Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NASK blokuje przyznanie kanałów

NASK blokuje przyznanie kanałów

WitekT 2 Grudnia 2004 15:46

0 0

Urząd Regulacji Telekomunikacji zapowiadał, że lada dzień rozda zwycięskim operatorom kanały w paśmie 3,6-3,8 GHz, przeznaczonym pod szerokopasmowy radiowy Internet. Nic z tego nie wyjdzie.

Latem regulator ogłosił wyniki trwającego od kilku miesięcy postępowania przetargowego dotyczącego 10 kanałów w paśmie 3,6-3,8 GHz. Przetarg wygrała oferująca najwyższą cenę nikomu nieznana częstochowska firma E-internets, dla której regulator postanowił zarezerwować cztery kanały. Tyle samo miała dostać Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), a pozostałe dwa — Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). NASK, która ostrzyła sobie zęby na cztery kanały, poczuła się wielkim przegranym — zwłaszcza że, jej zdaniem, w przetargu popełniono poważny błąd w ocenie oferty spółki E-internets. Operator zakwestionował wyniki. W odpowiedzi regulator wszczął procedurę unieważnienia przetargu, którą po wymianie korespondencji z uczestnikami zdecydował się umorzyć. Jednak decyzję o umorzeniu kilka dni temu niespodziewanie zakwestionowała NASK.
Rozstrzygnięcie formalnych wątpliwości NASK prawdopodobnie nie potrwa długo, ale to wcale nie musi oznaczać rychłego rozdysponowania 10 kanałów, bo operator prawdopodobnie nie zrezygnuje z dalszej walki. NASK twierdzi, że nie wyczerpała jeszcze ścieżki odwoławczej. Wciąż ma możliwość odwołania się od decyzji regulatora o rezerwacji częstotliwości, kiedy zostanie wydana. Do dyspozycji jest też droga sądowa.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet