: 088156132079.dynamic-ww-4.vectranet.pl

    Po skonczeniu gimnazjum robia to z nudow zyjac z zasilkow lub na garnuszku rodzicow.

  • 0

    17.  2016-01-22 14:43:43

    15, SimplusowieU - z winylami mam to samo. Gdyby nie totalny brak miejsca na gramofon, to dawno już by stał. I nie mówię tutaj o jakimś tam DJ-owaniu etc. Ostatnio słuchając baaardzo starego albumu na Tidalu w pewnym momencie miałem odruch, że trzeba odwrócić kasetę ;-)

  • 1

    18.  2016-01-22 15:13:45

    @luin - niby można tylko po co? Impreza (rozumiem, że o posiadówę chodzi) to impreza, czyli bawić sie inaczej niz zwykle a nie gapic sie na teledyski i potem.... Rozmowy sie nie kleja. No chyba, ze jestem starej daty....

  • 0

    19.  2016-01-22 15:18:58

    @18, playonline - ekran to tylko dodatek w tym wszystkim. Spokojnie :) Ale lepsze teledyski niż przerywany reklamami kanał muzyczny. Próbowałem przekonać do bezobsługowego Vevo - przegrałem.

  • 0

    20.  2016-01-22 16:10:11

    Ja zaczynałem od Internetu po EDGE claas 6, z 0,5GB limitu. To był mój początek. Teraz 0,5GB wcięłoby w chwilę ogladanie YT.

  • 1

    21. ~czasysięzmieniają  2016-01-22 16:13:58  host: aeop26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Luin, ja się za młodych czasów zawsze na imprezie parowałem z jakąś koleżanką a nie telewizorem :)))

  • 2

    22. ~a_lex  2016-01-22 16:21:30  host: 91.222.58.84

    "YouTube jest najpopularniejszym serwisem do streamowania muzyki" - kurcze, czy tylko ja tak mam, że dla mnie muzyka z YT brzmi źle, jakoś tak płasko? Szkoda mi czasu na tę muzykę. W jakiej ona jest jakości?

  • 0

    23. ~Luku  2016-01-22 16:47:57  host: aaze204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja w ogole nie ogladam Yt, a komputer raz na tydzien wlaczam, jakos zyje i jest mi dobrze z tym

  • 3

    24. ~mila  2016-01-22 17:28:45  host: public-gprs517585.centertel.pl

    Świat się kończy... 3 godziny taki łoś siedzi dziennie na YT a jak by mu przyszło kran naprawić to by nie wiedział jak... Rośnie armia analfabetów życiowych

  • 3

    25.  2016-01-22 17:33:49

    Szacuje się, że każdej minuty, do serwisu Youtube trafia trzysta godzin PIERDÓŁ ... od tej strony żałuję, że tak rozwinęła się technika cyfrowa.

  • 0

    26. ~a_lex  2016-01-22 18:20:36  host: n20-04-04.opera-mini.net

    #24 - akurat przy naprawianiu kranu YT się sprawdza doskonale. Sam szukałem i znalazłem tam przydatne filmiki jak wymienić ekran w tablecie itp. Myślę, że pod tym względem różne serwisy i fachowcy przeklinają YT :)
    Natomiast do słuchania muzyki to się w ogóle nie nadaje.

  • 0

    27.  2016-01-22 18:23:39

    To już nie ludzie, a zombie podłączone to YouTube, cały dzień na Facebooku komputer+telefon (czyli w ogóle się nie wylogowują). No bo jakby mogli nie zobaczyć idiotycznego nic nie wnoszącego w ich życie zdjęcia kolegi/koleżanki ? Idiotycznej miny, wierszyka, kotka, bluzeczki, setnego zdjęcia z imprezy ? Faceci dla jasności nie są lepsi, niestety będzie 2-3% inteligentnych, 10-15% w miarę normalnych i reszta zombie nadająca się do pracy w Macu. To, że ktoś potrafi ściągnąć film, album, zainstalować grę, bawić się smartfonem nie znaczy, że wie cokolwiek o technologiach, programowaniu itd. Coś na zasadzie - lubię grać...pójdę na informatykę xD

  • 0

    28.  2016-01-22 20:33:48

    Co wy tu pierdzielicie ludziska? Oni nie robią nic innego niż wy żeście robili za młodu. Zmienił się tylko nośnik. Zamiast telewizora, kasety vhs, czy gazetki "bravo" jest taki youtube. YT to fajna sprawa. Mnóstwo ciekawych poradników, recenzji produktów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, muzyki, filmów etc.... Oczywiście jest też mnóstwo syfu, ale dla chcącego nic trudnego. Wolę tego YT niż spamerską telewizje z reklamami leków co 15 minut. Nawet jakość jest lepsza niż w TV.

  • 0

    29. ~  2016-01-22 22:19:42  host: 77-254-33-123.adsl.inetia.pl

    @pacman Produkcja manekinow trwa w najlepsze. Cel bliski.

  • -1

    30. ~~  2016-01-22 23:13:36  host: aeaz165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja nie wchodze na YT, bo nie ma tam nic wartościowego, oprócz pseudo jutuberów, którzy nie uczą i nie wnoszą do mojego życia nic.

  • 1

    31.  2016-01-23 01:08:30

    @30 No to jesteś doopa wołowa. Mnóstwo filmów, koncertów i poradników. Tylko trzeba umieć szukać.

  • 1

    32. ~  2016-01-23 09:50:50  host: user-94-254-129-63.play-internet.pl

    Ja zaczynałem od internetu komutowanego z TP na modemie telefonicznym i prędkości max 56kb/s. To było chyba jakoś w latach 90-tych. Internet był wolny i nie było mowy o jakiś większych zastosowaniach. Dziś jest już szybki internet ale jakoś nie ma na to wszystko czasu. Youtube od czasu do czasu można obejrzeć, przeraża mnie tylko to, że Youtube stał się areną prywatnych walk, docinków i wulgarnych wyzwisk, i nikt z tym nic nie robi.

  • 1

    33. ~cedrus  2016-01-23 23:30:50  host: 178235052205.warszawa.vectranet.pl

    Biedne te dzieciaki, i nawet nie wiedzą że są takie biedne... Żyjemy w trudnych czasach ale jak widać dorastaliśmy (pokolenie 30-40) jednak w trochę lepszych...mimo że podobno komuna była.

  • 0

    34. ~Z1  2016-01-24 00:14:58  host: host-89-229-73-211.szczecin.mm.pl

    Jak nastolatkowie dorosną to zmieni się ich podejście do życia NIE SAMY INTERNETEM CZŁOWIEK ŻYJE ! / ja swój pierwszy komputer/laptop kupiłem w wieku 21 lat /był to rok 2008 ( wcześniej miałem tylko tableta 7 calowego ) , ale nie siedziałem po kilka godzin na youtube . Internet jest również źródłem wiedzy i niezależnych informacji jakich się NIE ZOBACZY w TV !

Dodaj swoją opinię