Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NASK realizuje program "e-świętokrzyskie"

NASK realizuje program "e-świętokrzyskie"

WitekT 13 Września 2005 15:00

0 0

12. września w Kielcach podpisana została umowa pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim a Naukową i Akademicką Siecią Komputerową, która rozpoczyna etap budowy sieci dostępu do Internetu drogą radiową w województwie świętokrzyskim.

Projekt realizowany będzie przy wsparciu finansowym z funduszy strukturalnych, w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Przedmiotem projektu e-świętokrzyskie – budowa sieci radiowej jest uruchomienie szerokopasmowej sieci teleinformatycznej umożliwiającej dostęp do Internetu na terenie województwa świętokrzyskiego. Usługa będzie dostępna dla jednostek samorządu terytorialnego i innych instytucji publicznych, edukacyjnych, firm komercyjnych oraz - za pośrednictwem lokalnych dostawców usług - dla indywidualnych odbiorców. Cechą zaproponowanego rozwiązania jest jego dostępność. Projekt będzie realizowany etapowo.
Do sierpnia 2006 roku zostaną zainstalowane anteny bazowe w Kielcach, Końskich, Jędrzejowie, Grzybowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Sandomierzu. Dzięki promieniowi zasięgu jednej stacji bazowej do 30 km, system 6 anten umożliwi pokrycie swym zasięgiem nawet do 64% powierzchni województwa. W zasięgu anten bazowych rozmieszczone zostaną terminale abonenckie, z których sygnał będzie rozprowadzany do końcowych użytkowników za pośrednictwem WiFi, sieci LAN i innych.

Bezpośrednimi rezultatami realizacji tego projektu będzie:
zapewnienie powszechnego, szybkiego i bezpiecznego dostępu do Internetu,
udostępnienie Internetu na terenach słabiej zurbanizowanych,
możliwość budowy sieci korporacyjnych przez instytucje administracyjne, komercyjne i inne,
możliwość taniego dostępu do Internetu dla instytucji publicznych.

Źródło tekstu: NASK     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ja  2005-09-13 21:30:19  host: bjs65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i dzieki takim akcjom regionalnym pomalu rosnie konkurencja dla tepsy :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet