Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najbardziej zaawansowany wyświetlacz od LG

Najbardziej zaawansowany wyświetlacz od LG

Q! 28 Maja 2012 10:37

0 0

lg retina display 1080pLG zaprezentował najbardziej zaawansowany wyświetlacz na świecie. Jego przekątna to 5 cali i już wkrótce ma trafić do masowej produkcji.

Ekran o przekątnej 5 cali wykonany został w technologii AH-IPS i otrzymał proporcje 16:9. Może się on pochwalić rozdzielczością FullHD 1080p, czyli 1920 x 1080 pikseli. Oznacza to, że gęstość upakowania pikseli to 440 PPI (punktów na cal). Dla porównania, ekran iPhone’a 4S ma gęstość 329 PPI.




Najnowszy i najbardziej zaawansowany wyświetlacz trafi na rynek już w II połowie 2012 roku. Oznacza to, że jeszcze przed końcem tego roku można się spodziewać pierwszych urządzeń wykorzystujących jego możliwości.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~Sen  2012-05-28 10:43:43  host: public-gprs223266.centertel.pl

    "retina" to zdaje sie znak towarowy Apple. Wiec troche niefortunnie ulozony news. To tak jakby mowic o nowym napedzie quattro ktory jest produkowany nie dla Audi.

  • 0

    2.  2012-05-28 10:51:44

    @Sen - i tak, i nie. Retina to znak towarowy Apple, jednak dotyczy on ekranów o konkretnych parametrach. Ich producentem jest m.in. LG i chociaż LG nie może używać tego znaku, to tutaj "Retina" jak najbardziej pasuje. Ale ok, zmieniam żeby nie było żadnych wątpliwości.

  • 0

    3.  2012-05-28 11:12:10

    Kiedyś Samsung narobił szumu że ukradziono mu bardzo kosztowną, nową technologię produkcji wyświetlaczy...

  • 0

    4.  2012-05-28 11:19:39

    W końcu! Niech zrobią z tym smartphony i MONITORY. Bo te ostatnie oferują żenującą rozdzielczość jak na swoją wielkość.

  • 0

    5.  2012-05-28 11:29:36

    Przeczytałem: "najbardziej zajebisty wyświetlacz":P No a jaką gęstość upakowania ma wyświetlacz iPada 3? Bo z tego co wiem to on wygrywa, więc nie wiem po co takie porównania od czapy.

  • 0

    6.  2012-05-28 11:33:46

    Czyli apple wyswietlaczem tez nie zaskoczy ... Jesli chodzi o rozdzielczosc to chyba byloby na tyle?

  • 0

    7.  2012-05-28 11:36:33

    5 - przy rozdzielczosci 2048 na 1536 pikseli ma 264 ppi, zgadza sie?

  • 0

    8.  2012-05-28 11:47:51

    Nie wiem. Ale 264

  • 0

    9.  2012-05-28 11:51:25

    ...jest mniejsze od 329.

  • 0

    10.  2012-05-28 11:53:53

    Q: Retina jest jeszcze w pierwszym akapicie na glownej stronie.. Swoja droga, jaki sens tak wysokiego dpi? Nikt przeciez tego nie zobaczy... zrozumialbym moze na 7", ale na 5...?

  • 0

    11. ~  2012-05-28 12:00:18  host: det248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W pełni panoramiczne proporcje? No co ty, ku...,znaczy, Q, nie powiesz? Ile dokładnie wynoszą proporcje "nie w pełni panoramiczne"?

  • 0

    12.  2012-05-28 12:02:34

    @PLANET - thx. Może to tylko po to, żeby się pochwalić. @11 - cieszę się, że komentujesz samą treść, a nie zwracasz uwagi na drobnicę.

  • 0

    13. ~Lolek  2012-05-28 12:47:44  host: 212.160.172.70

    Napewno LG im ukradł ;) koreańcom wszystko kradną a oni mają przeciez na wszystko patenty;) oj ludzie ludzie;) wracając do rozdziałki na monitorach to popieram jest tragiczna...chociaz te sharpy z dodatkowym żółtym kolorem w RGB naprawde sa imponujące.ale to tylko jedna niestety część z miliona padełek;)

  • 0

    14.  2012-05-28 16:36:54

    Pięknie, tylko co daje tak wysoka podziałka przy tak małym wyświetlaczu prócz zwiększonego zapotrzebowania na i tak marne baterie?

  • 0

    15.  2012-05-28 17:47:39

    @11; to sa wlasnie proporcje nie w pelni panoramiczne

  • 0

    16. ~hbr  2012-05-29 15:25:53  host: 188.146.28.78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @14: zwiększone zapotrzebowanie na moc obliczeniową GPU ;-)

  • 0

    17. ~prefix  2012-05-29 20:30:23  host: host-89-231-130-39.rawamaz.mm.pl

    @14 Hose zerknij na specyfikacje ostatnio wprowadzonych przez LG telefonów a odmienisz swoje zdanie na temat słabych baterii w telefonach LG.

  • 0

    18.  2012-05-30 18:53:07

    Hose czasy się zmieniły, Lg teraz ma mocne baterie, trzymające na prawde długo, ja głównie ze względu na baterie gustuje w LG. A co do artykułu, 5 cali to już dla mnie za dużo, mam małe rączki, ale dla mężczyzn to jak ulał będzie pasować.

  • 0

    19. ~prefix  2012-05-30 21:03:43  host: host-89-231-130-39.rawamaz.mm.pl

    ciekawe do którego telefonu w pierwszej kolejności trafi ten najbardziej zaawansowany wyświetlacz na świecie, mam nadzieję że wszystkie nowe modele będą miały już taki ekran.

Dodaj swoją opinię