Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Następna obniżka MTR-ów dopiero w lipcu

Następna obniżka MTR-ów dopiero w lipcu

WitekT 29 Października 2009 14:25

0 0

UKE przewiduje w lipcu 2010 roku kolejną obniżkę stawek MTR. Do końca roku ma być znana jej skala - pisze Polska Agencja Prasowa.

W listopadzie 2008 roku UKE planował, że kolejna obniżka nastąpi od 1. stycznia 2010 roku, do poziomu 15,09 groszy, a potem kolejno co pół roku do 1. lipca 2013 roku, kiedy to stawka MTR miała osiągnąć poziom 11 groszy netto. Aktualnie obowiązująca stawka to 16,77 grosza. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Na początku lipca prezes UKE Anna Streżyńska mówiła, że ze względu na huśtawkę walutową stawka MTR będzie być może określana w euro, a samej obniżki prawie na pewno nie należy oczekiwać w ciągu kolejnego roku. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Od dawna zapowiadaliśmy, że najwcześniejsza możliwa obniżka MTR-ów może nastąpić w lipcu przyszłego roku. Normalnie robiliśmy to dwa razy w roku, ale ostatnio ze względu na sytuację ekonomiczną odstąpiliśmy od planów obniżki MTR-ów w styczniu 2010 roku - powiedziała PAP Streżyńska.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 52
  • 0

    33.  2009-10-29 22:45:21

    @13 2002 rok - era moja - abonament 36zl za 10 minut, 5 smsow, minuta 2,14zl w szczycie, 79gr po za szczytem. az tak tragicznie jak na uslugi, ktore w koncu po 6 latach istnienia zaczely sie popularyzowac wsrod srednio zamoznych osob? w tamtych czasach komorka to mimo wszystko byl luksus.

  • 0

    34. ~Rozśmieszony  2009-10-29 22:49:25  host: ip-89-174-122-47.multimo.pl

    @31 Drogi Witku, przeczytaj jeszcze raz mój post na tym temacie, a konkretnie ten z numerem 30. Naprawdę nie ma sensu żebys próbował mnie zdyskredytować. Jako dziennikarz względnie autor artykułow powinieneś być przygotowany na krytykę treści które firmujesz swoim imieniem.

  • 0

    35. ~  2009-10-29 22:51:46  host: v05-05.opera-mini.net

    do 28, witkat lub kogokolwiek kto sie na tym zna: jak juz piszecie ile mniej wiecej nadajnik moze miec zasięg. i z tego co 28 napisał:umts/hdspa ma zasięg 1km, gsm900MHz 18 do 20km to jaki zasięg moze miec umts/hdspa/hdspa+ 900MHz a jaki zasięg moze miec nadajnik CDMA 850,450 i 420MHz? bardzo prosze o odpowiedz w tej prawie jesli ktos wie. z gory dziękuje

  • 0

    36.  2009-10-29 22:52:36

    Rozśmieszony: ależ oczywiście, że jestem na to przygotowany, czego dowodem jest niniejsza dyskusja. Ale w momencie, kiedy usilnie starasz się uniknąć odpowiedzi na moje proste pytanie, rozmowa taka staje się bezsensowna. Nie ja próbuję Ciebie zdyskredytować, takim uporczywym nieodpowiadaniem na pytanie dyskredytujesz, niestety, siebie sam...

  • 0

    37.  2009-10-29 22:57:51

    Efektywny zasięg stacji zależy nie tylko od częstotliwości, ale - co ważniejsze - od technologii. W GSM i podziale czasowym zasięg jest - teoretycznie - określony. Jeżeli chodzi o podział częstotliwościowy (CDMA/WCMDA), to zasięg jest także zależny od ilości obsługiwanych terminali przez stację bazową. Im więcej, tym efektywny zasięg będzie mniejszy.

  • 0

    38. ~michaelckt  2009-10-29 22:58:11  host: 188.33.64.105

    Thonka ok masz rację czynniku kosztów stacji z roku 1997 nie znam , technologia była wtedy nowa ,i teoretycznie masz rację , lecz zauważ że budowa sieci 3G jest znacznie droga , pokrycie 1 miasta nadajnikiem 900 jest prostsze i łatwiejsze niż sieci WCDMA , Zasięg sieci przez lata 1996 do 2000 pozostawał wiele do życzenia , dotowanie telefonów było znacznie mniejsze niż teraz np 1999 r. Nokia 3210 kosztowała przy abonamencie około 50 pln 400 netto , koszt aktywacji zrednio 60 pln , platna poczta głosowa, calkowity brak usług onizajacych koszt rozmów ( darnowy numer, pakiety), Uwazam że Play powien miec możliwośc wejscia na rynek , Jesli miałby taka samą asymetrie co W3 taki projekt nie mialy by szanse bytu i dalej miellisbysmy stawke okolo 60 gr na minucie , Zreszta Play zaproponował MTR 0 PLN i co , zadem operator nie podjoł tematu , ciekawe czemu :)

  • 0

    39. ~Rozśmieszony  2009-10-29 22:59:09  host: ip-89-174-122-47.multimo.pl

    @36. Drogi Witku, zróbmy tak: To jest link do tematu z naszą rozmową, zadałem sobie trud i znalazłem go specjalnie dla ciebie: http://telepolis.pl/news.php?id=16263 Jeżeli prześledzisz naszą rozmowę i znajdziesz w niej fragment w którym, poza cytowaniem, wdaję się w dyskusję z toba badź innym użytkownikiem na temat EBIDTA to publicznie przyznam że nie mam racji, jesli zaś nie znajdziesz tego fragmentu to onaj uznamy że usiłując wciągnąć mnie w dyskusję na temat którego nie poruszałem usiłujesz zdyskredytować mnie jako krytyka twojego indyferentnego stosunku do operatorów.

  • 0

    40. ~WitekT  2009-10-29 23:00:24  host: 188.33.64.105

    zgadza sie przedział czasowy wynosi dla GSM900 35km ale w praktyce nie osiagalny ,chyba ze mówimy o antenie skierowanej na morze pzdr:)

  • 0

    41.  2009-10-29 23:01:13

    @32 ja nie neguje ich dochodow z tytulu FTR, pisze tylko, ze z pewnosiac wydali o wiele wiecej niz aktualnie wydaje P4, bo dawniej technologie te byly o wiele drozsze, a same slupy wymagaly doczepiania kolejnych anten, bo urzadzenia 'wszystko w jednym' nie byly tak popularne jak dzis, gdy np. ericsson oferuje anteny z gsm/edge/umts/hsdpa/lte w jednym urzadzeniu. oczywiscie ceny sa odpowiednie, ale jak ktos nie ma sieci, a chce miec lte to taniej go wyjdzie kupic takie all in one, niz bawic sie w osobne anteny, okablowanie i serwis...

  • 0

    42. ~michaelckt  2009-10-29 23:04:50  host: 188.33.64.105

    35- zasada jest prosta im nizsza czestotliwosc tym wiekszy zasieg , np nmt 450 mhz mozna było odbierac przy silnym sprzecie do 50 km ale wtedy już tak szumiło ze czasem nic nie było slychac , sprawdzone na mazurach w 1996 r. z nokia 450

  • 0

    43.  2009-10-29 23:10:38

    Rozśmieszony: tak, masz rację, w tamtym wątku było to pytanie do innego dyskutanta. Nie rozumiem jednak czemu uważasz to za próbę zdyskredytowania? Zupełnie źle odczytujesz moje intencje, chyba nie pierwszy raz. Dla mnie jest żadnym problemem przyznaniem się do faktycznego błędu - i w tym momencie to robię. Teraz - w zupełbym oderwaniu od dotychczasowych, wszystkich wątków naszej dyskusji - chciałbym Ciebie zapytać, czy niezacytowanie fragmentu o pozycji Polkomtela na tle konkurencji (które nie są faktami w tym momencie weryfikowalnymi, do momentu publikacji wyników wszystkich operatorów), w jakikolwiek sposób zmienia fakt, że Polkomtel będzie miał w tym roku niższą EBIDTĘ w związku z wahaniami walut?

  • 0

    44. ~  2009-10-29 23:17:08  host: v05-05.opera-mini.net

    Do WitkaT i 42 i tych co sie znaja na tym: zapytam wprost. wiem ze w mojej miejscowości (okolo 90-100 tys mieszkańców) aero2 postawi tylko 1 nadajnik 900MHz oddalony ode mnie o okolo 5-7km. czy bedzie szansa ze internet dotrze do mnie wiedząc ze na darmowy net aero2 przeznaczy tylko do 20 mocy nadajnika (czy jakos tak) i prędkość netu przytną do 512 kilo? czy nie ma żadnych szans ze net do mnie dotrze? prosze o odpowiedz w tej sprawie. pozdr.

