Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najtańszy telefon 3G w Polsce

Najtańszy telefon 3G w Polsce

WitekT 15 Czerwca 2007 10:05

0 0

Od przyszłego tygodnia w Polsce dostępny będzie najtańszy telefon 3G na świecie, który wygrał zorganizowany przez GSM Association konkurs 3G For All - pisze Gazeta Prawna.






Spośród telefonów zaprezentowanych przez 8 producentów, każdy musiał kosztować poniżej 100 euro. Wygrał LG KU250, a zamówiło go już 12 operatorów na świecie - m.in. T-Mobile, Orange, Vodafone czy Telefonica.

Telefon w filipińskiej sieci Smart kosztuje 6290 peso, czyli 390 zł. Z informacji Gazety Prawej wynika, że telefon powinien być dostępny w polskiej sieci Orange od poniedziałku. Będzie kosztował od 1 zł w abonamencie i 549 zł w zestawach prepaid. Testy telefonu prowadzi też sieć Play.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~  2007-06-15 11:18:03  host: p05-11.opera-mini.net

    Pewnie i tak ten fon nie bedzie takim hitem jak byly motorole c9xx v9xx i nece z angielskiej sieci 3 po 30 funty sprzedawane w ilosciach hurtowych ciekawe czemu nasze orange nie daje wzorem angielskiego orange fajnego i taniego modelu sanyo z 3G

  • 0

    15. ~muddy  2007-06-15 11:20:10  host: 22-206.2-0.pl

    @6: czy najmniejszy zasięg to sprawa dyskusyjna. Centertel inaczej buduje sieć UMTS: Era i Plus starają się pokryć jednym NodeB jak największy obszar (co w technologii WCDMA nie jest zbyt korzystne: zasięg takiej komórki zależny jest od obciążenia), co pozwala im na inwestowanie w większej ilości miejsc. Centertel stara się gęściej pokrywać główne miasta Polski, co z kolei prowadzi do małej ilości miejscowości, w których uruchamiają sieć UMTS. I tak w Krakowie Orange ma 119 NodeB podczas gdy Era 66 a Plus 53. A i tak wszystkie sieci deklarują pokrycie zasięgiem 3G prawie całego miasta...

  • 0

    16.  2007-06-15 11:27:59

    muddy: W Krakowie (i Małopolsce) Era ma 70 nodeB, Plus 57 - jeśli chodzi o ścisłość. Chociaż i tak nie są to oficjalne dane pochodzące od operatorów.

  • 0

    17. ~  2007-06-15 11:35:50  host: avd60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gilbert3: Wrocław - Ołtaszyn, UMTS ORANGE I ERY jest, PLUSa brak. Jestem niestety abonentem Plusa.

  • 0

    18. ~A  2007-06-15 11:42:20  host: ptkbm.centertel.pl

    Muddy: wiem jak toi wygląda to była tylko riposta dla gilberta. Nie chodziło mi o ilość NodeB na miasto tylko o ilość miast już obkętych. Zjawisko "oddychania komórek" w przypadku UMTS jest mi znane. Najmniejszy(pod względem ilości miast) nie znaczy najgorszy.

  • 0

    19. ~issa  2007-06-15 12:01:32  host: inet20909nb-2.eranet.pl

    Nie znam sie na tym , ale gdzies kiedys czytalem , ze dolicza sie koszty transportu i ubezpieczenia telefonow. Do tego zapewne dochodzi wgranie szpanerskiego i wysoce prestizowego oraz luksusowego Orange Menu i rownie prestizowego simlocka , stad i ostateczna cena nie dziwi;) Cena za 1zl o ktorej pisze ta gazeta... Ehhh... Ktora to gazeta ostatnio stwierdzila , ze Simplus ma najlepsza oferte?:)

  • 0

    20. ~hmm  2007-06-15 13:04:12  host: 212.122.214.139

    Niech go szybko Orange wprowadza bo gdy wprowadzi go ze swoimi cenami PLAY to już będzie wiadomo gdzie i kto się dał ORŻNĄĆ.

  • 0

    21.  2007-06-15 13:21:58

    Ma przynajmniej kamerke do videorozmow, a nie jak pseudo 3G N6151.

  • 0

    22. ~nimm  2007-06-15 13:41:29  host: 87-205-3-179.ip.netia.com.pl

    a co sie dziwicie cenie 549?... nie mozecie miec pretensji do Orange tylko do prawa, ktore panuje w naszym kraju... cena jest wyzsza niz u producenta ze wzgledu na CŁA i PODATKI!!! tutaj nie jest winne Orange... jak juz ktos cos pisze to niech sie zastanowi skad taka cena moze wynikac zanim zacznie psy wieszac na operatorze... wiecej obiektywizmu a mniej paplania...

  • 0

    23. ~  2007-06-15 13:55:42  host: 87-205-40-132.adsl.inetia.pl

    Poręcz zaskakuje. 550pln za telefon wart nie więcej niż 450pln, ale przy takich cenach każdy będzie mógł bez żalu zakupić telefon bez simlocka gdziekolwiek, byle nie u operatora, zwłaszcza Orange.

  • 0

    24. ~  2007-06-15 14:00:39  host: chello089078016206.chello.pl

    Musso- UMTS w Szczecinie?? Toż nawet w Lublinjie go nie ma, a tu przecie Orange ma swoje Callcenter obslugujace Pop-a i klientow indywidualnych (ogólnokrajowe)- można więc sobie posłuchać na infolinii od konsultantów o rzeczach które znają i tak tylko z terorii...

  • 0

    25. ~hmm  2007-06-15 14:43:53  host: 212.122.214.139

    @nimm idź jeszcze dopłać Oranżenadzie że zechciała ten telefon wprowazić do oferty. A najlepiej pocałuj ich zarząd w... Nie ośmieszaj się lepiej... Ciekawe że w sklepach z elektroniką ten tel bez simka będzie za mniej niż 500 zeta. Im się opłaca a biednej żenadzie nie ??

  • 0

    26. ~nimm  2007-06-15 15:16:15  host: 87-205-3-179.ip.netia.com.pl

    *hmm - a ciekawe skad mozesz wiedziec w jakiej cenie bedzie ten tel w sklepach z elektronika... no chyba ze w komisach... no ale wszyscy powinni wiedziec dlaczego na allegro czy w komisie telefon jest znacznie tanszy niz u operatorow... to jest jak z samochodami... nowy ktory wyjedzie z salonu tez jest od razu o kilkanascie procent tanszy...

  • 0

    27. ~r  2007-06-15 18:46:38  host: chello087207229190.chello.pl

    mnie tam cena tego telefonu w Orżnąć nie bulwersuje bo zwyczajnie od nich bym go nie kupił. Nie cierpię ichniego prestiżu i raczej poczekam aż się pojawi w jakiejś popularnej sieci po rozsądnej cenie. Może play coś zaproponuje?

  • 0

    28. ~xxx  2007-06-15 22:30:01  host: efb74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A to dobre, fon kosztuje 100 Euro a będzie sprzedawany za 549 zł w zestawie czyli o co najmniej 150 więcej. To się nazywa dotowanie fonów przez sieci. Cały czas uważam, że chodzi o dotowanie ale sieci przez nas klientów. Ale się ubawiłem. Ale, że to orange więc nie dziwota.

  • 0

    29.  2007-06-16 06:35:07

    24 - Orange ma umts w Lublinie :) 1 nadajnik w budynku call center na ulicy chodzki. Zasięg jest w budynku i okolicznym parkingu.

  • 0

    30. ~ghfgh  2007-11-22 20:58:35  host: inet20908na-2.eranet.pl

    Hmmmmmmmmmmm

  • 0

    31. ~jkj  2008-02-02 17:15:44  host: 82.160.254.185

    jajajaj se roią to śą naj dklimnjpb

  • 0

    32. ~asaf  2009-03-05 21:09:27  host: aeh247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sdf.,mv ./c, .,b, v b.fdgbfdvjbhhvxhvchxvxvcxbvbxcvjbxchvbhcxbvhcbvhdbchbdhbchdbhdbc hdbhdbchbdhbchcbdhbchdbchbdhbchdbchdbsz,mfggdsndlsmalrjflejtiury usjxdbfjdcbvcnbvncbjczx,nmvcbxm,vbcx,jbnmxcbcvnxbcnvbncbvncbvncb nvbcnvb,dshfijjrel

  • 0

    33. ~  2009-03-05 21:10:09  host: aeh247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    13. lukasm 2007-06-15 11:12 gsl130.internetdsl.tpnet.pl Ładny, klasyczny wygląd, plastiki wydają sie być tandetne a cena - jak to w eksluzywnej sieci - przesadzona. 14. ~ 2007-06-15 11:18 p05-11.opera-mini.net Pewnie i tak ten fon nie bedzie takim hitem jak byly motorole c9xx v9xx i nece z angielskiej sieci 3 po 30 funty sprzedawane w ilosciach hurtowych ciekawe czemu nasze orange nie daje wzorem angielskiego orange fajnego i taniego modelu sanyo z 3G 15. ~muddy 2007-06-15 11:20 22-206.2-0.pl @6: czy najmniejszy zasięg to sprawa dyskusyjna. Centertel inaczej buduje sieć UMTS: Era i Plus starają się pokryć jednym NodeB jak największy obszar (co w technologii WCDMA nie jest zbyt korzystne: zasięg takiej komórki zależny jest od obciążenia), co pozwala im na inwestowanie w większej ilości miejsc. Centertel stara się gęściej pokrywać główne miasta Polski, co z kolei prowadzi do małej ilości miejscowości, w których uruchamiają sieć UMTS. I tak w Krakowie Orange ma 119 NodeB podczas gdy Era 66 a Plus 53. A i tak wszystkie sieci deklarują pokrycie zasięgiem 3G prawie całego miasta... 16. tdsz 2007-06-15 11:27 zombie.kompania.net muddy: W Krakowie (i Małopolsce) Era ma 70 nodeB, Plus 57 - jeśli chodzi o ścisłość. Chociaż i tak nie są to oficjalne dane pochodzące od operatorów. 17. ~ 2007-06-15 11:35 avd60.neoplus.adsl.tpnet.pl gilbert3: Wrocław - Ołtaszyn, UMTS ORANGE I ERY jest, PLUSa brak. Jestem niestety abonentem Plusa. 18. ~A 2007-06-15 11:42 ptkbm.centertel.pl Muddy: wiem jak toi wygląda to była tylko riposta dla gilberta. Nie chodziło mi o ilość NodeB na miasto tylko o ilość miast już obkętych. Zjawisko "oddychania komórek" w przypadku UMTS jest mi znane. Najmniejszy(pod względem ilości miast) nie znaczy najgorszy. 19. ~issa 2007-06-15 12:01 inet20909nb-2.eranet.pl Nie znam sie na tym , ale gdzies kiedys czytalem , ze dolicza sie koszty transportu i ubezpieczenia telefonow. Do tego zapewne

Dodaj swoją opinię