Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najwięcej lojalnych użytkowników iPhone'a

Najwięcej lojalnych użytkowników iPhone'a

Q! 23 Września 2011 17:47

0 0

Najbardziej lojalnymi użytkownikami telefonów są posiadacze iPhone’ów - prawie 9 na 10 z nich nie zamierza się rozstawać z tą marką. Na drugim miejscu jest HTC, jednak strata do lidera jest niemała - informuje UBS.



Aż 89% aktualnych użytkowników iPhone’a jako kolejny telefon wybierze jego następcę. Chociaż wskaźnik ten jest cały czas bardzo wysoki, to w ciągu 18 miesięcy, od marca 2010 roku, odnotował on spadek o 6 pkt proc.




Na drugim miejscu znalazł się HTC, przy którym chce zostać 39% dotychczasowych użytkowników. Stawkę zamyka RIM z urządzeniami BlackBerry, których wybór deklaruje 33% aktualnych użytkowników (-29 pkt proc.). Poza podium znalazł się Samsung (28%), Motorola (25%) oraz Nokia (24%).

UBS zapytał również użytkowników systemu Android jaki system zamierzają wybrać podczas kolejnego zakupu telefonu. 60% z nich odpowiedziało, że pozostanie przy Androidzie, natomiast 31% zadeklarowało, że ich kolejny telefon pracować będzie pod kontrolą systemu iOS.

Badanie zostało przeprowadzone w sierpniu 2011 roku. Wzięło w nim udział 515 osób posiadających w większości najbardziej zaawansowane telefony.

Źródło tekstu: barrons, wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 2

    25. ~s  2011-09-24 08:48:22  host: ip-46-21-214-87.nette.pl

    w telefonach z androidem wazniejszy jest ostatnio rom niz samo urzadzenie... niestety pierdyliard rdzeni jest nic nie warte w przepakowanym systemie i dziwnych nakladkach typu sense. ponad rok starszy telefon potrafi byc duzo szybszy, stabilniejszy i funkcjonalny niz ten najnowszy zakladajac ze ma innego roma (np. miui ew. cm7)

  • 0

    27. ~telefonistka  2011-09-24 10:05:01  host: mail.cskmswia.pl

    Użytkownicy apple zmieniają na nowy model bo dobry, a użytkownicy HTC zmieniają na inny model HTC szukając dobrego. 9z przysłów Polskich - tanie mięso ...)

  • 1

    28. ~  2011-09-24 11:51:12  host: afno41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @27 - użytkownicy HTC idą zawsze do przodu, natomiast użytkownicy apple czekają aż ich guru powie że mogą kupić nowy telefon.

  • -1

    29.  2011-09-24 11:55:27

    HTC od dawna kopiuje innowacje i jest mocno w tyle pod kazdym wzgledem, jesli chodzi o Samsunga. Po prostu Ctrl+C/V. Innowacje wprowadzaja glownie dwie firmy... zastanow sie jakie. Podpowiem: na literki A i S :)

  • 2

    30.  2011-09-24 12:02:06

    29: Ja wiem: Alcatel i Siemens. ;-)

  • 0

    31. ~  2011-09-24 12:25:46  host: user-46-113-77-73.play-internet.pl

    Do tych niezadowolonych z opisanego tutaj badania: zróbcie takie badanie sami, zapytajcie z pięć tysięcy osób (aby było wiarygodne to wasze badanie), posiadających telefony 25 producentów i opublikujcie to wasze badanie na stronach telepolis p, lub innego portalu, a chętnie przeczyta je ileś tam osób i skrytykuje je, z różnych powodów, najczęściej mało istotnych lub wyssanych z palca...

  • 0

    32. ~  2011-09-24 12:34:58  host: gme129.internetdsl.tpnet.pl

    Od siebie dodam jeszcze, że kupowanie aplikacji jest w pewnym sensie programem lojalnościowym. Chyba nikt nie chciałby stracić wydanych pieniędzy...No ale spójność, "kontynuowalność" systemu, jego przewidywalność i kompatybilność z programami jest najlepsza na rynku, to też robi swoje.

  • 1

    33. ~Dognier  2011-09-24 14:18:55  host: 178.73.48.90

    I pewnosc ze nie zostaniesz zostawiony przez producenta na lodzie, tylko otrzymasz wszystkie aktualizacje oprogramowania przez najblizsze 2 lata (iOS 5 bedzie dostepny na 3GS, mimo ze to telefon z polowy 2009 roku).

  • -1

    34.  2011-09-24 17:56:54

    @Symbianowiec: blisko... Sagem ;)

  • 0

    35.  2011-09-24 18:46:54

    34: Chciałem napisać "Alcatel, Sagem i Siemens", ale miały być dwie firmy... ;-)

  • 0

    36. ~lol  2011-09-24 18:50:48  host: 87-205-4-136.ip.netia.com.pl

    badanie na 515 osobach, smiech na sali...

  • 0

    37.  2011-09-24 19:23:43

    No przecież nikt się nie będzie pytał milionów osób które mają produkty Apple, wystarczy trochę poczytać o badaniach i ankietach, przykladowo badania wyborcze są robione na góra 900 osób. Według mnie ankieta jest jak najbardziej wiarygodna, ale niestety niektórzy nie potrafią myśleć obiektywnie, ba nawet starają się narzucić siłą swoje poglądy, gdzie ta demokracja jest?

  • 0

    38. ~dentysta1  2011-09-25 01:39:45  host: dtl252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18,19,20- panowie, każdy szanujący się producent telefonów ma tą usługę. Jeśli np. iPhone 4 takiego cell info nie ma to du.ę można nim podetrzeć i wyrzucić do klopa ! ja w htc wildfire mam spersonalizowaną ci i na dole wyświetla mi T-Mobile, a niżej Park Moczydło, Warszawa, os. Młynów.

  • 0

    39.  2011-09-25 03:10:40

    Ja proponuję ankietę dla użytkowników iOS: czy twój system obsługuje Flash podejrzewam że 9 na 10 użytkowników uznało by że obsługuje...

  • 0

    40.  2011-09-25 11:36:57

    Ludzie zostają przy Iphonach, bo wstydzą się przyznać, że dokonali złego wyboru i idą w zaparte. Tak jak mój sąsiad zawsze wierzył w Mercedesy to teraz już nie ma ani jednego. W końcu przekonało go że nowe modele to nie ta sama jakość co kiedyś ;)

  • 0

    41.  2011-09-25 12:10:49

    39 do oglądania reklam ci potrzebny ten wynalazek? Każdy szanujący producent strony zrobi wersję na iPhona. 38 cell info to przeżytek, dobry do starych telefonów lub Symbiana, sam Android oficjalnie nie wpiera Cell Info, bo oni w ameryce nie mają czegoś takiego, tylko dzięki Erze/T masz taka aplikacje. Myślę że spokojnie na iPhone da się taka aplikacje stworzyć, jak to stworzyli na Androida. Tak czy siak argumenty przeciwko iOS są nadzwyczaj mało istotne, naprawdę apeluje by przeciwnicy używali ten telefon jeden dzień by się przekonali jakie to urządzenie jest szybkie.

  • 0

    42.  2011-09-25 12:13:22

    40 przecież telefon to nie urządzenie na całe życie, uwierz mi kupca na iPhona nie trzeba szukać długo, więc jakby im nie pasował już dawno by go sprzedali.

  • 0

    43.  2011-09-26 09:27:12

    ~dentysta1 - tylko powiedz, po co komu ta usługa? Powiesz, ze Tobie potrzebna... Ale ja sądzę, ze tylko dla zabawy ;-) Na prowincji mieszkam, ale nawet gdybym mieszkał w dużym mieście, z pewnością nie patrzyłbym na wyświetlacz co mi tam wyświetla. A w obcym całkiem mieście pręcej włączyłbym mapę z lokalizatorem (GPS to standard w lepszych telefonach przecież) niż patrzyłbym co mi tam podaje informacja o sieci - co mi z tego, ze i podaje ulicę? Przecież na ulicy za rogiem i jeszcze dalej świecić będzie to samo...

  • 0

    44. ~  2011-09-26 10:39:48  host: abgk190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Badanie ale gdzie, w Stanach? jeżeli tak to nic dziwnego że IPhone wygrywa. Ja wolę Nokie (C7) i jak na razie nie zamieniłbym jej na coś innego.

  • 0

    45. ~Ktuś  2011-09-27 16:54:28  host: 212.160.172.70

    Iphone'a 4 oglądałem w salonie, ponad godzinkę. Telefon wydawał się się całkiem spoko, ALE. Dotyk śmierci. Zwykły chwyt, nic specjalnego, i I can't phone. No i ograniczenia w łączeniu tego telefonu z innym sprzętem.

Dodaj swoją opinię