Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najlepszy pracodawca telekomunikacyjny 2011 roku wg studentów

Najlepszy pracodawca telekomunikacyjny 2011 roku wg studentów

Q! 2 Grudnia 2011 23:37

0 0

Firma analityczna Universum przeprowadziła wśród polskich studentów badanie dotyczące postrzegania marek, m.in. telekomunikacyjnych. Polscy operatorzy plasowali się z reguły w drugiej połowie setki zestawienia.

Badanie przeprowadzone zostało w 53 szkołach wyższych, wśród studentów 7 kierunków. Ranking oraz miejsca zdobyte przez poszczególnych operatorów przedstawiają się następująco.




Operator /
kierunek
Orange/TP Play Plus T-Mobile
IT 16 21 22 19
Prawo 75 100 74 87
Biznes 64 80 71 94
Medycyna 62 62 51 >100
Technologia 53 69 65 88
Nauki
przyrodnicze
72 >100 >100 86
Humanistyka,
sztuka
46 69 50 75

Badanie prowadzone było od listopada 2010 do marca 2011 roku. Tylko w 2011 roku wzięło w nim udział 15 337 ankietowanych, którzy udzielili łącznie 44 909 odpowiedzi.

Źródło tekstu: Universum     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    29.  2011-12-03 18:22:29

    A studenciaki widać nie mają pojęcia, że PTC traktuje pracownika najlepiej, a P4 wręcz przeciwnie.

  • 0

    30. ~adeamus  2011-12-03 20:10:38  host: ddn184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @24 więcej pokory, jesteś tyle warty na rynku pracy ile ktoś chce ci zapłacić

  • 0

    31. ~sasd  2011-12-03 21:00:05  host: aadm166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie studenciki nie wiedzą, że PTC płaci najlepiej spośród wszystkich operatorów (zwłaszcza siłom sprzedaży)...

  • 0

    32.  2011-12-03 22:30:51

    pracowalem przy "namawianiu" na neo dla firm. drozsza usluga, stale ip. Po 1 dniu zrezygnowalem. Byly osoby ktore pracowaly ponad rok. zeby dostac pieniadze trzeba bylo 30 umow zalatwic.

  • 0

    33.  2011-12-04 09:10:20

    @ 31 - masz na mysli rowniez outsourceing?

  • 1

    34. ~pb  2011-12-04 09:22:03  host: bgr228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ Ciekawa jestem skąd te wiadomości że PTC płaci najlepiej? Pracuję w branży i porównujemy z ciekawości swoje zarobki z kolegami z innych firm. Nigdy nic takiego z tych rozmów nie wynikało, a wręcz przeciwnie. Może mówisz o wyższych stanowiskach kierowniczych... Ale na to studenciaki muszą długo pracować.

  • 0

    35. ~P4  2011-12-04 09:33:14  host: z31-14.opera-mini.net

    najgozej placi P4, wiem cos o tym

  • -1

    37. ~Chłopak z wioski  2011-12-04 09:55:07  host: user-109-243-240-75.play-internet.pl

    PTC płaci najlepiej prawda i jakość obsługi widać, ale nic za darmo, doi klientów ile wlezie za to.

  • 0

    38. ~dudek984  2011-12-04 10:48:00  host: 89-78-100-228.dynamic.chello.pl

    Fakt nie warto się chwalić studiami bo nigdzie nie przyjmą. Ja ok. 6lat pracuje w Hipermarkecie na pół etatu mam ok.900zł na rękę,umowę na czas nieokreślony,kartę pracowniczą,bony,premie itp.Ciężko jest ale atmosfera jest w porządku i dlatego pracuje.W sieciach operatorów natyrasz się i jak już będziesz bezużyteczny to cię wyrzucą. Tak robi Play i T-mobile.Tam ok.30 umów musisz mieć a z tym ostatnio coraz trudniej bo oferta abonamentowa jest gorsza od prepaid

  • 1

    39. ~  2011-12-04 12:20:03  host: ip-79-175-213-143.cable.smsnet.pl

    30 umow:| w ptk trzeba miec 90

  • 1

    40. ~  2011-12-04 14:28:02  host: user-46-113-180-101.play-internet.pl

    39, tylu musicie nałapać frajerów?

  • 1

    41. ~hyde  2011-12-04 16:42:49  host: 114.45.rev.vline.pl

    30 aneksów? chyba 100 kolego. Pracowałem kilka lat. Praca do lekkich nie należy, ale ptc chyba płaciło najlepiej z tego co wiem...

  • -1

    42. ~  2011-12-04 18:41:11  host: terminal-1-202.retsat1.com.pl

    Z moich porównań wynika, ze T, Orange, Plus, Play...dobry pracownik może zarobić nawet 3,5-4k i to nie są stanowiska kierownicze...ogólnie Studenci sa tacy co zarabiaja duzo i tacy co odbebnia swoje i nic nie pokaza wiecej...roznice siegaja do 1k zlotych...

  • -1

    43.  2011-12-05 08:53:45

    Coś mi tu nie pasuje. Ja pracowałem w playu przez jakieś 7 miesięcy i tam byli studenci dosłownie WSZYSTKICH kierunków. NIKT nie był z tej pracy zadowolony (może oprócz kierowników, których było jakieś 2-3 % ogółu). Od dłuższego czasu natomiast pracuję w Orange i jako pracownik czuje się kilkukrotnie lepiej. Nie wiem kogo oni pytali o opinię, ale mam wrażenie, że 90% z ankietowanych to pewnie typowi studenci, którzy do 25 roku życia nie podejmą się pracy, a udają najmądrzejszych w każdej dziedzinie.

  • 1

    44. ~PTK_MSQ  2011-12-05 10:01:54  host: 212.160.172.70

    Pracowalem w PLAY i wszystko bylo ladnie i pieknie do mementu wyplaty.. w ORANGE nie jest zle bo na 6h co miesiac wychodze pod 2k nie wysilajac sie za bardzo.. co do T ciezko sie tam utrzymac przynajmniej z rozmowy z kolezanka --> jezeli chcesz dostac premie musisz miec 55min rozmow na 1h ( ?!?! ), w PLusie mam 2 kolegow ale nic mi nie wiadomo jak im tam idzie. Jezeli jest sie w czyms dobrym a praca sie podoba i przynosi godziwe pieniadze to bedzie zachwalac miejsce pracy gdzie pracuje to chyba nic zlego ??

  • -1

    45. ~  2011-12-05 10:42:23  host: 193.201.36.41

    Panie Witku, kto został pracodawcą roku? Orange (najmniej punktów, ale wyróżnione) czy Tmobile (najwięcej punktów)?

  • -1

    46.  2011-12-05 11:54:12

    @45 - tu nie chodzi o to kto został pracodawcą roku, ale o postrzeganie marki przez studentów. O czym wyraźnie jest napisane w wiadomości.

  • 0

    47. ~  2011-12-05 20:34:32  host: 87-205-180-17.adsl.inetia.pl

    19 - ci co mają olej w głowie i chcą dobrze zarabiać za jakiś czas są nazywani mafią paliwowa lub podobnie...

  • 0

    48. ~  2011-12-05 21:15:00  host: 89-72-234-152.dynamic.chello.pl

    Nic dziwnego, po tym jak ostatnio Grupa TP zaangażowała studentów w wolontariat przy organizacji Euro2012... Poza tym to zawsze jest szansa skorzystać z niepowtarzalnej okazji i obejrzeć na żywo mecz czy będąc wolontariuszem lub tym kto wygrał w loterii Orange 2012.

  • 0

    49. ~Plusak  2011-12-05 23:07:10  host: apn-77-114-219-72.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja od 10 lat pracuję dla Plusa. Wczesniej jako kierownik POS obecnia w kanale G300. Bywały lepsze i gorsze czasy. Teraz są - średnie - czas zmian z Panem Żakiem w tle. A zarobki? Jak się postarasz to i dobrze zarobisz... 4 - 5 tyś jest w zasięgu ręki.

Dodaj swoją opinię