Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najnowszy iPhone u czterech polskich operatorów jednocześnie

Najnowszy iPhone u czterech polskich operatorów jednocześnie

WitekT 19 Sierpnia 2010 11:14

0 0

apple iphone 4Po raz pierwszy w Polsce, wszyscy czterej najwięksi operatorzy infrastrukturalni będą mieli najnowszego iPhone’a 4 praktycznie w tym samym czasie. Era i Orange kanałem oficjalnym, a Plus i Play nieoficjalnym - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że polskiej, oficjalnej premiery iPhone’a 4 należy oczekiwać 27. sierpnia - tradycyjnie w piątek. Wtedy telefon pojawi się w cennikach Ery i Orange. Trudno w tej chwili mówić o jego cenie, biorąc jednak pod uwagę podobny koszt produkcji w stosunku do modelu 3GS, kilka procent wyższy kurs dolara do złotówki niż ten sprzed roku i coraz mniejszą skłonność operatorów do subsydiowania telefonów można oczekiwać, że będzie ona trochę wyższa niż modelu 3GS w momencie jego wejścia na rynek.




Play, który smartfona ma poza oficjalnym kanałem dystrybucji, powinien być o kilka dni szybszy. Z kolei dziś do salonów Plusa trafią pokazowe egzemplarze - także zakupione od hurtowników, a nie od Apple. Patrząc na aktualną ofertę cenową modelu 3GS u obu operatorów, a także wysokie ceny iPhone’a 4 na rynku wtórnym, należy oczekiwać, że najnowszy smartfon Apple będzie raczej, ze względu na swoją cenę, prestiżową pozycją w cenniku i nie będzie cieszył się dużym popytem.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 1

    17.  2010-08-19 12:32:33

    PLAY: a jak miałoby wyglądać to wyliczenie, skoro nikt nie opublikował oficjalnych cenników, ani nie ma też żadnych przecieków?

  • 0

    18.  2010-08-19 12:35:31

    PLAY: jak mógł ktoś z nas wyliczyć jak ceny są dalej nieznane...!! a Pan Gruszka jest niesłowny..albo..dalej negocjują ceny finalne, w co watpie. Nie ukrywam, że bardzo jestem ciekaw cen iP4 u naszych opów. Przy cenie"zaporowej" sugeruję kupić PKC-em Samsung Galaxy S. Stosunek cena/jakość etc wyśmienity.I to nie tylko w przypadku cen z PLAY, u Ery i Orange ten telefon tez jest w całkiem rozsądnych cenach w taryfach multimedialnych czyli z pakietem danych. PZDR!

  • 0

    19. ~qwerty  2010-08-19 12:42:27  host: 213-238-106-123.adsl.inetia.pl

    do 17 - jak to jak, szklanej kuli nie masz Witku? PLAY trzeba ignorować.

  • 1

    20.  2010-08-19 12:54:26

    #16 PLAY. w AT&T najtaniej 200$ x 3zł +/- 650zł ;] gratuluję inteligencji PLAY :D

  • -2

    21.  2010-08-19 12:55:39

    17@ Przy wyliczeniach poprzedniego modelu 3GS, chodzi mi o koszt całej umowy+aktywacja. W Jakiet sieci był najtańszy? Sugeruje że z iPhone 4 będzie podobnie.@qwerty. widzę spamujesz na blogplay.pl teraz tu zaczołeś. Tyle ci powiem nie mrugaj mi, bo i tak nie wygrasz zemną fanboyu.

  • 1

    22. ~ASD  2010-08-19 13:32:35  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Witku, chyba "prestiz" ;) iP4 to porzadny terminal - nie liczac paru promili istniejacego, ale mocno nadmuchanego 'problemu' wadliwej anteny (owszem, zasieg znika.. ale tylko troche i wbrew pozorom nie zrywa polaczen - fakt, nie testowane w warunkach 1 kreski (E czy wrecz O (GPRS)), ale tam to zasieg ma tendencje sie bujac (przynajmniej w Orange'u) na tyle, ze nie trzeba niczego nawet probowac zaslaniac :) I na ten najwiekszy 'feler' placza wszyscy krytykanci (przewaznie slepi), nie znajac realiow... zamiast plakac, polecam sie przejsc i sprawdzic osobiscie. Zebyscie sie mocno nie zdziwili :) Realnie telefon ma oczywiscie jednak swoje wady (mowie o tych nieusuwalnych przez JB): przede wszystkim jest zbyt delikatny, finalnie nie ryzykowalbym trzymania go poza etui, szklo sie rysuje niestety podobnie, jak w 3GSie (a wiec da rade, wystarczy sie postarac)... poza tym balans bieli w pomieszczeniach (generalnie przy slabszym oswietleniu, ale we wnetrzach widac to znacznie lepiej) niestety troche przeciepla biel, niemniej to mozna poprawic prosta korekcja (jak firma nie ruszy dupy). No i bardzo rzadko, ale jednak wystepuja problemy z czujnikiem zblizeniowym. Mimo wszystko jednak, tak jak z antena, problem dotyczy promili przypadkow i zawsze kupujac nie osobiscie mozna wymienic egzemplarz, ponoc Apple tez cos z tym robi (wymienia w trakcie gwarancji etc.)

  • 0

    24. ~xad  2010-08-19 13:37:31  host: acph173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20 Z cyrografem na 2 lata :)

  • 0

    25.  2010-08-19 13:38:55

    Nie ma co się śpieszyć za jakiś czas wejdzie piątka lub unowocześniona czwórka i wymiecie ten model.

  • 0

    27.  2010-08-19 13:44:07

    #24 tak, mialo byc porwnanie ofert u opów :>

  • 0

    28. ~  2010-08-19 13:45:35  host: blacksea.orkafilm.com.pl

    @25 w taki sposób to możesz czekać do 2025 na iPhona 16 i Rambo 19... może nie od razu kupować, ale trochę poczekać i kupić.

  • 0

    29.  2010-08-19 14:13:26

    @WitekT: orientujesz się może, jak wygląda kwestia gwarancji/serwisu w Play i w Plusie, które iP4 będą miały "nieoficjalnymi" kanałami? Obecnie iPhone 3GS kupowany w iSpocie bez simlocka jest chyba serwisowany przez serwis Ery. Trochę dziwię się Plusowi, że nie potrafi "zadziałać" u swego zagranicznego patrona - Vodafone, aby stać się w Polsce "oficjalnym" dystrybutorem iP. iPhone posiada też ciekawą funkcję odschłuchiwania poczty głosowej; w Polsce tylko Era dostarcza tę usługę.

  • 0

    30. ~  2010-08-19 15:02:29  host: p20-10.opera-mini.net

    Witku czy to znaczy ze era juz 27 sierpnia da promocje urodzinowe? A moze jednak dopiero 1 wrzesnia je dadza razem z iphone 4 ?

  • 0

    32.  2010-08-19 16:49:02

    31: daruj sobie wycieczki osobiste, szczególnie w momencie, kiedy nie wiesz jak to wygląda - a nie wiesz... 2 przykłady z brzegu - iPhone 3GS w Play był kupiony z tego, co pamiętam, na rynku czeskim. iPhone 4 dostarczany do Polkomtela też nie był przeznaczony na polski rynek. Uwierz, że Apple ma taką politykę, że NIE POZWOLIŁBY na sprzedaż telefonu do operatora, z którym nie ma oficjalnej umowy, PRZED terminem wejścia u oficjalnych partnerów.

  • 0

    33.  2010-08-19 16:57:58

    Doradca biznesowy - nie zebym specjalnie chcial polemizowac , ale plastik w Galaxy daje poczucie mega lekkosci i nalezy to zaliczyc zdecydowanie na plus tego aparatu. Moze zaczac robic obudowy z tytanu? Po drugie jakie ostre krawedzie? Mam go "pod reka" i w zaden sposob nie dostrzeglem tego problemu , pomijajac wogole fakt sprowadzania wartosci telefonu do sadzenia ksiazki po okladce , tez zreszta chybionym. Dokladnie jest to doskonaly stosunek mozliwosci do ceny - iP 3GS , nie ujmujac niczego temu telefonowi kosztuje w SI 69 1299zl , Galaxy S kosztuje 399 , w czym ustepuje poza obudowa (ale argument) SGS iPhonowi 3GS czy 4ce? Konkrety prosze. Nie ujmujac tez niczego Wave , bo to swietny model za swietna cene , na razie to absolutnie niszowy system , niestety. Jesli ktos nie potrzebuje softwaerowych fajerwerkow z Android Market czy AppStore to na pewno dobry wybor. Nie ma zlych telefonow , sa tylko zle dobrane telefony do konkretnych potrzeb.

