Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Następca Samsunga Galaxy Spica?

Następca Samsunga Galaxy Spica?

LuiN 12 Maja 2010 17:16

0 0

Samsung I5801 to najprawdopodobniej następca popularnego Samsunga I5700 Galaxy Spica. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Google Android 2.1, ma odświeżony design i inny ekran.

Rozdzielczość ekranu Samsunga I5800/I5801 wciąż pozostaje zagadką. Na filmie, który trafił do sieci rozdzielczość nowego ekranu wydaje się być niższa niż 320 x 480 pikseli w I5700. Możliwe, że ekran będzie miał rozdzielczość WQVGA - 240 x 400 pikseli. Ekran ma przy okazji lepsze kolory niż te w Galaxy Spica - możliwe, że został wykonany w technologii AMOLED.

Metalowa ramka wokół ekranu i zmieniony profil urządzenia wyglądają ciekawie. Dotychczasowy natłok przycisków na przednim panelu zastąpiły dwa dotykowe przyciski - menu i powrotu. Zabrakło chociażby czerwonej i zielonej słuchawki.

W telefonie znalazł się moduł WiFi, Bluetooth (możliwe, że 3.0), mamy aparat 3 Mpix, nagrywanie filmów QVGA, GPS, gniazdo JACK 3,5 mm i gniazdo microSDHC. Po starcie systemu dostępnych jest około 300 MB pamięci wewnętrznej - więcej niż w poprzedniku.




Samsung nie przestawił jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat nowego telefonu.



Źródło tekstu: unwiredview     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~lasto  2010-05-12 17:26:46  host: 212-106-30-242.adsl.inetia.pl

    Mi ekran wydaje się gorszy. Gołym okiem widać na wyświetlaczu szumy. W dodatku czcionka jest tak jakby rozmazana.

  • 0

    2. ~  2010-05-12 17:46:08  host: t18-06.opera-mini.net

    Wystarczy do Samsunga Wave dać Androida 2.1 lub jeszcze nowszego 2.2 i mamy idealny telefon. rcicho

  • 0

    3. ~  2010-05-12 17:51:24  host: t18-06.opera-mini.net

    Nie wierze tez ze rozdzielczosc ekranu nastepcy Spicy bedzie nizsza. Zaden uzytkownik i5700 nie wymienilby swojego telefonu na cos takiego. rcicho

  • 0

    4.  2010-05-12 18:07:54

    Wszystko zależy co kto potrzebuje. Jedno jest pewne, że samsug nie zasypia gruszek w popiele i jedzie ostro do przodu. A gdzie jest Nokia? Dogorywa. A kiedyś to był taki dobry producent. Jak sobie przypomnę moją 5110 to mi się łezka w oku kręci :-)

  • 0

    5.  2010-05-12 18:15:45

    mi się ten samsung akurat podoba.

  • 0

    6.  2010-05-12 18:24:24

    3, rcicho - według mnie o wszystkim zadecyduje cena. Jeśli w promocjach będzie taka sama jak Samsunga Spica lub nieco niższa, operatorzy bez trudu znajdą chętnych. Zastanawia mnie tylko gdzie się podziały Xperie mini - najbardziej intrygujące telefony z Androidem. Producent wyczarował niesamowicie ergonomiczny interfejs specjalnie dla ich maleńkich ekranów - mimo gabarytów wszystko działa miodnie.

  • 0

    7. ~  2010-05-12 18:32:05  host: t18-06.opera-mini.net

    Bardzo mozliwe ze to kolejny telefon Samsunga z Androidem na pokładzie ale nie nastepca i5700 tylko calkiem nowy model. rcicho

  • 0

    8. ~  2010-05-12 18:59:50  host: dynamic-78-8-119-96.ssp.dialog.net.pl

    Pewnie ekran poprawią w kolejnej wersji, aby wypuszczając następcę następcy więcej zarobić ;-)

  • 0

    9. ~T  2010-05-12 19:56:08  host: dynamic-78-8-52-197.ssp.dialog.net.pl

    I znowu "genialne" rozwiązanie w postaci gniazda USB na gornej krawędzi!!!

  • 0

    10. ~  2010-05-12 22:51:18  host: t09-11.opera-mini.net

    Czyli powtarza się historia z przypadku i7500 i i5700, czyli użytownicy Galaxy do dziś nie doczekali się aktualizacji do nowszej wersji, w przypadku Spice będzie to samo, Samsung zajmie się nowym dzieckiem, a o starym zapomni, zostawi swoich użytkowników i da ich na pastwę "profesjonalistów" z różnych forum. /Kwistas

  • 0

    11. ~pablo  2010-05-12 23:10:19  host: 77-255-39-43.adsl.inetia.pl

    buhahaha jak ja widze to jest kolejny samsung ktory jest nastepca galaxy spica.Proponuje portalom telefoniczym skocznyc te tcze gadanie bo nastepcy nie bedzie.To tak jak by czekac na nastepce avili kazdy telefon jest inny.Mam spice i jestem zadowolony

  • 0

    12. ~pablo  2010-05-12 23:11:10  host: 77-255-39-43.adsl.inetia.pl

    o co chodzi mi tam gniazdo usb na gornej krawendzi nie przeszkadza to bardzo dobre rozwiazanie

  • 0

    13. ~  2010-05-12 23:56:08  host: public31142.xdsl.centertel.pl

    będzie 240x480

  • 0

    14.  2010-05-13 07:52:58

    to juz jest nudne, by kazdy telefon wygladal jak iphone..

  • 0

    15.  2010-05-13 07:55:28

    T - nie wiem dlaczego Tobie te gniazdo nie pasuje, moim zdaniem jest chyba w najlepszym miejscu.

  • 0

    16.  2010-05-13 08:41:03

    Lepiej na górze niż po bokach... Góra w ogóle by mi nie przeszkadzała. Nie lubię za to dotykowych przycisków. Wciska się toto kiedy chce :)

  • 0

    17. ~Bogie  2010-05-13 09:36:38  host: ejc110.internetdsl.tpnet.pl

    Zasilanie u góry ma jedną wadę - problem w wykorzystaniu tel jako nawigacji

  • 0

    18.  2010-05-13 11:22:37

    Bogie - wszystko zależy jaki masz uchwyt.

  • 0

    19. ~T  2010-05-14 20:59:27  host: dynamic-78-8-51-142.ssp.dialog.net.pl

    Właśnie-chodzi o navi.

  • 0

    20. ~DASDAS  2010-06-23 08:59:00  host: ast116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Aktualizacja do 2.1 dla Spicy jest już DAWNO!

Dodaj swoją opinię