Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najpierw dywidenda, potem zmiany w zarządzie

Najpierw dywidenda, potem zmiany w zarządzie

WitekT 5 Maja 2006 10:59

0 0

Po zmianie ekipy rządowej we wrześniu ubiegłego roku pojawiło się wiele spekulacji o zmianach w zarządzie Polkomtela. Na razie polscy udziałowcy wymienili jedynie prezesa, a duński TDC — dyrektora finansowego. Należy się liczyć z dalszymi zmianami w zarządzie.

Najbliższa rada nadzorcza odbędzie się w środę. Jednak jest mała szansa, by już 10 .maja zapadły decyzje w sprawie zmian w zarządzie firmy. Rada powołała niedawno komitet do spraw nominacji i wynagrodzeń, który ma ocenić pracę członków zarządu i określić przyszłe zadania. Dopiero gdy komitet zakończy prace, dojdzie do przetasowań w zarządzie operatora – czyli najprawdopodobniej na kolejnym, czerwcowym posiedzeniu rady.
W porządku obrad walnego zgromadzenia, zaplanowanego na 10. maja, znalazł się punkt o wypłacie dywidendy z połowy ubiegłorocznego zysku (ponad miliard złotych). Taką wysokość zaproponował zarząd. Jednak w porządku obrad jest też drugi punkt — o wypłacie dywidendy z niepodzielonego zysku z lat poprzednich. Jeżeli akcjonariusze przegłosowaliby ten punkt, mogliby otrzymać nawet 2,5 mld zł – i jest to bardzo prawdopodobna opcja.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~walor  2006-05-05 11:10:20  host: dpo37.neoplus.adsl.tpnet.pl

  najpier kasa, w polkomtelu zawsze :) przynajmniej są kosenkwentni :)

 • 0

  2. ~durak  2006-05-05 12:14:06  host: dpl165.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Rekordowa dywidenda :) Tak długo jak dalej będą tak doić polkomtela to nie można liczyć na inwestycje i obnizki

 • 0

  3. ~wlo  2006-05-05 13:41:00  host: aot83.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nie dziwne - Skarb Państwa musi się czymś nasycić. Protestami ludzi o podwyżki tego nie zrobi - lekarzom trzeba zapłącić i policjantom ;-) No i za benzynę do samochodów posłów... I za inne wydatki naszych bardzo mądrych i potrzebnych przedstawicieli... z woli Boga i Narodu ;-) Po co szukać oszczędności - lepiej wziąć więcej - więcej będzie do zarządzania, a im więcej do zarządzania tym większe "boki" - strategia znana od wieków, w Polsce wyjątkowo dobrze.

 • 0

  4. ~wlo  2006-05-05 13:44:43  host: aot83.neoplus.adsl.tpnet.pl

  premier przecież był z "gospodarczą" wizytą w Orlenie... Ciekawe po co? W sprawie paliw, żeby obywatele mieli taniej? No powagi trochę ;-) Jak pamiętam Orlenowi nie zależy na tej "ekstra" kasie z dywidenty tak bardzo jak bardzo zależy na sprzedaży udziałów. Zresztą SP nie może za bardzo nimi sterować akurat w tej sprawie. Za to inne spółi ze 100-procentowym udziałem SP już są dżojstikiem sterowane w sprawie polkomtela... To widać, ślepy zobaczy.

 • 0

  5. ~numaj  2006-05-05 13:58:31  host: dow249.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Niestety, ten operator ma takiego garba przez to, że i tak mu nieźle idzie jak na warunki w jakich musi działać

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet