Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najtańszy Internet nie sprzedaje się dobrze

Najtańszy Internet nie sprzedaje się dobrze

Ringu 4 Maja 2011 09:28

0 0

Internet od Play za 15 zł nie okazał się sukcesem rynkowym. Bezprzewodowy dostęp do sieci z limitem 500 MB i przepustowością nie przekraczającą 512 kb/s stanowi tylko niewielką cześć sprzedaży usług internetowych w Play.

(Oferta Internetu za 15 zł to) zaledwie kilka procent naszej sprzedaży. Podstawą naszego przychodu z tego segmentu są oferty za 49 zł, które mają najlepszy stosunek pakietów i szybkości do ceny. Mimo to najtańsza oferta domyka się finansowo, głównie dzięki małemu limitowi pobieranych danych i relatywnie najwyższemu kosztowi transferu jednego gigabajta - powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej szef marketingu Play, Bartosz Dobrzyński.

Z usług dostępu do Internetu w Play korzysta ponad 700 tys. abonentów.




Według informacji Rzeczpospolitej oferta internetowa operatora ma zostać odświeżona jeszcze przed wakacjami.

Więcej o usługach dostępu do Internetu w Play pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wl     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2011-05-04 10:12:11

    0,5 GB w cenie 15 zł jest opłacalne, jeszcze ze 2 lata temu cenowo taryfa z identycznym limitem w Orange kosztowala w granicach 50 zl.

  • 1

    6. ~  2011-05-04 10:17:58  host: ddf30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do sprawdzania nagłówków emaili jest OK i do przejrzenia stronek. A tu zaraz z grubej rury Youtube. Lupę przy sobie nosisz żeby oglądać? Za chwile to będziesz nosił grube okularki jak się wzrok popsuje od ślepienia w ten mały ekranik.

  • 2

    7.  2011-05-04 10:22:20

    Trudno się dziwić słabej popularności tej usługi, ograniczonej zasięgiem do sieci macierzystej, a dodatkowo, oprócz małego limitu danych, dodatkowemu ograniczeniu prędkości. Nie wiem jak w abonamencie, ale w Play Online na kartę nie można dzwonić z danego sima, co dodatkowo tę ofertę ogranicza. Myślę, że Orange Free na kartę, stanowi na dzień dzisiejszy o wiele bardziej rozsądną alternatywę, co prawda, w segmencie prepaid, ale jednak.

  • 1

    8. ~użytkownik OFnK  2011-05-04 10:42:42  host: gw.bas.roche.com

    Dziwią się hehe , wystarczy doładować OFnK za 50 złotych , sprzedać limit za 30 PLN na allegro i mieć za 20 PLN 2,27 GB na 3 miesiące. Przy doładowaniu za 100 PLN jest jeszcze korzystniej.

  • 0

    9. ~PlayOFFline  2011-05-04 10:49:42  host: tor6.anonymizer.ccc.de

    Nie ma chyba większej różnicy jaką OFICJALNIE prędkość czy limit oferuje Play. I tak zasięgu Play internetu bardziej nie ma niż jest a o jego 'szybkości' z litości nie wspomnę...

  • 1

    10.  2011-05-04 10:51:47

    @8 święte słowa. Niestety u mnie jest tylko GPRS orange to na POnK jadę. Zasięg 3G co prawda mam tylko na parapecie ale stawiam tam telefon i przez Wi-Fi jadę. Nie jestem wymagający więc 2GB i 1Mb/s mi spokojnie wystarczają. Jak muszę coś ściągnąć to zawsze mogę się przejść pd darmowy hotspot.

  • 0

    11.  2011-05-04 10:55:52

    Zabytek jak zabytek... Moim zdaniem to chybiona oferta pod każdym względem - po pierwsze za mało dla kogoś kto normalnie korzysta z Internetu - nawet tylko do przeglądania głównych serwisów, bankowości elektronicznej itp. no i trochę za wolno, biorąc pod uwagę "ciężar" dzisiejszego przeciętnego serwisu internetowego opartego o reklamy głównie. Po drugie - za dużo dla zwykłego korzystania z Internetu z komórki (też za wolno trochę) i co za tym idzie po co przepłacać za coś czego się nie wykorzstuje? O korzystaniu za czym tylko się da (i w ogóle) z YouTube nawet się nie wypowiadam, bo o ludziach którzy tracą na głupoty czas mam wyrobioną negatywną opinię ;-)

  • 0

    12.  2011-05-04 12:11:54

    Oferta za 15zł to absurd, a potem się dziwią że nikt tego nie bierze. A ja się pytam kiedy Play Online na kartę się ruszy??

  • -1

    13. ~  2011-05-04 13:20:48  host: z24-02.opera-mini.net

    Jaki lejek jest w tym Play Online 15 zł 16kb/s czy 32kb/s?

  • -1

    14. ~  2011-05-04 13:25:36  host: 188.146.234.187.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    13 32kb/s

  • 0

    15. ~  2011-05-04 16:14:59  host: z13-03.opera-mini.net

    mało jakby 64kb/s dać nie mogli.

  • 1

    16. ~ad 15  2011-05-04 16:50:51  host: public-gprs68675.centertel.pl

    Bo 64 to akurat duża różnica, powinni bez lejka albo 128~256kbit/s

  • 1

    17. ~  2011-05-04 18:32:40  host: 77-253-174-160.adsl.inetia.pl

    11. wlo - w ostatniej kwestii piszesz o sobie

  • 0

    18.  2011-05-04 22:15:49

    17. - mówisz o YouTube? Jeśłi tak, to możesz mieć dowolne wyobrażenie czy używam czy nie - nic kompletnie mnie to nie obchodzi czy w związku z tym za debila mnie uważasz czy nie. Powiem tylko, ze choćbym był fanem YouTube, to mój komputer PIII800 z grafiką ATI Rage 128 (16 MB RAM) mi to uniemożliwia ;-)

  • 0

    19.  2011-05-04 22:22:29

    albo 128, nie?

  • 0

    20. ~play  2011-05-05 12:33:33  host: 78.133.229.22

    ta oferta miała być tylko chwytem marketingowym, nikt tego nie kupuje bo play specjalnie dał opłatę aktywacyjną 58 zł plus za modem 99zł i ograniczona prędkość do 512kb/s , mądre głowy od marketingu sobie wszystko dobrze obmyśliły, zapytasz w salonie o ten internet a konsultant tak Ci wyliczy że wyjdziesz z innym abonamentem. "Reklama reklama pranie mózgu już od rana"

  • 0

    21. ~  2011-05-05 21:25:19  host: 87-205-213-82.adsl.inetia.pl

    wlo - a o html5 słyszałeś/czytałeś/widziałeś? czy ten zabytkowy konfig też to uniemożliwia?

  • 0

    22.  2011-05-06 11:31:45

    21. - komputer? a jeśli nie to co w związku z tym?

  • 0

    23. ~Tomek  2011-05-08 17:00:27  host: public-gprs51945.centertel.pl

    Poprawcie Temat to NIE jest "najtańszy internet" tylko "tani" (w pewnych specyficznych warunkach)... chyba że to reklama.

  • 0

    24.  2011-05-08 17:58:47

    Tomek: to nie jest reklama, a to jest najtańszy internet w dedykowanej ofercie Play. Tytuł w żadnym przypadku nie wprowadza w błąd, w tekście wszystko jest wyjaśnione. Pomijam już kwestie tego, ze tytuły rządzą się swoimi prawami.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-158-65.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~K&S | 2017-09-19 13:32:04

awaria na infolini T ,a moze ja wylaczyli calkowicie? (602960200)


~ | 2017-09-19 13:27:08

6, a jakie pytanie niby zadajesz?


~ | 2017-09-19 13:21:50

@20 idź się wyspać


~ | 2017-09-19 13:19:05

@1 nie wypowiadaj sie na tematy które cie przerastaja


kokos- | 2017-09-19 13:16:59

6:Skąd pewność?

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Nielimitowanego Internetu Domowego T-Mobile?

Nowa oferta Internetu domowego T-Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (25)

Archiwum Ankiet