Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Naprawa Facebooka to największe wyzwanie dla Zuckerberga na 2018 rok

Naprawa Facebooka to największe wyzwanie dla Zuckerberga na 2018 rok

msnet 5 Stycznia 2018 13:55

4 4

mark zuckerberg

Założyciel Facebooka chce, aby serwis zapewniał lepszą ochronę użytkowników przed agresywnymi treściami, likwidował niechęć pomiędzy mieszkańcami różnych krajów oraz oddał nowe technologie w ręce zwykłych ludzi.

Mark Zuckerberg opublikował na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym zapowiada nad czym będzie pracował w bieżącym roku. Wyzwanie jakie sobie postawił, to naprawa stworzonego przez siebie największego serwisu społecznościowego świata, w którym wraz ze wzrostem liczby aktywnych użytkowników, zwiększa się także liczba problemów. Zuckerberg chce, aby Facebook lepiej chronił użytkowników przed agresywnymi treściami, których coraz więcej pojawia się na łamach serwisu. W planach jest także likwidacja niechęci występującej pomiędzy różnymi nacjami, a także oddanie nowych technologii w ręce zwykłych ludzi. Cele te, jak podkreśla Zuckerberg, były stawiane przed ludźmi tworzącymi Facebooka także w poprzednich latach, jednak rezultaty ich realizacji nie były najlepsze.

Zuckerberg chce także zbliżyć do siebie ekspertów oraz skłonić ich do dyskusji nad tym, co współcześnie znaczą takie dziedziny życia, jak historia, filozofia, rządzenie, media oraz technologie.




Na przykład obecnie jednymi z najważniejszych kwestii związanych z technologią są centralizacja i decentralizacja. Wielu z nas zwróciło się ku nowym technologiom wierząc, że będzie to narzędzie decentralizacji systemu, które odda władzę w ręce każdego z nas. Dzisiaj coraz mniej osób w to wierzy widząc, że technologie raczej skupiają władzę w rękach elit niż ją decentralizują - napisał szef Facebooka, podkreślając jednocześnie, że w 2018 roku serwis musi wprowadzić istotne zmiany, których celem będzie poprawa wielu niedociągnięć serwisu w realizacji misji społecznej, a także przekonanie użytkowników, że czas spędzony na Facebooku nie jest czasem straconym.



Zobacz: Facebook pomoże zadbać o prywatność
Zobacz: Facebook Messenger z rozszerzoną rzeczywistością

Źródło tekstu: Facebook, wirtualnemedia.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: facebook | 2018 | mark zuckerberg

w sumie: 26
  • -1

    7.  2018-01-05 15:08:46

    "podkreślając jednocześnie, że w 2008 roku serwis musi" - jedyneczki zbrakło - 2018 mamy.
    Ja także jestem szczęśliwym nie użytkownikiem facebooka.
    Ciekawostka byłoby usunięcie wszystkich reklam z tego portalu i wprowadzenie np. kont premium jak w @ gdzie nie byłoby reklam. To byłoby coś ale wiadomo - nie opłacalne bo na reklamach więcej się zarobi. Jeśli liczba reklam nie zostanie ograniczona to za jakiś czas ujżymy upadek nawet tak ogromnego giganta. Chyba, że wkroczy na rynek virtualizacji - a le do tego jeszcze chwile musimy zaczekać.

  • 3

    8.  2018-01-05 15:24:56

    Ja bym chciał aby FB nie było tak spolaryzowane ideologicznie. Bo jak na razie walczą z nienawiścią ale tylko z nienawiścią prawicy, nienawistne teksty z lewej strony są jak najbardziej tolerowane.

  • 1

    9.  2018-01-05 15:53:15

    Unifikacja, panie Zuckerberg, ta marzenie ściętej głowy i oby nigdy nie nastąpiła. Nie da się pogodzić dobra ze złem. Sprawy należy nazywać po imieniu i nie zmiękczać w imię poprawności politycznej i fałszywie pojętego szacunku, który zawsze powinien być symetryczny i obejmować obie strony w jednakowym stopniu. Pańskie zapowiedzi odbieram jako jeszcze większą ingerencję w swobody wypowiedzi, szczególnie te, które nie są zgodne z duchem "róbta, co chceta" i innego lewackiego sączenia. Spodziewam się dalszych działań wspierających dyskredytowanie tradycyjnych wartości, ze szczególnym uwzględnieniem chrześcijańskich. Oby pańskie marzenia o "rządzie dusz" pozostały fantasmagorią, bo ich urzeczywistnienie oznaczałoby koniec naszej cywilizacji, a nastanie GENERALNEGO CYBORGA, którego imienia i nazwiska nie trzeba nikomu przedstawiać.

  • 0

    10.  2018-01-05 16:24:52

    @3 Panie Hotelarz ja nie mam i nie chce miec konta na Fb i powiem Ci ze czuje sie dużo bardziej "istniejący" niz te biedactwa non stop wpatrzone w swoje telefony bo moze ktos cos napisał. Nie mam pojęcia co to znaczy "hashtag" i dobrze mi z tym. Mam prawdziwych, realnych znajomych i przyjaciół a kontakt z nimi nie jest uzależniony od dostępności połączenia internetowego. I co najwazniejsze: moje dane, to co pisze czy ogladam nie sa "papka" dla poteznej machiny spuzacej szpiegowaniu czy dopasowywaniu reklam.

