Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najtańsza Nokia za mniej niż 20 euro

Najtańsza Nokia za mniej niż 20 euro

Q! 11 Kwietnia 2012 10:02

0 0

nokia 103Nokia zapowiedziała najnowszy i najtańszy telefon ze swojego portfolio, model 103. Przeznaczony na rynki rozwijające się, kosztować będzie 16 euro.

Telefon posiadać będzie czarno-biały ekran o przekątnej 1,36 cali i rozdzielczości 96 x 69 pikseli. Nie znajdziemy w nim aparatu fotograficznego, będzie za to radio FM w standardzie stereo oraz wbudowana latarka.

Ogniwo o pojemności 800 mAh ma pozwolić na do 27 dni czuwania lub do 11 godzin rozmów. Wymiary telefonu to 107,2 x 45,1 x 15,3 mm, a masa to 76,57 gramów.




Telefon trafi na rynek w II kwartale, a jego cena wyniesie 16 euro netto.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 1

    15. ~  2012-04-11 10:56:29  host: user-46-113-209-218.play-internet.pl

    "Rynki rozwijające się"? Co za bezczelność, co za poczucie wyższości... Sprzedaż topowych modeli nie idzie tak jak zamierzyli to próbują zamulić takimi gniotami...

  • 0

    16.  2012-04-11 11:04:10

    @15 ta... Bo nokia tak te rynki nazwała... Tylko nie wiedzieć czemu na geografii też uczą o "krajach rozwijających się".

  • 0

    17. ~  2012-04-11 11:07:49  host: k3-ip209.antsatgor.pl

    i dobrze ze 2g jest polsce cały czas bo oszczędniej na tym działa bateria

  • 0

    18.  2012-04-11 11:12:04

    @17. To nie dzięki 2G jest oszczędniej...

  • 0

    19. ~  2012-04-11 11:19:17  host: z60-06.opera-mini.net

    Ekran to oled, amoled czy moze samoled? ;)

  • 1

    20.  2012-04-11 11:31:44

    19: bezled :D

  • 1

    21. ~  2012-04-11 11:46:58  host: public-gprs12197.centertel.pl

    takie telefony są potrzebne. Mówiąc szczerze to i tak jest bogaty w ficzery - ma w końcu radio i latarkę. Oczywiście bedzie to badziew o niskiej jakości wykonania (pewnie z Indii), ale na takie telefony jest rynek. Niestety, wystarczy pomyśleć ile Nokia musi sprzedać takich telefonów, żeby zarobić tyle, ile Apple zarabia na jednym maksymalnie przepłaconym (w stosunku do kosztów) iPhone...

  • 0

    22. ~a  2012-04-11 11:56:45  host: user-188-33-7-240.play-internet.pl

    farbowana nokia 100??? samsung umie za 69zł dać kolor...

  • 0

    23. ~  2012-04-11 12:29:13  host: 178-37-32-181.adsl.inetia.pl

    Bez LTE, WP, Tegry, słabo. Trzeba w końcu gdzieś się pozbyć resztek magazynowych a najlepsze są do tego kraje rozwijające się. I jest to tańsze niż utylizacja.

  • 0

    24. ~kosma  2012-04-11 12:41:51  host: ip-37-209-130-56.free.aero2.net.pl

    słabo, brak scyzoryka.

  • 0

    25. ~wojciech  2012-04-11 12:54:15  host: 87-205-41-147.adsl.inetia.pl

    wywaliliby latarkę i radio, wrzucili umst zeby nie bylo problemow z zasiegiem i super sprawa... od dawna mam e1080 i sobie chwale wlasnie jako zapas (bo jednak taki nexus o ile jest fajny, tak mialbym problem na nim polegac jednak...)

  • 0

    27. ~mkkot  2012-04-11 13:27:17  host: z06-15.opera-mini.net

    Istnieje monochromatyczny telefon z 3G? Podobaja mi sie takie wyswietlacze, ale potrzebuje 3G.

  • 0

    28. ~  2012-04-11 13:28:56  host: v02-15.opera-mini.net

    LG mial taki model, albo byl to klon ich KU250.

  • 0

    29. ~ksj  2012-04-11 13:35:13  host: apn-77-115-13-216.dynamic.gprs.plus.pl

    25. samsung e1080 byl wlasnie w saturnie za 55 zl wiec nokia za 16 e nie poraza tanioscia choc oczywiscie drogo tez nie jest. znajdzie nabywcow w biednych krajach czyli u nas. znam przypadki osob nieodosobnione ze stac je ledwo nawet na te najtansze telefony. zielona wyspa tonie...

  • 0

    30. ~  2012-04-11 13:50:54  host: V32-03.opera-mini.net

    @29 A w mixelectronics w grudniu, Samsung E1080 był za... 49,- złotych. Kupiłem, jako telefon zapasowy albo tylko do rozmów wystarczy, bateria długo trzyma, klawiatura całkiem wygodna. Dobra alternatywa dla kogoś, kto ma zapasowy numer albo chce mieć jakiś telefon w razie awarii.

  • 0

    31. ~a  2012-04-11 14:09:46  host: user-188-33-15-140.play-internet.pl

    GSM9oo ma u nas spokojne 10-15 lat istnienia, skończy się okrojonym GSM dla HSPA+ - jak obecnie w PLAY, ale nie widzę możliwości wcześniejszego wyłączenia tego systemu

  • 0

    32. ~r  2012-04-11 17:32:12  host: 89-78-88-173.dynamic.chello.pl

    jak się zleżą na półkach kilka lat to cena spadnie do 1O euro. Wtedy może się ktoś skusi.

  • 0

    33. ~Słoneczny  2012-04-11 21:10:39  host: 89-78-27-96.dynamic.chello.pl

    Ten telefon jest ok, ale przy okazji takich modeli powinni iść w kierunku ogniw fotowoltaicznych. Wołałbym żeby taki model kosztował dwa razy drożej, ale żeby naprawdę przyłożyli się do jakości. Dziś brakuje solidnego telefonu, po prostu telefonu.

  • 0

    34.  2012-04-12 15:50:59

    @33 jest cała masa. Samsungi z nowej serii E na przykład. Co do ogniw fotowoltaicznych to Samsung E1107.

  • 0

    35.  2012-04-15 10:03:57

    A nie można by takiego telefonu zrobić ale z modułem radiowym 3G żeby korzystał z nowego pasma i jego pojemności? No i dzwonki polifoniczne zastąpić starym brzęczykiem a'la Nokia 3310. :) Przynajmniej było go słychać wszędzie.

Dodaj swoją opinię