Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najgłośniejsze telefony 2014 roku

Najgłośniejsze telefony 2014 roku

LuiN 2 Stycznia 2015 14:38

6 1

samsung galaxy edge press Serwis PhoneArena przygotował zestawienie najgłośniejszych telefonów 2014 roku. Jak się okazuje, głośniejsze są telefony z pojedynczym głośnikiem.



W rankingu zestawiona została głośność głośnika bądź głośników zewnętrznych poszczególnych telefonów, które miały premierę w 2014 roku. W zestawieniu ogólnym (też ze starszymi telefonami) pierwszą pozycję rankingu wyprzedziła o włos niedroga Motorola Moto G:




1. Samsung Galaxy Note Edge - 87 dB
2. Samsung Galaxy Note 4 - 85 dB
3. BlackBerry Passport - 82,7 dB (głośniki stereo)
4. Samsung Galaxy S5 - 81 dB
5. LG G3 - 81 dB
6. HTC Desire 501 - 80 dB
7. Oppo Find 7 - 80 dB
8. Meizu MX4 - 80 dB
9. Nokia Lumia Icon, amerykański wariant Lumii 930 - 79 dB
10. HTC One M8 - 75,2 dB (głośniki stereo).

W przypadku wyjścia słuchawkowego, najlepiej wypadły smartfony HTC, z HTC Desire 820 i One M8 na czele.

Źródło tekstu: PhoneArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung galaxy note edge

w sumie: 21
  • 0

    2.  2015-01-02 15:16:44

    może ja mam wadliwą Moto G 2013, ale jest zauważalnie cichsza od LG G3. i jak tu wierzyć powyższym wynikom? jak żyć?

  • 0

    3.  2015-01-02 15:17:59

    1, Xavi - działam w temacie. Pierwsze efekty znajdziesz na trzeciej stronie testu Xperii Z3 Compact: http://tlp.is/4ym

  • 0

    4.  2015-01-02 15:21:56

    BB Passport na 3 miejscu! Cieszy to!

  • 1

    5.  2015-01-02 15:33:47

    2, mnstr - wiele tu też ma do powiedzenia procedura testowa. Jeśli głośnik zwrócić w kierunku sonometru wynik będzie inny niż w przypadku telefonu leżącego sobie spokojnie na stole.

  • 1

    6.  2015-01-02 15:44:32

    Moim zdaniem wręcz musicie pod tym kątem sprawdzać telefony. Niektórych w ogóle nie słychać na ulicy.

  • 1

    7.  2015-01-02 15:51:01

    6, Lukasz88 - tu jest tylko mowa o głośniku zewnętrznym - czyli muzyka/dzwonki/tryb głośnomówiący. Zastanawiam się jak dobrze, laboratoryjnie przetestować głośność słuchawki w czasie rozmowy. Nie spotkałem się z takimi testami na zagranicznych portalach.

  • 0

    8.  2015-01-02 16:05:45

    Bułgarski Phonearena jakoś testuje. Doskonale wiem, że chodzi o głośnik zewnętrzny buzzer. Coś musicie pomyśleć, żeby zrobić jakieś porównanie. Przykładowo mam Note 4, który wg. ich zestawienia jest głośniejszy od LG G3 ale znowu Samsung gra strasznie płytko. Patrząc na muzykę na słuchawkach to znowu LG nie ma szans (i nie chodzi tylko o głośność ale o całą scenę i głębię).

  • 0

    9.  2015-01-02 16:12:46

    8, Lukasz88 - oni nie testują głośności rozmowy.

  • 1

    10.  2015-01-02 16:13:03

    Ja już dawno przestałem wierzyć w tabelki z GSMareny. Wynik z laboratorium jedno, a w praktyce głośniej wypada telefon, który gorzej wypadł w laboratorium.

  • 3

    11. ~  2015-01-02 16:24:22  host: gaja.tpnet.pl

    Ranking jak znalazł dla tramwajowego didżeja!

  • 0

    12. ~HD  2015-01-02 17:29:28  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    Uuu a gdzie Z3 ze swoim wypasionym dźwiękiem?

  • -1

    13. ~xy  2015-01-02 19:23:42  host: 178.181.210.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @11: I to jest to właśnie, śmiać mi się chce jak ktoś potrzebuje głośny głośnik w telefonie, ludziom w głowach się poprzewracało, co to za kryterium :-)

  • 0

    14. ~  2015-01-02 20:58:58  host: apn-95-41-2-190.dynamic.gprs.plus.pl

    Czy u was też głośnik fałszuje w Lumii 1320 powyżej ustawienia 7/10?

  • 0

    15.  2015-01-02 22:42:59

    @LuiN testowałem w różnych ustawieniach głośników obydwa telefony, nawet dziś. po prostu Moto G cichsza i tyle. co do procedury testowej dla wszystkich telefonów, powinny być 3 opcje pomiaru - 1 na pleckach, 2 na ekranie, 3 optymalna dla rozmów, czyli takie uchwycenie telefonu by rozmowa na głośniku była na najlepszym poziomie. dzwonki mierzone również w spodniach, gdy głośnik jest stłamszony warstwą materiału lub dla urozmaicenia dodatkowo zwrócony w stronę ciała. po prostu symulacja zachowań jak najbardziej zbliżona do naturalnych. mogę opracować metodologię.

  • 0

    16.  2015-01-03 00:48:17

    @7: Sztuczna głowa z mikrofonami pomiarowymi zamiast bębenków (przykład http://tlp.is/4yu Niestety, jeśli wyniki maja być powtarzalne i wiarygodne, to nie jest to tanie rozwiązanie.

  • 0

    17.  2015-01-03 00:53:34

    W poprzednim poście jest zły link. Prawidłowy to: http://tlp.is/4yv .

  • 0

    18. ~JustMe  2015-01-03 01:22:55  host: cpc37-wolv14-2-0-cust377.16-1.cable.virginm.net

    Blackberry Passport dopiero 3 miejsce...ale polecam posluchac muzyki a nie decybeli , glosniki w Passport to arcydzielo jesli mowa o telefonach....

  • 0

    19. ~lomax  2015-01-03 16:58:19  host: 91-193-208-105.eimperium.pl

    Arcydzieło to jest jak puścisz z telefonu przez bluetooth apt-x na dobry wzmacniacz. Polecam taką opcję - osobiście korzystam z Blackberry Q10 i jest superprzyjemnie.

  • 0

    20. ~Hikp  2016-01-10 21:05:13  host: auh206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam sony Xperia e1 ma głośnik o mocy 100 Db

  • 0

    21. ~Brons101  2016-11-21 17:17:21  host: atr155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia Lumia 530 jest najglosniejsza

Dodaj swoją opinię