Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Najbardziej popularny kod PIN to... [ankieta]

Najbardziej popularny kod PIN to... [ankieta]

Q! 19 Września 2012 14:04

0 0

Najbardziej popularny kod PIN dla kart płatniczych to 1234 - wynika z danych serwisu Data Genetics. Jaki ma to związek z telefonami komórkowymi? Wbrew pozorom całkiem duży.

Chociaż dane te dotyczą kart płatniczych a nie telefonów, to częstotliwość ich zmiany przez użytkownika obydwu narzędzi jest podobna, czyli bardzo rzadka.

Po przeanalizowaniu ponad 3,4 mln kodów PIN okazało się, że najczęściej wykorzystywanym z nich jest 1234 - takie kody miało ustawionych 10,71% wszystkich użytkowników. Na drugim miejscu znalazł się kod 1111 (6,02%), a na trzecim - 0000 (1,88%).

Oznacza to, że wpisując te trzy kombinacje na dowolnym telefonie mamy ponad 18% szansę na jego odblokowanie. Patrząc na to w inny sposób - w ciągu pół minuty, nie wykorzystując żadnych dodatkowych narzędzi, będziemy w stanie odblokować nawet 1 z 5 przypadkowych telefonów.




W przypadku kodów pięciocyfrowych, najbardziej popularnym okazał się… 12345 (22,8%). Po nim najczęściej wykorzystywanymi są 11111 (4,48%) oraz 55555 (1,77%). Daje to skuteczność w trzech pierwszych próbach na poziomie prawie 29%.

Warto zatem spojrzeć jakie czterocyfrowe, czyli najbardziej popularne, kody PIN okazały się najbardziej rzadkie. Na trzecim miejscu od końca znalazł się kod 9629, na drugim - 8093, a na ostatnim - 8068. Nie polecamy jednak ustawiania w swoim telefonie tego ostatniego. ;-)

Jak często zmieniasz kod PIN w swoim telefonie?

Raz na miesiąc lub częściej
1.61%
Co 1-3 miesięcy
0.54%
Co 3-12 misięcy
0.80%
Rzadziej niż co 12 miesięcy
13.67%
Nie zmieniałem od nowości
46.65%
Nie mam kodu PIN w telefonie
36.73%

Wszystkich głosujących: 746




Źródło tekstu: Data Genetics, Niebezpiecznik.pl     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 3

    6. ~balbina  2012-09-19 15:10:48  host: apn-95-41-103-97.dynamic.gprs.plus.pl

    ja się sprytnie zabezpiczyłam - wpisuje 1111, ale od tyłu :P

  • 0

    8.  2012-09-19 15:31:20

    "Po przeanalizowaniu ponad 3,4 mln kodów PIN okazało się..." przeciez takie dane mozna miec tylko z ankiety, operator IMO nie ma pojecia o kodzie PIN usera. SAT nie przesyla raczej takiej informacji i jest to tylko na sim zapisane, wiec przeanalizowanie to chyba jakas ankieta byla...

  • 0

    9. ~ABP  2012-09-19 15:35:43  host: 77-253-68-186.adsl.inetia.pl

    @excray: Jak dla kogoś PIN do telefonu to jedyny kod czy hasło które musi zapamiętać, to niech sobie pamięta. Ale jak z 4 cyfr robią się setki znaków alfanumerycznych w różnych kombinacjach i używanych w różnych miejscach, to moim zdaniem są ciekawsze zajęcia niż uczenie się ich na pamięć.

  • 0

    11. ~kazik  2012-09-19 16:00:30  host: v07-15.opera-mini.net

    ja w ciagu kilku minut po kradziezy jestem w stanie zablokowc karte sim przez bok sieci

  • -1

    12. ~Czytelnik  2012-09-19 16:06:56  host: v20-14.opera-mini.net

    @ excray. Jak się naprawde chce ćwiczyc pamięc to lepiej nauczyć sie kilku czterecyfrowych dat z historii powszechnej niż PINów, przynajmniej nie bedzie wstydu jak będzie telewizyjne badanie kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie.

