Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najcieńszy smartfon

Najcieńszy smartfon

Ringu 21 Lutego 2011 19:31

0 0
medias Japońska firma NEC wkrótce wyda najcieńszy na świecie smartfon na Androidzie. Całe urządzenie ma grubość 7,7 mm i waży 105 gramów.

NEC Medias N-04C ma 4-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. W środku znajduje się procesor o zegarze 800 MHz i 5,1-megapikselowa kamera. Urządzenie ma wbudowany tuner telewizji cyfrowej, obsługuje także technologię NFC.

Smartfon będzie działać pod kontrolą Androida w wersji Froyo (2.2).

Oficjalna prezentacja telefonu nastąpi 24. lutego. Niestety - najprawdopodobniej urządzenie nie pojawi się na innym rynku niż japoński.


Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1. ~  2011-02-21 19:55:19  host: t14-13.opera-mini.net

    Podobny do mojego kalkulatora zupełnie jeśli chodzi o długość, szerokośc i grubość. Ale dziwne uczucie jak teraz wyjąłem dla testów z futerału, dosłownie jak bym trzymał ciężki kawalek kiełbasy w reku.

  • 0

    2.  2011-02-21 19:55:47

    Miałem kiedys NEC'a z klapka to bylo wieki temu i juz mial wielozadaniowosc - a 10 lat później wymyslilo ją Apple:P

  • 0

    3. ~kris  2011-02-21 20:50:56  host: aawd172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I weź tu takiego nie połam... W zasadzie jeden upadek z pół metra i telefon pięknie przepołowiony :P (nie no może trochę przesadziłem). A tak na serio to ciężko było by coś takiego używać, ja osobiście jestem przyzwyczajony do grubszych telefonów, jak wziąłem do ręki spicę mojego brata, to przez pierwsze chwile bałem się ,ze wyleci mi z ręki...

  • 0

    4.  2011-02-21 21:31:32

    Czekam na smartfona, którego będę mógł przylepić sobie na czole i nie będzie go widać. Albo smartfona wbudowanego w bokserki.

  • 0

    5. ~  2011-02-21 21:55:40  host: nat1.res.pl

    Sprzedaje Wave... za gruby.Te jego 10,9 mm kategorycznie sa nie do przyjecia :)

  • 0

    6. ~caray  2011-02-21 22:34:56  host: nat-tor2-92.aster.pl

    szkoda ze tylko japonia, wogole tel. na rynki azjatyckie mają ciekawą stylistykę, te do europy to kolejne klony i odmiany jednego oklepanego applowego klocka

  • 0

    7. ~w.p.  2011-02-22 01:01:36  host: 89-77-243-47.dynamic.chello.pl

    Wszystko fajnie. Nawet pomijając fakt że takie coś połamało by się w kieszeni, to ile toto potrzyma na baterii? Tyle co laptop?

  • 0

    8.  2011-02-22 08:07:03

    Wygląda jak jakaś chińska tandeta ;)

  • 0

    9. ~nyczaj100  2011-02-22 11:33:56  host: 87-207-102-102.dynamic.chello.pl

    Zapewne smartfon będzie miał tuner japońskiej telewizji mobilnej 1Seg (znany też jako OneSeg).

  • 0

    10.  2011-02-23 14:20:39

    czy ten model http://www.orange.pl/portal/map/map/promotions_biz?articleId=625 8379 samsunga tez działa pod kontrolą Androida w wersji Froyo (2.2)?

Dodaj swoją opinię