Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najwięcej numerów do P4 przeniesiono z PTC

Najwięcej numerów do P4 przeniesiono z PTC

WitekT 8 Stycznia 2010 23:01

0 0

Najwięcej klientów przeszło w 2009 roku do P4 z PTC. Później był kolejno Polkomtel i Centertel - mówi w wywiadzie Bartosz Dobrzyński, szef marketingu i członek zarządu P4.



Szerzej o statystykach P4 pisaliśmy w tej wiadomości.




Dobrzyński prognozuje, że w 2010 roku przeniesionych zostanie około 600-700 tys. numerów, a w kolejnym - powyżej miliona. Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że w całym 2009 roku było to 414 tys.

Zdaniem Dobrzyńskiego, cały proces można jeszcze przyspieszyć - z dnia roboczego do kilku godzin. W najbliższym czasie planowana jest obsługa przenoszenia numerów do Play za pomocą e-Shopu.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 182
  • 0

    163.  2010-01-10 19:34:17

    @141-to,że posiadam kilka simów,nie zmienia faktu mojej dezaprobaty dla polityki krótkich terminów ważności doładowań i terminowych pakietów.Najgorszy w tej kwestii jest jak na razie Simplus,bo uniemożliwia przedłużenie ważności niewykorzystanych środków z pakietów.A jeśli chodzi o podawanie przykładów to uczmy się od lepszych,a nie gorszych(Szwecja).@Tomek O-a po co tak kombinować i przepłacać w NOG?Nie prościej załadować za 100zł i korzystać dłużej przy najniższych możliwych stawkach?Te wszystkie bonusy są krótkoterminowe i traktuję je jako dodatek,przy okazji doładowania,a nie cel sam w sobie.A skoro tak dużo i REGULARNIE dzwonisz,to może pomyśl o bezterminowej umowie na czas nieokreślony,bez słuchawki?Może dostaniesz korzystniejsze warunki niż tutaj?Od razu mówię ewentualnym adwersarzom,że nie używam komórki w pracy zawodowej(taka specyfika)i dzwonię nieregularnie.Więc dla mnie NOG jest super,oprócz Internetu,rzecz jasna.Gdyby nie chore terminy doładowań pasowałby mi bardziej od Fresha.

  • 0

    164.  2010-01-10 19:52:40

    @toms mam abonament w Playu bez telefonu. Orange POP ma 10 gr. w sieci i jest moim zdaniem zdecydowanie lepszy niż NOG.

  • 0

    165.  2010-01-10 20:40:06

    Tomek O-jak Tobie pasuje,to super.Pop jest dobry jak lubisz się bawić pakietami.Może i jest tańszy niż Go,ale zdecydowanie mniej wygodny.

  • 0

    166.  2010-01-10 22:33:33

    @toms kwestia jednego pakietu. W POPie jest chyba mniejsza zabawa w doładowania.

  • 0

    167.  2010-01-11 01:40:50

    @166-zasilenie 100zł co 5 miesięcy nazywasz zabawą?Wolne żarty...

  • 0

    168.  2010-01-11 10:49:00

    @167 się chyba nie dogadamy. W POPie masz niezależnie od doładowania 10 gr. w sieci w pakiecie a w NOG 20 gr. przy 100 zł. Dopiero od kilku dni w NOG można sobie tanio pogadać ale oczywiście znowu trzeba za 100 zł. doładować.

  • 0

    169.  2010-01-11 14:37:06

    Tomku,swoje credo dotyczące prepaid wyłożyłem w http://www.telepolis.pl/news.php?id=16987 ,post@114i nie ma sensu bym się powtarzał.Każdy wybiera to co mu pasuje.Pozdrawiam imiennika:)

  • 0

    170.  2010-01-11 16:06:51

    @169 odnośnie wygody masz rację. Większość użytkowników prepaida korzysta z prostych taryf a nieliczni pewnie ok. 20% z pakietów. Różnica jest jednak spora. Zależnie od tego gdzie dzwonisz mógłbyś 2 razy więcej dzwonić.

  • 0

    171. ~do 40  2010-01-12 02:28:52  host: bfe231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sam się ośmieszasz kolego skoro nie orientujesz się jak jest w innych krajach a o tym napisali ci inni. No chyba, że jesteś pieskiem W3 :)

  • 1

    172.  2010-01-12 16:48:10

    @TomekO, toms jest świadomy innych taryf w Orange i jemu odpowiada NOG- bo jest wygodny i bez pakietów. Tobie odpowiada POP. 10gr/min jest w pakiecie 120 minut do sieci ważnego 30dni. Jeśli chodzi o wyniki przenoszalności- zamiast z usług rezygnować, użytkownicy po prostu przeniesli numery. Nie znaczy to, że PTC zanotowała spadek użytkowników, bo z ostatnich zestawień wynika, że to właśnie Era sumarycznie zyskała najwięcej abonentów oraz spośród w3 zanotowała najmniejszy ubytek użytkowników prepaidowych, czyli TT i Heyah.

  • 0

    173. ~taka prawda  2010-01-13 00:51:48  host: auo205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    171: A ty zapewne jesteś piskiem Playa któremu tylko zależy na nowych klientach. Starych ma w nosie. Pewnie też wierzysz w ich bajeczki że posiadają w ofercie mobilny internet.

  • 0

    174. ~  2010-01-13 02:35:27  host: inet20909nc-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Dobrze prognozuje, choc skromnie.

  • 0

    175.  2010-01-13 12:47:02

    Prognozy raczej bajkowe. Zresztą, ilość przenosin to nie to samo, co ogólny przyrost klientów. Po prostu- darmowe przenosiny numerów sprawiły, że ludzie zachowują swój stary numer zamiast z niego rezygnować.

  • 0

    176. ~yoyo  2010-01-13 18:15:31  host: public21654.xdsl.centertel.pl

    Sieć Play to syf, nawet jeśli sie ukryjecie i numer przeniesiecie to po odbytej rozmowie drugi raz ta osoba do was nie zadzwoni ;-) 70 gr minuta to stawka sprzed 10 lat brrrrr

  • 0

    177. ~tdks  2010-01-13 20:24:25  host: 94.254.153.146

    jesli ci nie pasuj dedzwonic do playa za 70 gr to przenieś numer do play.

  • 0

    178.  2010-01-15 13:59:48

    Albo skorzystaj z podwójnego doładowania w TT- realna stawka do Play to ok.40gr/min, więc wychodzi znacznie taniej, niż w Orange czy Plusie.

  • 1

    179. ~kriso  2010-01-17 09:33:22  host: 86-40-n1.aster.pl

    Nie przenoście numeru do Play...ta sieć niestety oszukuje...nagle zrywa połączenie, nie ma zasięgu w wielu miejscach...znajomi mają do mnie drożej...czekam do zakończenia umowy...

  • 0

    180. ~  2010-01-17 09:45:35  host: f96-045.opera-mini.net

    do 179: kriso koreczku jak ci zrywa połączenia na macierzystym zasięgu P4 to co za problem przełączyć się w telefonie na zasięg polkomtela. Czy może narzekasz by narzekasz bo innych pomysłów niż słaba jakość sieci macierzystej nie masz? Ja np używam dla przykładu z PF z sieci macierzystej i nie narzekam. A awarie zdarzają się w każdej sieci..

  • -1

    181. ~Adam  2010-01-18 11:31:46  host: csknet-85-31-247-211.csk.pl

    A ja każdego zachęcam do Play, obojętnie czy to na kartę czy abonament. Jest tanio naprawde taniuo. Właśnie przedłuzyłem umowę w Play na 18 miesięcy. Juz całą prawie rodzina jesteśmy w Play. Jescze tylko jeden pozostał w Erze do przeniesienia do Play. Z pozostałęj rodzinki tez pomału przechodzą bo mają dość drogich operatorów

  • 0

    183.  2010-01-20 18:02:54

    @181, Adam, najtaniej na obecnym rynku prepaid wychodzi teraz Tak Tak HOT ze stawką 16gr/min po podwójnych doładowaniach.

Dodaj swoją opinię