Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najpotężniejszy smartfon HTC trafi na rynek 5. kwietnia

Najpotężniejszy smartfon HTC trafi na rynek 5. kwietnia

LuiN 16 Marca 2012 14:47

0 0

htc one x Już 5. kwietnia mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli nabyć pierwszy czterordzeniowy smartfon tajwańskiego koncernu HTC, model One X.

Na rynku brytyjskim telefon w pierwszej kolejności pojawi się w ofercie O2 UK. Przy dwuletniej umowie telefon oferowany jest za darmo w abonamentach za minimum 36 funtów. W najniższym abonamencie za 26 funtów telefon nabyć będzie można w cenie 119,99 funtów.

HTC One X ma 4,7-calowy ekran Super IPS LCD2 o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli, ok. 312 ppi), pokryty szkłem Gorilla Glass. Zabrakło gniazda kart pamięci, ale mamy 32 GB wbudowanej pamięci, są HSPA+ z prędkością pobierania do 21 Mb/s, Bluetooth 4.0 i litowo-polimerowa bateria o pojemności 1800 mAh.




Sercem konstrukcji jest czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3, taktowany zegarem 1,5 GHz z dodatkowym chipem graficznym ULP GeForce. 8-megapikselowy aparat fotograficzny poradzi sobie z kręceniem filmów FullHD z dźwiękiem stereo. Ciekawostką jest możliwość rejestrowania zdjęć podczas kręcenia filmów.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~Wlad  2012-03-16 22:39:13  host: nat6.pp.com.pl

    Do "16" ktoś wcześniej napisał, ze koszt produkcji omawianego fona de facto kosztuje 200-250$, to dlaczego Polacy mają zapewniać sprzedawcom i operatorom 300% prowizji i kosztów, zamiast 70-100% (i tak dużo), jak jest w cywilzowanych krajach? Podobno koszty w Polsce są niższe podobnie jak zarobki są niższe 3-4 krotnie! Dlatego "16" nie p...!

  • 0

    18. ~...  2012-03-16 23:14:27  host: 89.204.137.157

    @16 Ja już się spakowałem(wiadać jaki mam host). A spakowałem się dlatego, ze miałem dość ludzi twojego pokroju. Dość slepych i otłumanionych przez te w kolko powtarzane brednie. A Ty dalej bądz sobie zadowolny, przepłacaj i udzielaj genialnych porad-jeśli chcesz oczywiscie. Pozdrawiam i zadnej porady nie udzielam.

  • 0

    19.  2012-03-17 01:19:05

    @9. W egzemplarzach One X prezentowanych na stoisku HTC na MWC w Barcelonie widziałem w app tray'u aplikację radia, także to raczej PhoneDog ma w tym wypadku rację.

  • 0

    20. ~kormoran  2012-03-17 07:59:46  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    @Barton,dzięki @Wlad-masz rację! Brytyjski sklep Clove Technology sprzedaje ten telefon po 492 funty z VAT czyli za 2438 złotych(w wolnej sprzedaży)a polskie sklepy po 2699 złotych.Różnica jest duża.Moje wytłumaczenie jest takie: Clove zamówił u dystrybutora 500 sztuk i dostał duży rabat.Polski sklep zamawia 5-10 sztuk i kupuje drogo i drogo sprzedaje.Nikt nie chce ryzykować i zostać z towarem w domu.

  • 0

    21. ~kormoran  2012-03-17 08:06:06  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    Na razie wszyscy wspólnie trzymają wysoką cenę.Ale potem polskie sklepy,kóre kupiły ten telefon w hurtowniach niemieckich czy angielskich obniżą ceny.Najdroższe będą zawsze z dystrybucji HTC Poland!

  • 0

    22. ~zxc  2012-03-17 09:57:02  host: 73.217-171-62.tkchopin.pl

    Ja kupując mój HTC Desire HD w Orange na umowę przepłaciłem niecałe 500 zł (koszt całego abonamentu powinien wyjść niecałe 2100 zł na 24m(w tym ubezpieczenie od nieszczęśliwego upadku), a nowy telefon na allegro kosztował 1600-1700 zł). Więc nie raz warto kupić u operatora telefon jeśli ktoś jeszcze dużo dzwoni i korzysta z internetu. A te 500 zł pewnie i tak bym doładował wciągu tych 2 lat. Trzeba dobrze trafić na promocję:P

  • 0

    23. ~zxc  2012-03-17 09:59:42  host: 73.217-171-62.tkchopin.pl

    A we wrześniu mam przedłużenie umowy, tak więc będę polować na dobrą okazję nowego HTC, bo innego telefonu nie biorę pod uwagę. Ewentualnie HTC ONE S, który również fajnie się prezentuje:P

  • 0

    24. ~...  2012-03-17 10:01:39  host: 82.113.99.168

    @20,21 I to wlasnie chodzi. Przeciez nikt nie bedzie kruszyl kopii o to, ze jeden sprzedawca ma 200zl taniej od drugiego. Chodzi o cwaniactwo dystrybutora/sprzedawcow. Najlepszy przyklad to ceny Lumni 800. Saturn Polska 2399 a chwile potem 2199 w "promocji". Saturn Niemcy 379euro- czyli troche ponad 1500zł. I zeby to chodziło o USA czy Australie. A to rónica np. jak z Berlina do Szczecina. Google Maps pokazuje, że to 144 kilometry. Bez granicy, bez cła.

  • 0

    25. ~123  2012-03-17 10:07:38  host: 73.217-171-62.tkchopin.pl

    @24 tylko trza mieszkać jeszcze w szczecinie:P A w lumii 800 z Niemców nie będziesz miał Polski Menu:) Tak więć nie wiem czy warto jechać taki szmat drogi:) Ale z drugiej strony zawsze możesz wjechać do Tropical Island po drodze:P

  • 0

    26.  2012-03-17 10:24:30

    123: fail, Tropical Islands nie jest po drodze ze Szczecina tylko od strony Olszyny :-)

  • 0

    27. ~123  2012-03-17 11:45:47  host: 73.217-171-62.tkchopin.pl

    Ale w okolicy Berlina

  • 0

    28.  2012-03-17 11:51:33

    123: wiem, że to niezbyt w temacie HTC, ale ustalmy: jeżeli dla Ciebie odcinek Szczecin - Berlin to szmat drogi, no to przejechanie odcinka Berlin - Tropical Islands to pół "szmatu drogi", bo to ok. 70 km, więc nie rozumiem skąd się wzięło pojęcie "po drodze" ;-) Dodając do tego, że trzeba wrócić w stronę Szczecina.

  • 0

    29. ~  2012-03-17 12:30:52  host: bgh132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ma funkcję lusterka?

  • 0

    30. ~Wiesław  2012-03-17 14:36:30  host: 73.217-171-62.tkchopin.pl

    @29 Tak. Aplikacja Lustro się kłania.

  • 0

    31. ~  2012-03-17 14:49:40  host: z03-08.opera-mini.net

    Po przeczytaniu tytułu liczyłem na to, że chodzi o jakiegoś HTC-ka z sześcioma rdzeniami, czy coś takiego...

  • 0

    32. ~alex  2012-03-17 14:54:52  host: host86-140-195-186.range86-140.btcentralplus.com

    yes :) juz zamowiony czekamy do 5 kwietnia hehehe

  • 0

    33. ~Win  2012-03-17 22:00:03  host: 189-112-189-028.static.ctbctelecom.com.br

    Jaki on najpotężniejszy? Zwykły cienias! Ja tam potrzebuję w smartfonie ekranu o przekątnej 7 cali i rozdzielczości QSXGA (2560 x 2048 pikseli). A do tego procesor z co najmniej 10-cioma jajami (to jest rdzeniami) - lepiej jak jest więcej, co nie ;-) Wbudowana pamięć około 1 TB - lubię wszytko duże! No i oczywiście Bluetooth 7.0. - do przesyłania ziomkom z gimnazjum super ekstra słitfoci.

  • 0

    34. ~  2012-03-18 10:08:44  host: ip-94-42-14-152.multimo.pl

    Ile razy dziennie trzeba go ładować?

  • 0

    35. ~raf  2012-03-18 17:18:42  host: aio102.internetdsl.tpnet.pl

    U nas przy abonamencie 36 funt bedzie kosztować 1000 zł :)

  • 0

    36. ~MM  2012-03-19 06:42:04  host: dynamic-78-8-139-227.ssp.dialog.net.pl

    A kiedy w Polsce ?

Dodaj swoją opinię