Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najcięższy satelita wkrótce na orbicie

Najcięższy satelita wkrótce na orbicie

WitekT 26 Lipca 2005 11:54

0 0
Europejska rakieta Ariane-5 wyniesie w sierpniu na orbitę najcięższego w historii satelitę telekomunikacyjnego. Należący do tajlandzkiego operatora Shinsat satelita IPSTAR waży 6,5 tony.

Najcięższym satelitą telekomunikacyjnym, który został wyniesiony na orbitę, był dotychczas kanadyjski Anik-F2, ważący 5,9 tony. Stało się to 18. lipca ubiegłego roku. Wykorzystano rakietę Ariane-5.


Źródło tekstu: MD, AFP, pb.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet