Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najszybsze smartfony z Androidem w 2014 roku

Najszybsze smartfony z Androidem w 2014 roku

orson_dzi 13 Stycznia 2015 13:38

0 0

Twórcy popularnego benchmarku AnTuTu opublikowali listę najszybszych smartfonów 2014 roku. Takiego zwycięzcy nikt się nie spodziewał.



Jak pokazują wyniki przeprowadzonych testów, najszybszym smartfonem w 2014 roku okazał się być Meizu MX4. Co ciekawe, jest to urządzenie pracujące pod kontrolą ośmiordzeniowego procesora MediaTek MTK6595, z 2 GB pamięci RAM i trochę nietypową rozdzielczością ekranu 1152 x 1980 pikseli. Uzyskał on wynik 47765 punktów.

Na drugim stopniu podium znalazł się Google Nexus 6 (47079 punktów), a na trzecim Samsung Galaxy Alpha (45817 punktów).




antutu 2014

W zestawieniu za 2013 rok niepodzielnie królował Samsung Galaxy Note 3, zajmując dwa pierwsze miejsca. Pierwsza była wersja wyposażona w Snapdragona 800, druga w Exynosa 5420.

antutu 2013 vs 2014

Źródło tekstu: AnTuTu; wł      

Dodaj do:

Tagi: antutu | smartfony

w sumie: 21
  • 0

    2.  2015-01-13 13:51:33

    Zjedzone przez rozdzielczość ekranu.

  • 0

    3. ~  2015-01-13 13:51:45  host: 89-78-181-69.dynamic.chello.pl

    i ekranem QHD zapomniałeś dodać ;)

  • 0

    4. ~roptenq  2015-01-13 13:54:26  host: 81.219.84.18

    oj tam oj tam o malutki szczegół sie czepiacie:P

  • 1

    5.  2015-01-13 13:59:52

    Te statystyki AnTuTu są troszkę chybione... Kilka miesięcy temu przeprowadziłem test za jego pomocą i mój LG G2 był szybszy od wielu wyświetlonych telefonów. Z jakimiś chińczykami tylko nie mógł sobie poradzić. Więc wyniki muszą być nieźle uśrednione.

  • 1

    6. ~Jimmyq  2015-01-13 14:07:49  host: host-217-172-254-108.lodz.mm.pl

    Z tego co kojarze to sony z3 compact ma lepsze wyniki niz wiekszosc tutaj zaprezentowanych - mala rozdzielczosc i topowe podzespoly

  • 1

    7. ~Tech-nick  2015-01-13 14:08:36  host: public-gprs516471.centertel.pl

    ad 2. & 3. W przypadku LG G3 przesadzona rozdzielczość ekranu faktycznie zabija wysoką szybkość działania (wydajność). Tu się z wami zgodzę, ale gdzie w takim razie jest Sony Xperia Z3 Compact (Snapdragon 801, 2.5 GHz, Adreno 330, 2 GB RAM i ekran o rozdzielczości HD - 720p) ?? Coś dziurawe i niezbyt profesjonalne jest to zestawienie AnTuTu.

  • -3

    8. ~asd  2015-01-13 14:11:59  host: 92.60.132.22

    i co z tego ze z3 compact ma takie parametry ? sonyn zawsze muli i mulic bedzie

  • 0

    9. ~Tech-nick  2015-01-13 14:18:56  host: public-gprs516471.centertel.pl

    Ad 8. Co ty nie powiesz?! To może wyjaśnisz dlaczego to niby mulące Sony znalazło się w zestawieniu AnTuTu za 2013 rok - pod postacią chociażby modelu Xperii Z1?! (który to charakteryzuje się znacznie gorszym stosunkiem mocy podzespołów do rozdzielczości ekranu niż w przypadku Xperia Z3 Compact).

  • -1

    10. ~qwerty  2015-01-13 14:29:17  host: absr221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale w czym najszybsze? Otwieraniu www czy przewijaniu zdjec w galerii? Nie widze sensu takiego rankingu. Jesli fon zamula to znaczy ze 1. Soft jest walniety lub 2. Uzytkownik uwalil soft toną dzialajacych w tle apek.