  • 0

    11.  2018-01-05 16:31:41

    @lord_kr a ja mam i nie dość, że nie jestem ciągle wpatrzony w ekran to jeszcze mam realnych znajomych tak jak Ty oraz moje dane nie są papką dla potężnej machiny do dopasowywania reklam. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, FB wie o nas tyle ile sami na nim napiszemy. Wystarczy nie publikować w nim swojego życia, nie logować się do innych serwisów przez FB oraz nie używać opcji "lubię to!" a FB będzie wiedziało o mnie tyle samo co o Tobie.

  • 0

    12. ~pabloki  2018-01-05 16:39:22  host: user-188-33-93-44.play-internet.pl

    "likwidował niechęć pomiędzy mieszkańcami różnych krajów" oj jak ładnie ujęta cenzura pod pretekstem mowy nienawiści wobec " przybyszów" ubogacających kulturowo.

  • 0

    14. ~  2018-01-05 17:44:36  host: aaed137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Facebook jest jak Media Markt dla idiotów i tyle w temacie.

  • 0

    15. ~mirekb  2018-01-05 18:17:12  host: 188.146.202.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    tak..z tym fejsem to dopiero są problemy.wszyscy znajomi maja-ja nie mam,nie musze.mam na tyle swoich spraw i mało czasu,ze nie wyobrazam sobie zajmowac sie dodaatkowo tym zbędnym kawałkiem internetu.niejedną klótnie miałem ze swoją panią w zakresie udostepniania naszych zdjec na fb-na 1zdjecie pozwoliłem.deklaracje cukerberga ze to dla dobra ludzkosci,ogółu są takie same jak demokratyczna decyzja trumpa o ustaleniu Jerozolimy stolicą panstwa izraelskiego..

  • 0

    16. ~tata  2018-01-05 19:09:33  host: public-gprs405097.centertel.pl

    FB to coś jeszcze istnieje ? Myślałem że padnie jak NK czy MG od GG :(

  • 0

    17. ~  2018-01-05 19:13:24  host: user-31-175-30-4.play-internet.pl

    @12 :) To "likwidował niechęć pomiędzy mieszkańcami różnych krajów" dotyczy na pewno cenzury nazywanej bardziej rozwlekle! Facebook jest masową pralnią mózgów. Nie napisałbym tego nigdy, gdyby nie polityka łamania wolności słowa na fb. Przypuszczam, że skala kneblowania użytkowników fb jest bardziej rozległa niż powszechnie wiadomo.

  • 0

    18. ~  2018-01-05 19:25:39  host: user-31-175-30-4.play-internet.pl

    @11 Aż przyprawiłeś mnie o lekki uśmiech. Chyba nie wiesz, jak to działa? Nie musisz mieć konta na fb, żeby zostać skatalogowanym.

  • 0

    19.  2018-01-05 20:16:57

    Wincej cenzury.
    Wincej.

  • 0

    20. ~  2018-01-05 21:09:13  host: public-gprs361114.centertel.pl

    News o Facebooku, to zawsze zaraz jeden z drugim przychodzi się pochwalić, że nie ma tam konta. Nie chcesz, nie miej. Faceook to dziś potęga czy chcesz czy też nie.

  • 0

    21.  2018-01-05 21:28:49

    20 - nie takie potęgi upadały w historii ludzkości. Zwłaszcza zbudowane na kłamstwie. Potęga Egiptu, Cesarstwo Rzymskie, Imperium Osmańskie, ZSRR, Komuna.... Długo jeszcze można by wymieniać. Natomiast fakt iż jest to obecnie światowe medium, nie stanowi dla nikogo tajemnicy. Z tym, że to trochę dla mnie potwór na glinianych nogach... :-)

  • 0

    22. ~pabloki  2018-01-05 21:38:52  host: user-188-33-78-190.play-internet.pl

    @17 " polityka łamania wolności słowa " bardzo trafne spostrzerzenie. zwłaszcza w obliczu ostatnich działań.

    @ 21 nie zauważyleś że to jakieś dziecko z wypranym mózgiem? nie zrozumie co napisałeś. być może nawet nie zna historii.

  • 0

    23.  2018-01-06 14:41:48

    A ja nie miałem i nie mam tam konta i czuję się z tym dobrze. Dzieciarnia się tym ekscytuje przyklejona do ekranu smartfona. Bo nic innego nie mają, nie znają pojęcia pasji, zainteresowań. Lans na jakimś żałosnym portalu i wzajemna adoracja.

  • 0

    24.  2018-01-06 15:04:02

    @23 skoro nie masz konta to skąd tak dobrze wiesz, jak to wygląda u tych co mają?

  • 0

    25. ~  2018-01-06 15:33:51  host: 078088031244.dynamic-ra-08.vectranet.pl

    podobno wszyscy mają fejsbuka a wielu moich znajomych tam nie ma, a ci co są mają kilka fotek sprzed kilku lat i rzadko tam zaglądają...nudne to się po prostu zrobiło jak nasza klasa

  • 0

    26. ~gość  2018-01-06 17:32:06  host: public-gprs173829.centertel.pl

    @24 Od nich samych? Z obserwacji?

  • 0

    27.  2018-01-07 02:10:56

    @26 to trochę mierny z Ciebie obserwator. Wcześniej robiłeś na Titanicu i wypatrywałeś gór lodowych?

Dodaj swoją opinię