Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najszybszy Internet mobilny w Polsce - porównanie majowych rankingów

Najszybszy Internet mobilny w Polsce - porównanie majowych rankingów

msnet 15 Maja 2018 17:36

8 1

speed wide

Serwis RFBenchmark opublikował właśnie raport na temat szybkości Internetu mobilnego w Polsce w marcu 2018 roku. Ponownie porównaliśmy ich dane z tymi zgromadzonymi przez Speedtest.

Oba serwisy mają nieco inny sposób prezentacji danych, dlatego porównać możemy tylko średnią szybkość Internetu mobilnego LTE, co zrobimy w drugiej tabeli. Najpierw pokażemy, jaka jest szybkość Internetu przez 3G wśród czterech operatorów infrastrukturalnych według serwisu RFBenchmark.

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping
T-Mobile 4,50 Mb/s 1,43 Mb/s 71,18 ms
Plus 3,66 Mb/s 1,70 Mb/s 65,00 ms
Orange 3,30 Mb/s 1,47 Mb/s 72,05 ms
Play 3,04 Mb/s 1,40 Mb/s 72,88 ms

Jak widać, najlepsze łącza internetowe w sieci 3G oferuje T-Mobile, wyprzedzając Plusa i Orange. Wszystkie trzy sieci zanotowały jednak spore spadki prędkości pobierania, w porównaniu z tymi sprzed miesiąca (T-Mobile o ponad 30%) Na końcu stawki znalazł się ponownie Play.




Czas na porównanie obu rankingów w przypadku Internetu LTE.

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping
RFBenchmark Speedtest.pl RFBenchmark Speedtest.pl RFBenchmark Speedtest.pl
Orange 31,46 Mb/s 21,73 Mb/s 12,17 Mb/s 9,48 Mb/s 38,24 ms 37 ms
T-Mobile 27,88 Mb/s 24,45 Mb/s 11,85 Mb/s 9,70 Mb/s 39,07 ms 37 ms
Plus 22,41 Mb/s 20,82 Mb/s 11,13 Mb/s 10,01 Mb/s 41,28 ms 50 ms
Play 22,13 Mb/s 18,98 Mb/s 7,48 Mb/s 6,75 Mb/s 39,29 ms 47 ms

O ile w przypadku Internetu 3G pierwsza trójka zanotowała spadki prędkości pobierania danych z sieci, o tyle w przypadku LTE wszyscy poprawili swoje osiągi, nawet znajdujący się na końcu Play. Co ciekawe pomarańczowe LTE w rankingu RFBenchmarku okazało się najlepsze w każdej kategorii.

Zobacz: Kwietniowe wyniki Speedtestu - T-Mobile przyspiesza
Zobacz: Najszybszy Internet mobilny w Polsce - porównanie rankingów (marzec 2018)

Źródło tekstu: RFBenchmark, Speedtest.pl, wł     

w sumie: 27
  • 0

    9.  2018-05-15 18:38:24

    U mnie na pomorzu najszybszy jest PLAY, potem Networks a na końcu Plus.

  • 0

    10.  2018-05-15 18:38:48

    ps. jeśli chodzi o LTE

  • -3

    11. ~ulim  2018-05-15 18:41:29  host: ip-5-172-255-52.free.aero2.net.pl

    U mnie Plus i Aero2 najlepiej dziala w Krakowie.Najgorzej Play

  • 0

    12.  2018-05-15 19:11:32

    Znowu teleturniej pod tytułem "Kto ma większego?"

  • -1

    13. ~Obiektywny  2018-05-15 19:13:24  host: public-gprs360048.centertel.pl

    Do niczego te rankingi! Co kogo obchodzi średnia pomiarów, w tym w słabym sygnale jak każdy przekaźnik zapewnia zupełnie inne transfery! Zbliżone transfery to tylko na kablu. W moim powiecie N! jest totalnie zapchane bo mają tylko jedno pasmo na stacjach więc umowy już nie przedłużę a Play ma 4 pasma i jest zdecydowanie najszybszy, Plus też działa całkiem dobrze. Jeszcze na stronie speedtest.pl można odznaczyć roaming w przypadku Play a wtedy operator jest na 2 miejscu tego rankingu!

  • 1

    14. ~  2018-05-15 19:13:32  host: 178-36-205-111.adsl.inetia.pl

    @4 Tak jest, na pewno testowali na TP Linku lub Netisie. I Nokii 3310.

  • 1

    15.  2018-05-15 19:32:06

    @13 w rankingu stacjonarnym jeśli liczyć tylko mobilnych też masz inaczej, bo tam pomiary są robione w stabilnych warunkach a nie np jadąc pociągiem. No i tam play domyślnie roamingu nie ma, bo RK jest tylko w taryfach głosowych.

  • 1

    16. ~gosciu  2018-05-15 20:12:08  host: d85-193.icpnet.pl

    Na szybkość w speedtestach wpływ ma m.in. szybkość wykorzystywanego sprzętu. Biedronkowy myphone mimo że ma LTE i kosztuje 200zł nie wyciśnie maksymalnej szybkości dostępnej w danej lokalizacji. Te speedtesty wskazują również jakość wykorzystywanych słuchawek przez użytkowników operatora. Gdyby odfiltrować po danej słuchawce wówczas można porównywać rankingi.

  • -1

    17. ~Gatts  2018-05-15 20:24:37  host: 178.43.243.232.ipv4.supernova.orange.pl

    "gosciu" uderzył w sedno testowania urządzeń z mobilnym internetem.Taki ranking można jedynie uznać za jeden z wielu bez konkretów.To jest tak jakby 10osób w Orange testowało w jakieś "dziurze" swoje 5Mbit/s na miedzi i jak miałbym brać to pod uwagę to bym nie miał w domy łącza 600Mbit/s bo w końcu Orange ma tak słabe łącza.

  • -3

    18. ~gość  2018-05-15 21:22:52  host: public-gprs185131.centertel.pl

    Ranking jak ranking, niektórzy żyją speedtestami, niezmienny jest fakt że niezależnie od rankingu to plus i play zawsze na końcu. Jakiś fenomen. Dlaczego nigdy taki plus nie jest na pierwszym miejscu w internecie mobilnym LTE?

  • -1

    19. ~Jerzy Gondol Znadwisły  2018-05-15 21:28:51  host: user-94-254-162-95.play-internet.pl

    Wniosek jedyny jaki można wyczytać, to że każdy operator ma przyzwoite wyniki. Różnice są niewielkie, dla zdecydowanej większości nieodczuwalne dla abonentów. Pozostaje kwestia osiągów w danej lokalizacji a te zależą od obciążeń stacji. Taki TM też w niektórych miejscach ma duży problem przekroczyć 2Mb.
    Każdy wybiera, co u niego działa najlepiej i jest w dobrej cenie.

  • 0

    20.  2018-05-15 21:48:14

    @18 jest, wejdź na speedtest i zaznacz województwo podlaskie. A jak zaznaczysz pomorskie wygrał play.

  • -1

    21. ~Przemas  2018-05-16 04:19:42  host: ip-37-188-139-42.eurotel.cz

    Polecam LTE w O2 CZ śmiga aż miło czy to w Pradze Mladá Boleslav czy też w górach !!!!!

  • -1

    22. ~  2018-05-16 07:15:09  host: 178-37-231-23.adsl.inetia.pl

    @20 "A jak zaznaczysz pomorskie wygrał play." - chyba w jakis wizjach. W Pomorskim Play ledwie zipie, jak dzwonisz do kogos z punktu jestes w stanie okreslic, ze to Play - tak g*wniana jest jakos dzwieku. Internet tak samo. Ta siec jest parodia samej siebie.

  • 0

    23.  2018-05-16 07:59:09

    @22 użytkownik 18 pytał o ranking, w którym wygrywają plus i play to mu go podałem, a czy on jest prawdziwy to już inna sprawa :)

  • -2

    24.  2018-05-16 08:02:40

    Co za różnica jaki sprzęt i lokalizacja? Net mobilny to tylko ciekawostka i tyle. Przewód i tylko przewód reszta nie stety nadaje się do ...

  • 0

    25. ~  2018-05-16 09:05:38  host: 77.111.247.6

    ja pewnie mam pecha w tym kraju (tak ja z sygnałem tv który zanika mimo że mieszkam praktycznie w centrum dużego miasta), ale nie zauważyłem by LTE było faktycznie szybkim internetem

    a próbowałem kazdego z 4 operatorów - najgorzej chyba jest z orange i t-mobile - najlepiej (u mnie przynajmniej) z Play, bardziej chodzi o siłę sygnału i niezawodność w ciagu całego dnia

    orange potrafi po południu (czasem w innych godzinach też) tak zwalniać, ze muszę przeładowywac stronę, bo pokazuje się w 'formacie' 'tekstowym'...

    nie wiem co to za niemożliwe do przeskoczenia problemy techniczne, by zaoferować przyzwoity sygnał

  • 0

    26.  2018-05-16 12:04:09

    jak widać, w 3G tmobile wyprzedza wszystkich. Dla mnie sprawa jest jasna. W rankingu interentu mobilnego tez wypadli dobrze, jest progres, miejsce wyżej.

  • 0

    27. ~rrrr  2018-05-21 11:38:15  host: host-89-230-176-59.dynamic.mm.pl

    przecież wszystko zależy od miejsca ! jaki jest sens takiego porównania ! faktem jest że o ile w takim trójmieście play działa dobrze , to w Krakowie jest słabo... wiem byłem sprawdziłem mam porównanie

  • 0

    28. ~torawa  2018-05-25 15:19:05  host: dpr251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Podajcie wreszcie MEDIANĘ! Bo póki co jedynym sensownym testem jest Netflix z szybkościami rzędu 2,5 Mb/s - jako jedyny nie pozwala zawyżać średniej, pokazuje czy łącza dają radę (najszybsze nie zawyżają, bo jedynie mogą osiągnąć ze 20 Mb/s w 4K, najwolniejsze nie zaniżają bo nikt nie ma ochoty oglądać na lejku 0,5-1 Mb/s).

Dodaj swoją opinię