Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najlepsza na prezent? Nokia N900

Najlepsza na prezent? Nokia N900

LuiN 10 Stycznia 2011 12:21

0 0

nokia n900Serwis Amazon.com przedstawił listę najpopularniejszych prezentów, które zamawiali jego użytkownicy w ciągu 2010 roku. Wśród telefonów wygrała Nokia N900.



Dane wykorzystane do stworzenia rankingu Best of 2010 dotyczą przedmiotów sprzedawanych w czasie od 1. stycznia do 15. grudnia 2010 roku i charakteryzują one upodobania głównie mieszkańców USA.




Nic więc dziwnego, że najpopularniejszym urządzeniem elektronicznym był promowany przez Amazon Kindle, a najpopularniejszym komputerem Apple MacBook Pro 13.3". Nokia N900 okazała się najchętniej wybieranym prezentem, ale w kategorii "największa sprzedaż" wygrał już Samsung Captivate, czyli amerykańska odmiana Samsunga Galaxy S.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Amazon, wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    17. ~Elektron  2011-01-10 15:14:17  host: 77-255-121-214.adsl.inetia.pl

    Ad 14.: A co do twoich "PLANET" zarzutów względem Nokii - to niestety same ogólniki i puste hasła - co to np. znaczy, że seria E zalicza glebę?! - to raz. Pokaż mi też jaki inny producent ma tak rozwiniętą serię biznesowych telefonów (smartfonów)?! Tak dobrze sprzedających się, nieźle wykonanych itp.?! Bo ja oprócz terminali BlackBerry nie widzę innego zagrożenia dla serii E. W takim razie niech inny producenci stworzą coś chociażby zbliżonego do serii E to dołączę się do twojej krytyki - jeśli oczywiście będą realne powody do takiej krytyki, a nie potrzeba kserowania wyssanych z palca negatywnych opinii na temat Nokii.

  • 0

    18. ~Elektron  2011-01-10 15:23:24  host: 77-255-121-214.adsl.inetia.pl

    A co do następcy komunikatora E90 to Nokia ma już przygotowany do wypuszczenia na rynek smartfon E7 - tylko mi nie pisz, że ją miałeś i jest do kitu, bo i takich naciąganych opinii nie brakuje w necie ;-) - nie raz już widziałem jak ktoś kilka miesięcy przed premierą danego telefonu podpisywał się jako jego użytkownik i pisał jakieś bzdury jak niby się on sprawuje.

  • 0

    20. ~  2011-01-10 16:27:44  host: aaoy229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    od soboty mam n900. cudo.

  • 0

    21.  2011-01-10 16:42:35

    ad Play Co rozumiesz pod pojęciem merytorycznego myślenia "Nokia jest najlepsza"? ad Elektron Play Nokia i Apple to firmy, które zrobiły pranie mózgu swoim klientom i wykorzystali to finansowo, dając niewiele w zamian. Oceniam tylko ich politykę, nie produkty. Rozumiem, że ktoś wybiera telefon pod siebie, albo z sentymentu, lojalności do marki, przyzwyczajenia, na podstawie obiegowych stereotypów, dla lansu itp. Mi nic do tego. Do momentu kiedy zaczyna dorabiać ideologie, aby umocnić się w swoim wyborze i mówi "x jest najlepsza" itp. Ludzie, ja mam jeden z modeli HTC i widzę jakie udane są jego następcy, ale nie chrzanię Wam tutaj iż "tylko HTC" ale obserwuje co się dzieje na rynku. Gratuluję wszystkim udanego wyboru i zadowolenia z kupinego produktu iP Nokia Samsung ect. ale bez demagogi proszę, bo rynek stale się zmienia i nie stanął na zeszłym wieku, kiedy hitem była solidna Nokia z dobrą baterią lub kilka lat temu kiedy iPhone 3G wprowadził innowacyjny dotykowy ekran i system operacyjny. To już historia, a konkurencje delikatnie mówiąc nie śpi.

  • -1

    22. ~iOS  2011-01-10 16:51:39  host: s35.strefa.com

    Jakby ktoś zafundował mi taki prezent to dałbym mu w mordę.

  • 0

    24. ~  2011-01-10 17:45:47  host: adrf56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam ją od pół roku i nie zazmieniłbym na żadne adroidy dla małolatów, to jest po prostu mini komputer do pracy. Popularność w USA być może dużo niższą ceną, bo występuje tam również bez modułu GPS. Amerykanie lubią kupować tańsze odpowiedniki jak np wielkie terenówki z napędem na jedną oś:)

  • 0

    25.  2011-01-10 17:56:31

    ad Play "12 lat używam tylko telefonów z pod marki Nokia i nigdy mnie nie zawodzi" . Właśnie przyznałeś.że używasz tylko jednej marki i to tak długo. Dodatkowo patrzysz na współczesne marki przez pryzmat 12 lat, a to w telefonii przepaść. Argument o zasięgu jest dla mnie naciągany i wątpliwy. Nieważne. Każdy ma co lubi i zawsze będzie zachwalał co kupi. Dlatego ta dyskusja "ping-pong" nie ma sensu. Jak ktoś chce kupić Nokie to ją kupi, jak chce dobry telefon to będzie uważnie czytał takie portale jak telepolis z otwartym umysłem.

  • 0

    26. ~Elektron  2011-01-10 18:06:10  host: 77-255-121-214.adsl.inetia.pl

    Ad 21.: "APSpracownik" nie doszukuj się jakiejś ideologi tam gdzie jej już dawno nie ma! Może kiedyś - kilka lat temu można jeszcze było powiedzieć, że Nokia na tyle zdominowała umysły użytkowników telefonów komórkowych, że wygląda to na pranie mózgu. Jednak to już historia i sytuacja się znacznie zmieniła - tylko zdaje się ty tego nie zauważyłeś. Obecnie tak zwane "fanbojstwo" to w przypadku Nokii rzadkość i znacznie częściej można je zaobserwować w przypadku takich marek jak Sony Ericsson, czy Samsung, nieco rzadziej również HTC. No a Apple - wiadomo - jak kogoś wciągnie ta sekta to już logicznie nie myśli ;-)

  • 0

    28. ~Elektron  2011-01-10 18:18:38  host: 77-255-121-214.adsl.inetia.pl

    Ad 25.: "APSpracownik" dzielenie telefonów na urządzenia Nokii oraz na "te dobre" delikatnie mówiąc nie jest zbyt mądre i na pewno nie świadczy o obiektywizmie, czy też rzeczowym podejściu do sprawy... ;-) Zanim od innych zaczniesz wymagać "otwartości", obiektywizmu, czy też rzeczowości to najpierw sam zastosuj się do tych reguł. :-)

  • 0

    29. ~rafal  2011-01-10 18:20:11  host: 79.97.90.212

    a ja ma toto odczerwca i powiem ze zaden ale to absolutnie zadne fonik nie zbliza sie do mozliwosci jakie otwiera n900.a jakis smieszny android to przypoimna mi raczej o pierwszych symbianach a nie powaznym systemie.

  • 0

    30.  2011-01-10 19:04:06

    Albo kupuje się dobry telefon, albo Nokie która może być ale nie musi dobrym telefonem(losowość). Co to za interpretacja moich słów, że dzielę je na grupy? Elektron zgadzam się z Tobą. Jak zwał tak zwał. Mamy namyśli to samo.

  • 0

    33. ~  2011-01-10 22:21:51  host: z11-11.opera-mini.net

    Jest aktualizacja nowego oprogromowania na Nokia N900,juź nie długo przeglądarka HTML5 na 'Symbiana3

  • 0

    34.  2011-01-10 23:10:43

    Jak dla sensacyjne wyniki bo ile mnie pamięć nie myli to w usa czy w japonii nokia była marginesem.

  • 0

    35.  2011-01-10 23:12:48

    *dla mnie

  • 0

    36. ~Artur  2011-01-11 09:21:20  host: ip-178-219-17-2.e-gco.pl

    22 @ gdybym ja dostał taki prezent to bym skakał z radości.

  • 0

    37. ~gvfd  2011-01-11 15:40:29  host: user-188-33-127-134.play-internet.pl

    I aktualnie kosztuje już 1400 zł na Skąpcu. Rzeczywiście to jest kombajn, sam sobie chyba sprawię bo to co czytam o tym smartfonie przechodzi pojęcie przeciętnego użytkownika. Np. można na nim uruchomić emulację DOS albo inny system operacyjny z tych "telefonicznych" albo uruchomić HUB USB i za pomocą przedłużacza USB podłączyć PENDRIVE. Cudo a ponieważ cena dobra, tańszy od N97 (N96, N95 8GB) etc. zabawek to warto kupić co i ja zamierzam uczynić ze względu na jego możliwości pochodzące od linuxa a także samej architektury smartfona. To już zresztą nie jest smartfon ale minikomputer i do tego mniejszy od netbooka.

  • 0

    38.  2011-01-11 18:49:14

    Elektron: moze i tak, tymbardziej ze nie poswiecam na to teraz zbyt duzo czasu - choc kiedys, takze z racji zawodu, przegladalem duzo, o wiele za duzo, sadze ze i wiecej od Ciebie, spokojnie strzelajac ;) Tak czy owak, spojrz na to tak: z jakich konkretnie powodow Nokia nie ma takich wynikow sprzedazy i stracila tyle punktow procentowych udzialu swiatowego, nawet w telefonach nie bedacych smartphone'ami (bo tu szczegolnie to widac) ? Jest pare mozliwosci odpowiedzi, ale jedna i pewna z nich jest taka, ze Nokia juz nie jest liderem technologicznym. Kiedys to oni wprowadzali najbardziej udane modele (chocby 6310i, ktora do dnia dzisiejszego dziala jako drugi telefon, czy N95, ktora naprawde byla malym przelomem), to oni przodowali pod wzledem nowinek, a przy tym trzymali standard - nie mieli tragicznego menu, jak np. Motorola, nie mieli slabiutkich baterii, telefony byly solidne i porzadne. Ale potem wg mnie poszli w masowke (subiektywnie), to raz, a dwa - KOMPLETNIE na poczatku nie odnalezli sie na rynku ekranow dotykowych. RIM z dotykowek jakby swiadomie zrezygnowal, ale mozna to bylo wziac pod czesc strategii. Prawda jest taka, ze Apple, a pozniej Samsung i HTC, dalej Motorola, a potem i inne (w mniejszym stopniu) firmy przesiadajace sie na Androida literalnie skopaly im tylki w tym temacie. Na ten moment Apple i Samsung sa liderami nowinek, pozostale firmy mowiac wprost odstaja - choc tez robia, to jednak za slabo. W tym momencie Nokia jest w tej drugiej grupie. Druga sprawa - OS. Wraz z wejsciem dotykowek zaszla takze i potrzeba zmiany OSu. Kazdy sie przejada predzej czy pozniej, tak iOS jak i Android, a Symbian mowiac szczerze mial juz swoje lata i potrzebowal nowego tchnienia. N900, choc majaca wady wieku dziececego, byla naprawde ciekawym modelem. Pytanie, co dalej Nokia zrobi z innymi swoimi systemami (Maemo wzglednie MeeGo), bo do S^3 to nie mozna go ocenic ani w samych superlatywach, ani zjechac.

  • 0

    39.  2011-01-11 18:49:28

    System jest porzadny, ale obawiam sie, ze dalej potrzebuje zmian - nie moga poprzestac na tym, co jest teraz. Jak wiele firm wycofalo sie z Symbiana, widac golym okiem. Oczywiscie chodzi o pieniadze, ale mimo wszystko jest i wykladnikiem jakosci. Jesli mialbym wybierac miedzy S^3 a Androidem, to mimo wszystko wybralbym chyba jednak robota, mimo sentymentu do Symbiana (chocby na 6600 :) Jesli nie rozumiesz krytyki wobec Nokii, to chyba za slabo glowkujesz - LIDERA sie ZAWSZE najbardziej czepia. A jakby nie patrzec jeszcze dlugo beda liderem sprzedazy, tort co prawda kroi sie coraz rowniej, bo Samsung, Apple i RIM kradna Nokii o w coraz wiekszej czesci (a w pomniejszej jak zwykle Motorola, LG, HTC i SE), ale nie sadze, zeby nawet po zdetronizowaniu Nokia wypadla tak mocno z obiegu, jak Motorola - mozna przewidywac, ze DLUGOfalowo pozostana jednak spokojnie w TOP3. Natomiast rynek sie raczej wyrowna... Co do SE, zauwaz ile oni maja udzialow :) Powinno sie pisac raczej o Samsungu, ktory mimo wysokich aspiracji i pozycji na rynku ma slaby i krotki support (HTC i Motka w pomniejszym stopniu) i oczywiscie wpadki im sie zdarzaja (vide opisany na poczatku tylko przez Telepolis problem z antena we flagowym Galaxy S). Zdecydowanie bardziej krytykuje sie Apple'a, ale powody sa oczywiste - cos w stylu "love it or hate it" ;) Co do serii E, to IMHO zalicza glebe - E7 jest N8 z doprawiona klawiatura, a przekonujacy jest w nim (z niewielu rzeczy czytajac speki) ClearBack (i naprawde daje on efekt, bo we wczesniejszych modelach dawal rade). Prawda jest taka, ze w wiekszosci niszy mozna dokonac bardziej udanego wyboru. W biznesowkach sam podales firme, ktora bym preferowal - RIM. Odnosnie multimediow i gier (nie liczac zdjec) - Apple. Rzut okiem na pare innych nisz i okazuje sie, ze Nokia solidnie jest reprezentowana przez N8 (zdjecia i filmy, choc oczywiscie jest pare innych godnych uwagi modeli u konkurencji) i low-endy - jak najbardziej godne polecenia.

  • 0

    40.  2011-01-11 18:49:40

    Choc juz w klasie Emporii nie za bardzo sa konkurencja. Innymi slowy, ostatnie modele to IMHO rzut na tasme, zeby ratowac utrate udzialu rynkowego, na razie nie myslac o jego powiekszeniu. Co do E7, to oczywiscie nie musialem jej kupowac, sam ja projektowalem przeciez... nie rozsmieszaj mnie, tego typu argumenty stosuja najwieksi ignoranci, wiec nie stawiaj mnie w takim rzedzie. No, ale pewnie juz nie porozmawiamy tutaj, bo choc bump, to temat juz ciut stary ;)

  • 0

    42.  2011-01-12 07:51:27