  • 0

    45.  2009-10-29 23:19:00

    44: łojezu, na to pytanie naprawdę nie da się odpowiedzieć tak wprost... Powinno dojść, ale wcale nie musi. :-)

  • 0

    46. ~Rozśmieszony  2009-10-29 23:20:23  host: ip-89-174-122-47.multimo.pl

    Uważam że próbujesz mnie zdyskredytować z prostej przyczyny, usiłujesz mnie wciągnąć w dyskusję z żaden sposób nie związaną ani z tematem o polkomtelu ani tym bardziej z tym tematem. Szczerze mówiąc nie myślałem o tym ani wtedy anie teraz, bo w odróżnieniu od większości wypowiadających się nie zajmuję się zawodowo ani ekonomią, ani telekomunikacją. Jeśli napisałbyś artykuł o tym że sytuacja na rynku walut uderza np w pkn orlen a ja, dysponując materiałem źródłowym dostrzegłbym jakąs nieprawidłowość to rownież bym ci to wtyknął, jednocześnie nie wdając się w dyskusję o wpływie kursu dolara i niepokojów społecznych w nigerii na koszt końcowy zakupu barłyki ropy przez pkn orlen :) Jeżeli sprawi ci to przyjemność to mogę napisać cokolwiek na temat EBIDTy ale zakładam, że podobnie jak ja, lubisz jak ktoś wypowiada się na temat w sposób rzetelny:)

  • 0

    47. ~Rozśmieszony  2009-10-29 23:25:06  host: ip-89-174-122-47.multimo.pl

    @44 - to będzie mój pierwszy post na temat techniczny. Nie wiem czy jest sens martwić się czy dotrze sygnał skoro to tylko jeden nadajnik. Nie znam się na tym ale mam wrażenie że to będzie tak jak w przypadku stada ptaków obsiadających jedno drzewo - dla każdego kolejnego będzie coraz mniej miejsca:) Przepraszam za ta dygresję, od spraw technicznych w sensie stricte są tu inni:)

  • 0

    48.  2009-10-29 23:25:34

    Rozśmieszony: po pierwsze - ja nikogo nie próbuję nigdy zdyskredytować, a tym bardziej Ciebie. Po drugie - temat jest stricte związany z Polkomtelem, przecież rozmawiamy o jego wynikach finansowych! Po trzecie - to nie jest ważne czy mówimy o EBIDTA, przychodach, czy o innych, zupełnie abstrakcyjnych wielkościach. To jest stricte logiczne pytanie, o fakty. Więc je powtórzę - czy fakt, że nie napisałem, że prezes Bauc powiedział, że konkurencji EBIDTA też spadnie, zmienia w czymkolwiek FAKT (w jakimkolwiek stopniu), że EBIDTA Polkomtela w 2009 roku będzie mniejsza niż w 2008 roku? Czy zacytowanie dodatkowego fragmentu, o który się spieramy, zmieni w jakimkolwiek stopniu procentową różnicę między tegoroczną, a zeszłoroczną EBIDTĄ?

  • 0

    49. ~Rozśmieszony  2009-10-29 23:32:39  host: ip-89-174-122-47.multimo.pl

    Jako odpowiedź pozwolę sobie zacytować....siebie: "Mnie chodzi tylko o sposób w jaki wiadomość została tu przedstawiona a nie czego dotyczyła" Naprawdę, nie jestem w stanie dodać niczego poza to co napisałem na tamtym temaci i co podtrzymuję tutaj.

  • 0

    50.  2009-10-29 23:37:19

    Rozśmieszony: wiadomość została przedstawiona rzetelnie, zostały podane suche fakty, w żaden sposób nie zniekształcone. Jak odpowiesz sobie na moje pytanie, to zrozumiesz o czym mówię. Ostatnio, jak pisałem o Orange i wypowiedzi Wituckiego, to też nie pisałem, że poszło im źle, ale innym też - podałem fakty, które dotyczą tego operatora i nic więcej. To by było na tyle...

  • 0

    51. ~michaelckt  2009-10-30 08:12:12  host: 188.33.118.233

    44- Zgadzam się może ale nie musi , zreszta zalezy od zbyt wielu czynników, jednak byłbym dobrej mysli pzdr

  • 0

    52. ~  2009-11-01 03:54:39  host: f142-120.opera-mini.net

    @Rozśmieszony (czy jak Ci tam) - przestań już w końcu trollować na tym forum! Nie podoba Ci się tu? Uważasz, że jesteś dyskryminowany? To idź na inne forum jakich wiele, a nie zaśmiecasz niepotrzebnymi i wqrwiającymi wpisami!

Dodaj swoją opinię