  • 0

    11. ~  2015-01-13 14:39:24  host: sirius.ccig.pl

    Moze jestem ograniczony ale dla mnie kazdy z tych atutu i tp jest pomylonym pomysłem. To tak jak bym powiedział ze moje auto ma 15023 p. w tescie, a twoje 15000. HAHAHA mam lepsze auto. Ale nikt nie pyta co to te punkty niby sa, bo jak dla mnie to równie dobrze mogło by byc zestawienie masy telefonów.

  • 1

    12.  2015-01-13 14:42:08

    Tytuł do odstrzału, podobnie jak ten w newsie o Samsungu, który chce (ale PONOĆ to już nie dopisane!) wrócić do WP)... Benchmark to żaden wykładnik. Poza tym szkoda komentować, bo dziurawy: "Sony Xperia Z3 Compact z wynikiem 42779 punktów w AnTuTu 5 jest szybszy od Xperii Z2, Z3, Samsunga Galaxy S5, LG G3 czy HTC One M8." - to z testu LuiNa.

  • -1

    13. ~Pankowalski  2015-01-13 15:50:38  host: 89-65-11-245.dynamic.chello.pl

    Osobiście mam Telefunken Enjoy TE1 za 250 zł z mediamarkt z 512 mb ram i procesorem mediatek (2 rdzenie), android 4.2, no i system rzeczywiście potrafi zlagować. Właściwie to nawet często się zdarza, że skrzynka sms otwiera się kilka sekund, podobnie jak i połączenia, ale czy jest to aż taka wada? Jestem człowiekiem który bardzo łatwo "przyzwyczaja się" i generalnie absolutnie mi to nie przeszkadza. Gry i aplikacje normalnie działają, smsy i połączenia się wolniej otwierają, ale czy opłaca się wydawać 1000 zł więcej by po prostu robiło się to szybciej? Moim zdaniem nie :)

  • 0

    14.  2015-01-13 17:29:58

    Nie wiem jak oni ten ranking robili ale mój Galaxy S5+ (SM-G901F) zakupiony w grudniu 2014 osiąga ok 50 tyś - http://tlp.is/51m

  • 0

    15. ~  2015-01-13 18:06:45  host: 78-11-156-126.static.ip.netia.com.pl

    Mój galaxy alpha z masą zainstalowanych aplikacji osiąga w Antutu 49699 punktów. Coś nie halo te zestawienie.
    Screen: http://tlp.is/51n

  • 0

    16. ~Tarakum  2015-01-13 18:14:38  host: 81.219.84.18

    Ogarnijcie że te wyniki są w jakiś sposób uśrednione, czepiacie się jak to Polaczki.
    Na niektórych stronach można i znależć wyniki tego Meizu w graniach 55tys..

  • 0

    17.  2015-01-13 18:15:57

    @16 To pewne, że są uśrednione bo mój Note z S805 osiąga ponad 48k.

  • 1

    18. ~Adam M.  2015-01-13 20:52:02  host: 78.156.177.1.dynamic.ip.euron.pl

    Testy testami a jak przyszło co do czego w realu (obsługa nawigacji morskiej Navionix podczas regat na Adriatyku) to mój HTC One m8 i szwagra Galaxy s5 zostały zdeklasowane wydajnościowo (prędkościowo) przez niepozorną Motorolę g LTE mojej żony. :)
    @ orson_dzi - jak żyć?

  • 0

    19. ~tusk  2015-01-13 22:32:44  host: ec2-54-203-141-57.us-west-2.compute.amazonaws.com

    Hmmm zrobię test na Vmware na PC typu blaszak...

  • 0

    20. ~OnePlus One  2015-01-14 14:42:51  host: ato65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moje OPO ma 46254... co to za zestawienie :/

  • 0

    21. ~preed  2015-01-22 09:35:16  host: public-gprs517531.centertel.pl

    Antutu nie jest miarodajnym testem moim zdaniem,ba raczej takowego nie ma... nie ma die czym podniecac...

Dodaj swoją opinię