Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Naładuj komórkę na słońcu

Naładuj komórkę na słońcu

sirmark 21 Czerwca 2005 11:41

0 0

soldius1 Moda na "ekologiczną" energię zatacza coraz szersze kręgi i ostatnio zawitała nawet do branży komórkowej. Firma Soldius zaprezentowała przenośną ładowarkę do telefonów komórkowych, która wykorzystuje energię słoneczną.

Jak podaje producent, aby naładować baterię do pełna wystarczą dwie lub trzy godziny słonecznej pogody. Soldius1 wykorzystuje technologię Maximum Solar Power Tracking i jest kompatybilne z większością telefonów Motoroli, Nokii, Samsunga, Siemensa i Sony Ericsson. W tym momencie ładowarka współpracuje tylko z bateriami telefonów komórkowych, ale producent zapowiada w przyszłości rozszerzenie funkcjonalności urządzenia także na baterie PDA i do iPoda.
Wymiary zewnętrzne ładowarki Soldius1 to 135 x 80 x 10mm, a waga wynosi 85g. Producent udziela na urządzenie dwuletniej gwarancji, niestety nie ujawnił ceny urządzenia.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Tom  2005-06-21 11:46:00  host: host82-25.crowley.pl

    fajne

  • 0

    2. ~xxx  2005-06-21 17:51:00  host: dzx23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Żeby tak z innymi małymi lub mało prądożernymi urządzeniami zrobić i odczepić się od gniazdka elektr. a tym samym p. Kulczyka. Super!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet