Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NASK wchodzi na rynek usług telekomunikacyjnych

NASK wchodzi na rynek usług telekomunikacyjnych

LuiN 2 Stycznia 2017 13:38

1 5

Powołana przez instytut badawczy NASK spółka NASK SA będzie świadczyć usługi telekomunikacyjne. W ofercie znajdą się m.in. usługi dostępu do Internetu, telefonii oraz sieci korporacyjnych.

NASK SA planuje skoncentrować się na oferowaniu usług centrum danych, świadczonych w modelu chmurowym oraz na wprowadzaniu innowacyjnych usług telekomunikacyjnych. Zamierza rozwijać wokół nich szereg usług dodatkowych, w pierwszej kolejności z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego.
Spółka NASK SA zainaugurowała działalność 2 stycznia. Jej pracami kieruje dwuosobowy zarząd w składzie: Marek Zaliński i Przemysław Wojtan, dotychczas pracujący w instytucie badawczym NASK. Główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie, a oddziały regionalne działają w Gdańsku, Katowicach, Radomiu, Kielcach i we Wrocławiu.

Źródło tekstu: NASK     

Dodaj do:

Tagi: nask | nask sa

w sumie: 3
 • -1

  1.  2017-01-02 14:34:35

  Nooo rewelacyjny pomysł, szczególnie w tym czasie ;)

 • 0

  2. ~  2017-01-02 15:34:26  host: voip.slican.pl

  A czym różni się (oczywiście oprócz podmiotu) udostępnianie VoIP'a od NASK SA a NASK?
  Przecież usługi od tego "oryginalnego" były wprowadzane jako pierwsze na rynku polskim.
  Pewnie "cash"

 • 0

  3. ~  2017-01-02 15:54:20  host: public-gprs370160.centertel.pl

  Nie głupie byłoby rozwiązanie, gdyby, tak jak na domeny, można było być partnerem i oferować te usługi pod własnym szyldem.

  Ot, taki operator narodowy by powstał ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet