Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najwydajniejszy telefon?

Najwydajniejszy telefon?

LuiN 17 Listopada 2008 13:00

0 0

Asus oficjalnie potwierdził biznesowy model P565 - pierwszy telefon wyposażony w procesor taktowany zegarem 800 MHz. Wydajnemu procesorowi towarzyszą najistotniejsze podzespoły, takie jak moduł łączności HSDPA, ekran VGA czy GPS, które czynią urządzenie uniwersalnym dla większości zastosowań.

asus p565 asus p565 asus p565

800 MHz Marvell TavorP - właśnie taki procesor trafił do Asusa P565. Urządzenie ma 2,8-calowy ekran o rozdzielczości VGA (480 x 640 pikseli), trójzakresowy moduł GSM, moduł HSDPA (do 3,6 Mb/s), WiFi, GPS (SIRF III), Bluetooth 2.0 i port USB.




128 MB pamięci RAM i 256 MB pamięci ROM powinno wystarczyć do wydajnej pracy systemu Windows Mobile 6.1 Professional. Producent pamiętał też aparacie fotograficznym 3 Mpix z autofokusem i gnieździe kart pamięci microSDHC.

Wymiary telefonu to 102 x 60,5 x 16 mm przy 120 g wagi. Telefon oferuje maksymalnie 300 h czuwania lub 240 minut rozmowy (standardowa bateria litowo-jonowa 1300 mAh). Data premiery i cena urządzenia nie zostały jeszcze podane.

Źródło tekstu: Asus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2008-11-17 13:30:18

    Zamiast tej głupiej ramki dookoła ekranu mogłoby byc 0,2-0,4" więcej. Reszta specyfikacji fajna. Panowie z HTC tez powinni usłyszeć w końcu o lepszych prockach niż ich Qualcomy...

  • 0

    2. ~RMVB FAN  2008-11-17 13:43:58  host: 83.238.63.4

    Czy ten uciągnie kodek Video RMVB?

  • 0

    3.  2008-11-17 14:44:56

    Wow 800MHz procek w telefonie szok;), kiedyś to nawet PC nie były tak wydaje:).

  • 0

    4. ~dt  2008-11-17 15:07:58  host: wap.plusgsm.pl

    800 MHz w telefonie! To jest szok! Znam ludzi ktorzy na kompie maja wciaz jeszcze 700 MHz...

  • 0

    5. ~empireus  2008-11-17 15:13:27  host: jura24.pl

    hertz hercowi nierowny ;) Wystarczy popatrzec na Intela/AMD i porownac np. P3 z pierwszymi Athlonami - zegary niby byly podobne, ale AMD miazdzylo wydajnoscia P3 o jedna generacje :) Podobnie i tutaj - to, ze procek ma 800MHz o niczym jeszcze nie swiadczy...

  • 0

    6. ~  2008-11-17 15:23:16  host: nat-6.ingram.com.pl

    Też coś 800 Mhz... Dell x50 podkręcało się do chyba gigaherca;] tylko że nie miał modułu gsm. I jakoś nie był mimo to potężniejszy od celerona 366.

  • 0

    7. ~Kaszalot  2008-11-17 15:29:12  host: 77-253-185-191.adsl.inetia.pl

    Szybki nie znaczy wydajny.

  • 0

    8.  2008-11-17 15:56:36

    @6 Ale Dell Axim X50 wtedy miał gorszą wydajność niż 624 MHz.

  • 0

    9. ~  2008-11-17 16:58:34  host: bvk139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    HTC touch Pro ma wiecej ramu ;)

  • 0

    10. ~xxx  2008-11-17 18:02:08  host: 87-205-243-67.adsl.inetia.pl

    Szkoda że tak mało ramu jak na takie coś ;/. wydajność na pewno ma lepszą duron 750 mhz. >>> ZASTRZEGAM MOŻLIWOŚĆ DODAWANIA REKLAM DO TEGO POSTU !!!!

  • 0

    11.  2008-11-17 18:30:33

    specyfikacja super ale brzydal z niego olropny ;p

  • 0

    12. ~xxx  2008-11-17 18:30:58  host: 87-205-243-67.adsl.inetia.pl

    We?cie usu?cie te reklamy bo mi adblock plus nie blokuje :/

  • 0

    13.  2008-11-17 18:31:03

    okropny

  • 0

    14.  2008-11-17 19:52:24

    #8: ale mial tez inny typ pamieci, ktory sprawial, ze dzieki temu zapis/odczyt RAMu byl DUUUZO szybszy. Poza tym jest jeszcze jedna sprawa - jaki bedzie uklad graficzny i jak bedzie wsparty software'owo :) @empireus: Marvel 600+ daje rade przy braku sterow graficzny na Tosce G900 przy 800x480, wiec tutaj przy VGA'dze powinno byc tym bardziej wydajnie :)

  • 0

    15.  2008-11-17 20:02:54

    Samsung B600 też miał 800 MHz, a jest na rynku (koreańskim) już od 2 lat...

  • 0

    16. ~wtd  2008-11-18 08:42:41  host: 217.116.110.190

    ciekawie czy panowie z asusa wpadli na pomysl ze dedykowany uklad graficzny bylby lepszy niz wysoko taktowany proc.

  • 0

    17. ~  2008-11-19 15:12:48  host: aalh28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pracowałem na dwóch poprzednich generacjach i nigdy szału nie było, ten jest pierwszy który w ogóle posiada jakiś design:) co do użyteczności też zawsze było ciężko, można zapomnieć o korzystaniu nawet z podstawowych funkcji bez rysika, dlatego zawsze używałem go tylko jako pada, a do dzwonienia miałem jakaś zwykłą nokie, JEŚLI ASUS NIE POPRAWI JAKOŚCI ROZMÓW ORAZ NIE WGRA JAKIEJŚ NAKŁADKI DZIĘKI KTÓREJ MOŻNA BĘDZIE CHOCIAŻBY ZADZWONIĆ BEZ WYCIĄGANIA RYSIKA TO JUŻ MOŻE WYRZUCIĆ TEN I JEMU PODOBNE MODELE DO RZEKI, a procesor wsadzić sobie w .....

  • 0

    18. ~mike  2009-02-11 13:03:03  host: de38.internetdsl.tpnet.pl

    nie ma szału taki telefon bez polotu

Dodaj swoją opinię