Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najlepsi studenci uczelni technicznych nagrodzeni przez Huawei

Najlepsi studenci uczelni technicznych nagrodzeni przez Huawei

orson_dzi 16 Lipca 2015 16:36

3 0

huawei seeds W siedzibie Huawei zostały wręczone nagrody dla laureatów drugiej edycji programu Seeds For the Future. Jedenastu studentów z polskich uczelni technicznych weźmie udział w warsztatach poświęconych ICT w głównej siedzibie Huawei w Shenzhen.

Laureaci programu Seeds For the Future przez kilka miesięcy przygotowywali projekt związany z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnych. Jedenastu z nich uhonorowano za najlepsze prace w Centrum Innowacji Huawei Polska w Warszawie.

Na uroczystości obecni byli, Wicepremier i Minister Gospodarki, Janusz Piechociński, ambasador Chin w Polsce, Xu Jian, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
W tegorocznej edycji udział wzięły uczelnie:
 • Politechnika Warszawska,
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie,
 • Politechnika Wrocławska,
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie,
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie,
 • Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie,
 • Politechnika Gdańska,
 • Politechnika Łódzka,
 • Politechnika Poznańska,
 • Politechnika Śląska ,
 • Politechnika Świętokrzyska.

Każda z 11 uczelni, które wzięły udział w polskiej edycji programu, wybrała jednego wybitnego reprezentanta, który otrzymał szansę rozwoju w dziedzinie technologii. W drugiej połowie sierpnia studenci polecą do Chin, gdzie podczas dwutygodniowych warsztatów zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu technologii teleinformatycznych, przekazaną przez specjalistów Huawei. Dla młodych osób, które wiążą przyszłość z branżą technologiczną będzie to nieocenione doświadczenie.

Seeds for the Future, to międzynarodowy program Huawei na rzecz innowacji i edukacji technicznej realizowany w Polsce w ramach projektu Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych. Projekt ma na celu rozwój młodych talentów w dziedzinie ICT, zwiększenie transferu wiedzy oraz zainteresowania tą dziedziną. Huawei wspiera młodych ludzi, inwestując w ich edukację i otwierając drzwi na świat nowych technologii.

Źródło tekstu: Huawei     

Dodaj do:

Tagi: huawei

w sumie: 6
 • 2

  1.  2015-07-16 19:17:53

  Mało o programie, a dwa tygodnie to wcale nie tak długo jak na zdobywanie doświadczenia, trochę bełkotu marketingowego, a co potem w Polsce ? Jeśli nic to raczej taki PRowy zabieg marketingowy sponsorowany przez Chiny, szkoda, że politycy pchają się do zdjęć.

 • 1

  4. ~Ado  2015-07-16 20:19:33  host: dns2.stansat.pl

  Co było kryterium wuboru najlepszych?

 • -1

  5. ~  2015-07-16 21:31:07  host: user-94-254-198-162.play-internet.pl

  @4 skoro lecą do chin to na pewno komunistyczny rodowód

 • 1

  6.  2015-07-17 08:09:01

  Dwa tygodnie na opanowanie jakichś umiejętności to nic. Ten cza wystarczy na zwiedzanie zakładów i pokazanie co się tam robi. Żeby się czegoś rzeczywiście nauczyć tak, żeby później potrafić zastosować to w praktyce, to potrzebne jest minimum 3 miesiące intensywnych zajęć.

 • 1

  7.  2015-07-17 11:41:27

  I tak bankierzy inwestycyjni zarabiają więcej...

 • 0

  8. ~Pan Vaclav  2015-07-17 12:37:25  host: 5.174.32.173

  Nie o to chodzi.
  Chodzi o ocieplenie marki w Europie, żeby Hua nie był traktowany jako chińska tandeta i podróbki.
  Dzięki temu coraz więcej ludzi o tym mówi i pojawiają się artykuły jak powyżej.
  Czytelnicy zaczynają mówić o tym jako to musi być fajna firma i jakei inwestycje robi i tak dalej. A to tylko strategia.
  W tej firmie w Polsce Polaków jes tylko garstka, 95% to pracownicy ze wschodu.
  Nie dajcie sobie mydlić oczu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet