Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najwięcej użytkowników WiMax będzie w Azji

Najwięcej użytkowników WiMax będzie w Azji

sirmark 21 Stycznia 2008 20:05

0 0

Do 2013 roku ponad połowa wszystkich subskrybentów szerokopasmowej usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu na dużych obszarach będzie pochodziła z Azji - wynika z raportu Jupiter Research. WiMax będzie najlepiej rozwijać się w takich krajach jak Indie, Korea, Pakistan oraz Australia - w sumie z nowej technologii korzystać może do 2013 roku ponad 40 milionów osób.

Rozwój najnowszej wersji WiMax, znanej pod nazwą 802.16e, wspierany jest w niektórych krajach (np. na Tajwanie) przez programy rządowe. 802.16e ma umożliwić dostęp do Sieci nawet podczas poruszania się z prędkością do 60 km/h.

Przewidujemy, że mobilny WiMax (znany pod nazwą WiBro) będzie rozwijał się szybciej, gdy wzrośnie zapotrzebowanie na usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu wśród właścicieli urządzeń mobilnych - opowiada analityk firmy Juniper, Howar Wilcox.
Raport wskazuje jednak, że sukces WiMax na terenie Azji będzie zdeterminowany dostępnością odpowiednich urządzeń oraz liczbą przyznanych licencji.

Z prognozy Juniper Research wynika, iż liczba mobilnych użytkowników WiMax na całym świecie do 2013 roku może osiągnąć 80 milionów. Głównymi rynkami zbytu ma być Japonia, Korea Południowa i Stany Zjednoczone.

Źródło tekstu: hacking.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~znawca  2008-01-22 09:39:41  host: atropos.tpi.pl

    To jest oczywiste ponieważ WiMax to wynalazek azjatów.

  • 0

    2.  2008-01-23 11:19:11

    1*** Nie tak do konca azjatow. Aczkolwiek przez nich jest to najbardziej wdrazane i wykorzystywane.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet