Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NASK realizuje program "e-świętokrzyskie"

NASK realizuje program "e-świętokrzyskie"

WitekT 13 Września 2005 15:00

0 0

12. września w Kielcach podpisana została umowa pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim a Naukową i Akademicką Siecią Komputerową, która rozpoczyna etap budowy sieci dostępu do Internetu drogą radiową w województwie świętokrzyskim.

Projekt realizowany będzie przy wsparciu finansowym z funduszy strukturalnych, w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Przedmiotem projektu e-świętokrzyskie – budowa sieci radiowej jest uruchomienie szerokopasmowej sieci teleinformatycznej umożliwiającej dostęp do Internetu na terenie województwa świętokrzyskiego. Usługa będzie dostępna dla jednostek samorządu terytorialnego i innych instytucji publicznych, edukacyjnych, firm komercyjnych oraz - za pośrednictwem lokalnych dostawców usług - dla indywidualnych odbiorców. Cechą zaproponowanego rozwiązania jest jego dostępność. Projekt będzie realizowany etapowo.
Do sierpnia 2006 roku zostaną zainstalowane anteny bazowe w Kielcach, Końskich, Jędrzejowie, Grzybowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Sandomierzu. Dzięki promieniowi zasięgu jednej stacji bazowej do 30 km, system 6 anten umożliwi pokrycie swym zasięgiem nawet do 64% powierzchni województwa. W zasięgu anten bazowych rozmieszczone zostaną terminale abonenckie, z których sygnał będzie rozprowadzany do końcowych użytkowników za pośrednictwem WiFi, sieci LAN i innych.

Bezpośrednimi rezultatami realizacji tego projektu będzie:
zapewnienie powszechnego, szybkiego i bezpiecznego dostępu do Internetu,
udostępnienie Internetu na terenach słabiej zurbanizowanych,
możliwość budowy sieci korporacyjnych przez instytucje administracyjne, komercyjne i inne,
możliwość taniego dostępu do Internetu dla instytucji publicznych.

Źródło tekstu: NASK     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ja  2005-09-13 21:30:19  host: bjs65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i dzieki takim akcjom regionalnym pomalu rosnie konkurencja dla tepsy :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-82-29-141.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.