  • 0

    34.  2010-08-19 17:03:06

    Ci doradcy to strasznie zarozumiali a jednoczesnie sfrustrowani ludzie...Galaxy S badziewny??!! MEGA LOL :))))jak sie nie wie czym sie rózni system Bada vs Android vs iOS to sie takie bzdury wypisuje. Samochod kupujesz tez po kolorze i zeby blacha gruba była a aluminium z Audi jest fe bo lekkie i nie da się łatwo wyklepać??!! :)))

  • 0

    35.  2010-08-19 18:38:45

    Cena tego cuda powala, galaxy s + wypasiony netbook + dobry grill + dobra flaszka z popitką też tyle kosztuje, wolę to drugie, fakt że nie będę taki cool ale nie wszystko można mieć ;-)

  • 0

    36. ~Jack  2010-08-19 19:45:56  host: 77-255-249-67.adsl.inetia.pl

    @18 nie od dziś. On jest dobry w lansowaniu się i występowaniu w mało ambitnych spotach :)) tak samo miało być z testem zasięgu i jakości Playa po Warszawie, gdzie w oczach UKE wypadli blado jak Eskimosi. Zaś wracając do tematu. Ja obstawiam że ceny będą bardzo podobne co do 3GS. Być może wahanie dolara $ coś namiesza ale to się okaże. Przy ostatnich generacjach Era dawała ciut lepsze warunki niż Orange. O tych dwóch operatorów się nie boje można się spodziewać mniej więcej wiadomo jakich ofert. Zaś Plus i Play hmm... zobaczymy. Ale znając życie, Play telefonów będzie miał tyle co nic w dodatku da za opłatą dodatkową net na własnej sieci, zaś Plus, u nich drożyzna no zobaczymy, zobaczymy.

  • 0

    37. ~AndyG  2010-08-20 07:33:55  host: 86-52-n1.aster.pl

    @31: Co do mozliwosci nabywczych operatorow i hurtownikow - Era jest w grupie DT/T-Mobile, ktora operuje w 14 krajach w Europie, a Orange to czesc grupy Orange, ktora dziala w Europie w 12 krajach. Nie wspomne juz o T-Mobile USA i operacjach Orange w Afryce. ZADEN, nawet globalny dystrybutor nie ma sily nabywczej porownywalnej do dyzych grup operatorskich - Vodafone, T-Mobile, Orange i Telefonica O2.

  • 0

    38. ~ZICO  2010-08-20 09:11:56  host: abkf56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla mnie może on kosztować nawet 1zł w abonamencie 20zł a i tak nawet na niego nie zwrócę uwagi, bo firmy zachowujące się tak jak Apple budzą we mnie odrazę. Lansują oni kolejną "sprytną" strategię marketingową polegającą na tym, że sprzedaje się badziewie w "ekskluzywny" sposób dzięki czemu klienci czują się wyróżnieni i wyjątkowi. Jeszcze kilka lat temu na uczelniach ekonomicznych wmawiano studentom, że tego typu strategia zarezerwowana jest tylko dla ekskluzywnych produktów. Ktoś jednak wpadł na genialny pomysł, że w ten sposób można sprzedawać również i shit a odpowiednio zmanipulowani konsumenci na to pójdą. Jest to niewątpliwie nowy trend, z którym będziemy mieć coraz częściej do czynienia.

  • 0

    39. ~No Apple  2010-08-20 11:47:33  host: t03-11.opera-mini.net

    Narzekaliście na kryzys a i tak kupujecie te zabawki funboye zgniłych jabłek.

Dodaj swoją opinię