  • 0

    13.  2012-09-19 16:14:50

    ja już od hohoho nie używam PINu bo bo co? Telefon jak stracę to nic nie poradzę, nawet simlock nic nie daje bo jak ktoś chce to sobie go odblokuje, a o kartę się nie muszę martwić, zawsze można ją zablokować. Jednak prawda jest taka, że WIĘCEJ NIŻ 50% LUDZI MYŚLI ŻE PIN BLOKUJE ICH TELEFON I CHRONI PRZED KRADZIEŻĄ. Jak dla mnie PIN jest zupełnie zbędny i denerwujący.

  • 0

    14. ~M4RC!N  2012-09-19 16:38:24  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    @8 Operatorzy komórkowi doskonale wiedzą jaki jest pierwotny pin w telefonie :)tylko w przypadku, gdy klient zmieni sobie tenże pin, nie będziemy go widzieć :P

  • 1

    15. ~mkkot  2012-09-19 17:10:28  host: z56-12.opera-mini.net

    11: mnie to niepotrzebne, mam prepaida i telefon za 80zl, w razie utraty telefonu wymieniam od reki na inny, kontakty mam zbackupowane na innym simie, duplikat karty wydadza mi w salonie.

  • 0

    16. ~  2012-09-19 17:14:53  host: achk217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie mozna tak tego liczyc bo prob mamy tylko 3 - wiec szanse na trafienie tych z poczatku listy sa male. Ja mam od opa, z koperty 1013 ;) teraz znajdzcie moj telefon ;D

  • 0

    17. ~  2012-09-19 17:15:24  host: achk217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a na pierwszej komorce mialem swoj 07721981 ;)

  • 0

    18.  2012-09-19 17:54:22

    @14 No ale nie mowimy tu o pinach pierwotnych bo te sa generowane przez producenta SIM, a tu chodzi o kody ktore wybieraja klienci, bo jak sie domyslasz napewno generator PIN u producenta SIM pomija numery typu 1234...

  • 0

    19. ~Jaro070  2012-09-19 20:05:01  host: public95556.xdsl.centertel.pl

    Mi najwygodniej wpisać PIN 2580

  • 0

    20. ~M4RC!N  2012-09-19 21:24:19  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    Tylko skoro piny przyznawane są przez operatora to trzeba też wziąć pod uwagę, że nie wszyscy zmieniają piny na swoje ;P

  • 0

    21.  2012-09-19 21:58:47

    18. kutaphone Jesteś w błędzie w FreeM oraz Carrefour Mova pin to był 1111

  • 0

    22. ~  2012-09-19 23:09:29  host: achk217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21. w tt tez jest 1111

  • 0

    23. ~  2012-09-20 00:09:18  host: user-31-175-213-239.play-internet.pl

    @19 Witaj w klubie :-) ja mam nieco inaczej 0852 i przycisk OK. Szybko, łatwo i w ogóle!

  • 0

    24.  2012-09-20 00:18:13

    LOL. Tu chodzi o PIN ale do karty kredytowej. "Żetelny artykół" http://niebezpiecznik.pl/post/najpopularniejszy-pin-do-karty-kre dytowej-to/

  • 0

    25. ~  2012-09-20 00:42:07  host: z40-11.opera-mini.net

    Uważny czytelniku, w pierwszym zdaniu zauważa to redakcja telepolis.pl. Dostajesz złotą gwiazdkę za staranie się.

  • 0

    26.  2012-09-20 06:12:53

    @MarekAG - a karta kredytowa to nie płatnicza, prawda?

  • 0

    27. ~  2012-09-27 13:28:22  host: ppp144044.ostnet.pl

    Ja to rozgrywałem tak, że pin to było słowo pies. Wiadomo - na klawiaturze mamy też literki i gotowe. Teraz przy prepaidzie Heyah pinu nie mam - jak zgubię to i tak nikt nic nie wygada poza limit.

Dodaj swoją opinię